YouTuber Mikrofonu: Boya By-M1 Yaka Mikrofonu

2
3687

21. yy’da değişen ve gelişen iletişim araçları dijital dünya ve akıllı teknolojinin kapısını açarak, hayatımıza birbiriyle etkileşim içinde olan yeni iletişim araçları  kazandırmıştır.  Dijital ve sosyal medya  ile evrilen bu mecra kendi içinde yeni tüketici alışkanlıklarına sahip yepyeni bir kitlenin doğuşuna sebep olmuştur. Akıllı cihazlar tarafından beslenen sosyal medya, kullanıcıların özgün bir şekilde ürettiği ve içerik adını verdiğimiz zengin bir platforma dönüşmüştür.

Youtuber ve Vloggerlık

En eski dijital medya araçlarından Youtube ve blog platformlarının video bloga dönüşmesi, Facebook ve Instagram gibi popüler platformların ise video ve paylaşım yeteneklerini geliştirmesiyle tanıştığımız vlogger ve youtuber kavramı bugünün tüketim ihtiyaçlarını köklü değişikliklere uğratmıştır. Bu tüketimin bir sonucu olarak mobil fotoğrafçılığın artığını ve bununda bir takım aksesuar ihtiyaçlarının doğurduğunu görmekteyiz.

Youtuber ve Vloggerların Ses Çözümü

Özellikle Youtuber ve vlogger dediğimiz kitlenin işinin bir parçası haline gelen aksesuar ve ekipman ihtiyaçlarında mikrofon en önemli  gereksinimlerden biridir. Çekim yaptıkları cihaz ve kameraların ses bakımından yetersiz kaldığı durumlarda bir mikrofon yardımıyla içeriğin ses kalitesini ve performansını kolaylıkla artırabilmekteler. Sahip olduğumuz markalardan, Boya alanında geliştirdiği ses çözümleri ile fiyat performans ve kalite açısından özellikle youtuber mikrofonu olarak tüketicinin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Pazarlama alanında daha yenilikçi bir yaklaşımıyla hem Web Site Tasarımı ve Sosyal Medya Yönetimi ile firmanıza yeni değerler kazandıracak. Google Ads ile daha fazla müşteri çekebilir ve Satışlarınızı arttırabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO

Uygun Fiyatlı Youtuber Mikrofonu: Boya By-M1 Yaka Mikrofonu

Youtuber’ların, vloggerların, gazetecilerin, yayıncıların tercih ettiği yaka mikrofonları genellikle 1-2 metre uzunluğunda olmakta. Vlog çekimi için her ne kadar bu uzunluk yeterli görülsede, eğer kamerayı uzak bir noktaya kurarak yayın yapmanız gerekiyorsa, anlatımlar ya da röportajlar sırasında daha uzun kablolu mikrofona ya da kablosuz telsiz mikrofonlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Boya By-M1 yaka mikrofonunu incelediğimizde, 6m uzunluğundaki kablosuyla, hem DSLR, hem video kamera hem de akıllı telefonlarda çalışabilen, uygun fiyatlı bir çözüm bizlere sunuyor. Boya By-M1 yaka mikrofonunu buradan satın alabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Uygun fiyatlı Youtuber mikrofonu Boya By-M1’in kutu içeriğinde 3.5mm altın kaplamalı jack ve 6.3mm dönüştürücü jack yer almakta. Üzerinde LR44 Pil ile çalışan bir switch ile gelen BY-M1, böylece akıllı telefon ve video kameralara sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyor. DSLR fotoğraf makineleri ve video kameralar başta olmak üzere, harici mikrofon desteğine sahip her cihazda Boya M1’i kullanabiliyorsunuz.

 • Polarite: Çok yönlü
 • Frekans aralığı: 65Hz ~ 18KHz
 • Sinyal/Gürültü: 74dB SPL
 • Duyarlılık: -30dB +/- 3dB / 0dB=1V/Pa, 1kHz
 • Çıkış empedansı: 1000 Ohm veya daha az
 • Konnektör: 3.5mm stereo jack
 • Pil tipi: LR44
 • Mikrofon Boyutları: 18×8.3×8.30mm
 • Kablo uzunluğu: 6m
 • Ağırlık: 20.5gr

Aşağıda yer alan bir başka inceleme videosundan Boya By-M1 hakkında detaylı bilgileri alabilir, rakipleriyle arasında bulunan fiyat ve performans farkını yakından izleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

 1. Merhaba önemli bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Bu mikrofonu aldım ve oppo rx17 de kullanıyorum. Sadece ses kaydedebiliyorum. Videoda nedense tanımıyor. Bir ayar gibi bir şey mi yapmam lazım?

  • Merhaba
   Bazı cep telefonları yazılımlarından kaynaklı olarak varsayılan kamera uygulamasında harici mikrofonları tanımayabiliyor. Video’da harici mikrofon kullanımı için 3. parti programlara ihtiyaç olabilmekte. “Open Camera” isimli uygulamayı cep telefonunuza kurunuz. Daha sonra uygulamanın harici mikrofon ayarını yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.