YI Outdoor Kamera İncelemesi – Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası

6
2412

YI teknolojinin üzerinde dört yıl boyunca sıkı bir çalışma yaparak, tasarımını oluşturduğu YI Outdoor Kamera (YI Outdoor Smart Camera), piyasaya oldukça iddialı bir dış mekan güvenlik kamerası olarak girdi. YI, bu ekipmanın sadece bir kamera değil, kişisel bir koruma olduğunu belirterek, bu güvenlik ekipmanı özelinde oldukça iddialı gözüküyor. YI Outdoor güvenlik kamerası, tüm kötü hava koşullarına dayanıklı olma özelliği ile adete bir güvenlik kamerası gibi emniyetli ve güvenli bir ortam vaat ediyor.

Pratik ve Zarif Dizayn

YI Outdoor kamera sahip olduğu akıllı teknoloji ile akıllı IP kamera öncülerinden biri. Görüntü kalitesini 1080p/20fps çözünürlük ile oldukça net bir şekilde sunan YI Outdoor IP kameranın, H264 kodlama özelliği daha hassas renk seçme teknolojisine sahip olmasıyla, daha fazla güvenli hale geldiği görülüyor.
YI Outdoor kamera, insan gözü görüş açısı ile aynı oranda görüş açışına sahip şekilde tasarlanmış. Buna göre 110 derece geniş bir açıya sahip kamera görüşü, 3.99 mm odak uzunluğuna da sahip olduğu görülüyor. Bu teknik özellikleri ile çıplak gözle görebileceğiniz her yeri, YI Outdoor kamera ile görebilme özelliğine de sahip oluyorsunuz.

Gece Görüşlü IP Kamera

Gece hava ne kadar güzel olursa olsun, sokaklar tehlikeler ile dolu olabilir. YI Outdoor kamera sayesinde ise gece rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.12.850 nm gibi oldukça yüksek bir kızıl ötesi gece görüş özelliğine sahip dış ortam güvenlik kamerası, düşük ışıkta dahi otomatik renk ayırt etme özelliğine sahiptir. Buna göre YI outdoor kamera, saniyede 20 fps gece görüşü ile 15 metreye kadar net bir görüntü almanızı sağlar.

Davetsiz Misafirlere Geçit Yok

YI home uygulaması ile YI Outdoor kamerada bulunan ayarları kullanarak, sizler için nelerin tehlike arz ettiğini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca YI Outdoor kamerada bulunan güçlü ses çıkışı bulunan hoparlörlerin çıkaracağı uyarı sesi davetsiz misafirleri caydırma açısından oldukça önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek hassaslık içeren zeki bir algoritma ile programlanan YI Outdoor Kamera, seçilmiş bir alan için alarm verme özelliğine de sahip olduğu gibi hareket algılama uyarısının hassasiyetini ayarlama, belirli bir zaman periyodunda çalışmasını belirleme gibi kullanıcının istediği zaman uyarı verme özelliklerine sahiptir. Tüm bu özellikleri ile gereksiz ve tehlike arz etmeyen hareketlerde alarmın çalması engellenerek, verimli bir güvenlik kamerası olarak çalışır.

Güvenli Depolama

Güvenlik kameralarının yaptığı çekimlerin verilerini güvenli bir şekilde saklamakta oldukça önemlidir. Bu konu ile ilgili YI teknolojinin sunduğu diğer bir hizmet ise YI cloud sistemidir. YI’nın sağladığı bulut depolama hizmetinden de ayrıca faydalanarak isteğinize göre 7,15 veya 30 günlük periyodlardaki görüntüleriniz güvenle saklanarak, istediğiniz zaman görüntüleyebilme imkanına sahip olursunuz. Bu ek özellik ise kamerayı yeni satın alanlar için 1 aylık ücretsiz deneme imkanı olarak gelmektedir. Bunun haricinde cihazın kendi saklama kapasitesi, 32 gb.dır.
YI Outdoor kameranın sunduğu diğer bir özellik ise, yaşam alanınızı, istediğiniz zaman arkadaşlarınızla ve aileniz ile paylaşma imkanı sunmasıdır. Buna göre kamera, 5 farklı kişi ile aynı anda görüntü paylaşımı yapmasına izin veren bir sisteme sahiptir.

Kolay Kurulum ve Kullanma

Güvenlik kamerası ile birlikte gelen 3 metre uzunluğunda kablosu, USB portu ve güçlü adaptörü ile de istediğiniz bölgeye kolayca kurulum yapabiliyorsunuz. Böylelikle diğer güvenlik kameralarından ayrı bir özellik olarak, YI Outdoor kamera kurulumu yaparken, ayrıca bir uzatma kablosuna gerek kalmadan en yakın güç kaynağına bağlantı yapma imkanınız olur. Dış ortamlara 3 adımda kolay bağlantı yapmak mümkündür. YI Outdoor kamerayı dilediğiniz dış ortama bağlayıp, uygulama marketlerinden indirebileceğiniz YI Home uygulamasını kullanarak, güvenlik kamerasının wi-fi özelliği sayesinde 3 adım da görüntü almaya başlayabilirsiniz.

 

6 YORUMLAR

  1. İyi akşamlar bu kamerayı satın aldım. İçine 32 GB hafıza kartı taktım. Kaydı nasıl yapıyor. Dolunca kaydı kesiyor mu eski verilerin üzerine mi yazıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.