YI 360 VR Kamera İncelemesi: 360 Derece Kamera ile Canlı Yayın

0
3056
YI 360 VR Kamera
YI 360 VR Kamera

 

YI markasının piyasaya sürdüğü son modeli Yi 360 VR kamerayı sizin için inceledik. Kamera tam anlamıyla 360 derece görüntü çekebilen, 5.7 K çözünürlüğü ile gerçek canlılık sunan ve 16 mega piksel kalitede görüntü almanızı sağlayan üstün özellikli bir modeldir. Bilindiği gibi 360 derece görüntü çeken kamera modellerinden tek lensli olanların, 4K görüntü kalitesini yakalayabilmesi için çekebileceği görüntü açısı en fazla 220 dereceye kadar çıkabiliyor. Fakat YI 360 VR kamerada bulunan çift lens teknolojisi, net çözünürlük, canlılık ve etkileyici görüntü alma kalitesiyle, tam 360 derece görüntü kaydı almanızı sağlar.

YI 360 Derece Kamera
YI 360 Derece Kamera

Gerçek Canlılık

YI 360 VR iç yapısı, Ambarella H2V95 yonga seti ve çift lensli Sony IMX377 kullanılarak, yeni nesil teknoloji ile üretildiği görülüyor. Sahip olduğu Sony marka çift lensi ve güçlü Ambarella VR çip setiyle, çok fazla güç tüketmeden, gerçek anlamda canlı ve net 360 derece görüntü almanızı sağlar. 5.7 K çözünürlük ile çekim yapan kamera, aynı zamanda 4K çözünürlüğünde de canlı yayın yapabilecek kaliteye sahiptir. 4K/30 fps oranında görüntü birleştirme özelliği bulunan kamera ile ortalama 60 dakika kesintisiz görüntü alınabilecek batarya gücüne sahiptir.

YI 360 Derece Kamera ile 4K Canlı Vlog Çekimi

YI 360 VR kamera ile anında canlı yayın yapmak ise oldukça kolaydır. Kamera ile Facebook veya Youtube’a anında bağlanıp canlı yayın yapabilir, insanların görmesini istediğiniz çekimlerinizi gerçek 360 derece ve 4K kalitesinde canlı yayın ile paylaşabilirsiniz.
Uygulama marketlerinden indirebileceğiniz YI 360 uygulamasını kullanarak, kameraya oldukça basit bir şekilde bağlanmak mümkün görünüyor. Bağlantı olarak, bluetooth ve wi-fi teknolojisine sahip kamera ile çektiğiniz görüntüleri, eş zamanlı tablet veya bilgisayardan izleyebilir, çekeceğiniz video blogları, tüm dünya ile anında paylaşabilirsiniz.

Zahmetsiz Kullanım

YI 360 VR kamera ile 360 derece görüntü birleştirmesi ise her zamankinden daha kolay hale getirilmiş. YI 360 VR’ın Sony çift lens özelliği ile, diğer çözümlerin aksine 4K/30fps kalitesinde çekilen görüntüler direkt birleştirilmiş olarak bulut depolama teknolojisiyle saklanabiliyor veya başka bir aygıta aktarılabiliyor. Böylece çekilen videolarda görüntü kaybı olmadan 4K video kalitesinde görüntülerinizi kolayca paylaşabiliyorsunuz.

İçinde Karmaşık, Dışında Sade Yapı

YI 360 Derece Kamera
YI 360 Derece Kamera

YI 360 VR kameranın donanımı oldukça karmaşık bir yapıdan oluşmasına rağmen, dış tasarımının oldukça sade dizayn edildiği görülüyor. Kamera üzerinde çift taraflı lensi dışında, anında kayıt için bir tuş, OLED özellikli ekranında bulunan menüde gezinme için 2 adet tuş ve bir adet te seçim tuşu bulunuyor.

Küçük ve Hafif Tasarım

YI 360 VR kamera, her şart ve ortamda kullanılmak üzere üretilmiş ergonomik bir tasarıma sahiptir. Öyle ki kamera sadece 6 gram ağırlığında, oldukça sade bir yapıya sahip ve avuca rahatlıkla sığacak şekilde tasarlanmıştır.

Sanal gerçeklik gözlüğü kullanılarak, 360 derece görüntünün kaliteli bir şekilde izlenebildiği bu kamera, özellikle drone gibi insansız hava araçlarına başarılı şekilde dahil edilmesi ile oldukça faydalı olacağa benziyor. Ayrıca ergonomik ve sağlam yapısı ile iyi bir aksiyon kamerası kullanımına da olanak veriyor. Tüm bu kullanım alanları yanında gerçek 360 derece görüntü imkanı sunması, görüntü kaçırma özelliği olmamasından dolayı, ev ve ofisler için güvenlik kamerası olarak kullanmak da farklı bir alternatif olabilir.

Aşağıda yer alan video da ise YI 360 VR’nin kutu açılımı videomuzu izleyebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.