YI Ultra Dash Camera Aracınızdaki Üçüncü Gözünüz

0
2457
YI Ultra Dash Araç Kamerası
YI Ultra Dash Camera

Teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte artık birbirinden farklı işlevleri olan kameralar kullanıyoruz ve herbirinin kendine has özellikleri bulunuyor. Fotoğraf makinesi, cep telefonu, aksiyon kamera, güvenlik kamerası derken artık sıklıkla kullandığımız bir kamera türü daha var: Araç kamerası. Daha çok trafikte seyir halindeyken kullandığımız ve bazı ülkelerde zorunlu olan araç içi kameralar ile olası bir kaza durumunda veya başka bir kazaya şahitlik durumunda olay anı baştan izlenip hukuki yaptırımlar uygulanabiliyor. Biz de bu yazımızda, özellikleriyle dikkat çeken bir araç kamerası olan YI Ultra Dash Camera’dan bahsedeceğiz. YI tarafından geliştirilen bu araç içi kamera sürüş sırasında oldukça fayda sağlayacak. YI Ultra Dash Camera birçok özelliğiyle dikkat çekiyor!

 

YI Ultra Dash Camera: Küçük Ama Çok Etkili

YI tarafından geliştirilen Ultra Dash Camera, aracınızda kullanabileceğiniz, küçük boyutu ile dikkat çeken bir araç kamerası. Dikiz aynasına veya uygun bir yere yerleştirerek seyir halinde yaşabilecek olumsuzluklara karşı bir güvence olarak kullanabilirsiniz bu kamerayı. Trafik için özel olarak geliştirilmiş donanımı ve yazılımı ile oldukça fayda sağlayan ve dikkatleri üzerine çeken bu ürünün teknik özelliklerine bir göz atalım.

YI Ultra Dash Camera
YI Ultra Dash Camera

YI Ultra Dash araç kamerası öncelikle en önemli parçası olan kamerası ile dikkat çekiyor. 140 derecelik geniş bir açıya sahip kamerası ile aracınızda seyir halindeyken geniş bir görüş alanını kaydedebilirsiniz. Böylelikle gerçekleşebilecek bir olumsuzluk anında kamera kör noktaya daha az sahip olduğundan daha iyi bir görüntü yakalamış olacaksınız. Tabii ki sadece gündüz seyir halinde değilsiniz, gece vakti de seyir halindeyken daha iyi bir görüntü için kamerayı özel olarak geliştirmişler. F 1.9 diyaframı ile dikkat çeken YI Ultra Dash Camera ile gece yolculuğunuz karanlıkta kalmayacak. Ayrıca, kameranın çektiği görüntü 2.7K çözünürlüğe sahip. Bu sayede hiçbir detayı kaçırmamış olacaksınız. Özel yazılımı sayesinde araçların plakalarını ve trafik levhalarını tanıyan ve kolaylıkla ayırt edebilen kamerası ile detaylarla boğulmayacaksınız.

H.264 sıkıştırma standartını kullanan YI Ultra Dash Camera, 2.7 K çözünürlükte 30 fps’lik videolar kaydedebiliyor. Diyaframının büyüklüğü ile dikkat çeken ve gece çekimlere imkan tanıyan bu araç kamerası, 128 GB’a kadar Micro SD kartları desteklemektedir. 400 mAh dahili bataryası bulunan YI Ultra Dash Camera, mikro usb üzerinden şarj edilebiliyor.

Ekran, Kontrol ve Diğerleri

2.7″ ekrana sahip olan kamera ile video çekim sırasında ya da daha sonra videoyu tekrar izlemeniz mümkün. Sesli kontrol özelliğiyle dikkat çeken YI Ultra Dash araç kamerası, wi-fi ile veri aktarımı yapabiliyor. İçerisinde bulunan sensörleri sayesinde siz video çekimi başlatmamış olsanız dahi acil bir durum anında otomatik olarak video çekimine başlayabiliyor. Aşırı ısınmaya karşı havalandırma sistemine sahip kamera ile gözünüz arkada kalmayacak.

YI Ultra Dash Camera
YI Ultra Dash Camera

YI Ultra Dash Camera, sürüş sırasında kullanmanız için özel olarak tasarlanmış bir ürün. Otomobilinizi ne kadar iyi kullansanız da, kazalar her an başımıza gelebiliyor. Bu sebeple, olası bir kazada kusurlu kişiyi belirleyebilmek ve olası bir ceza durumundan kurtulabilmek adına bu kameraları kullanmanızda fayda var. Ülkemizde gittikçe yaygınlaşan bu kameralar henüz zorunlu olmasalar da, Rusya gibi ülkeler sigorta şirketlerinin baskılarıyla bu kameraları zorunlu hale getirebiliyorlar. İleride daha sık kullanacağımız bu ürünleri şimdiden edinerek sürüşünüz sırasında yaşanabilecek olumsuzlukların sonuçlarını daha net elde edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.