Yeni Nesil Güvenlik Kamerası: Gece Görüşlü IP Kameralar

0
4394

Kompleks kurulumu, büyük işlemcileri ve serverları olan, düşük çözünürlüklü güvenlik kameraları, teknolojik gelişmeler sayesinde yerini akıllı IP kameralara bıraktı. Birbirinden farklı akıllı güvenlik çözümleri sunan IP kameralar, dış ortam ve iç mekan kullanımlarına göre farklı özellikleri ve fiyatları ile bir çok modelde satışa sunuluyor.
Kolay kurulum, gece görüşü, hareketi algılama sensörü, bebek ağlama alarmı, dahili hoparlör ve mikrofon gibi özelliklerinin yanı sıra kullanıcıları kablo derdinden kurtaracak şekilde tasarlanmıştır. Görüntü işleme işini kendi bünyesinde gerçekleştirip, wi-fi özellikleri sayesinde istenilen cihazlarda anlık görüntüleme imkanı, tüm akıllı IP kameraların ortak özelliklerinden.

İç ortam güvenlik kamerası olarak kullanılan IP kameralar, dahili batarya özelliği ile tam kablosuz kullanım sağlarken dış ortamda kullanılan akıllı güvenlik kameraları kablo kullanımı sadece güç kaynağına bağlantı için kullanılır.

Ip Kameralar, Uygun Fiyata Güvenlik Çözümleri Sunar

Birçok özelliğe sahip olan IP kameraların olmazsa olmaz özellikleri ise, yüksek çözünürlük, kaliteli gece görüş sağlayan ve rahatsız etmeyen kızıl ötesi teknolojisi, diğer akıllı cihazlardan anında görüntü alınması için sorunsuz bağlantı ve dış ortam kameraları için her türlü olumsuz hava şartına dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasıdır. Tüm bu özellikler incelendiğinde ise ev ve iş yeri ortamı için tam donanımlı uygun fiyatlı bir izleme ve güvenlik sistemi kurmanız mümkün hale geliyor.

Güvenlik için Nasıl Bir IP Kamera Alınmalıdır?

Öncelikle görüntü alınacak mekana uygun kamera seçimi yapılmalıdır. Güvenlik için takip edilecek alan dış ortam ise, IP kameranın, zorlu hava koşullarına dayanıklı malzemeden yapılmış  olması gerekir. Çözünürlüğün yüksek, gece görüşünün uzun mesafeli ve kaliteli olması oldukça önemli. İç mekan kullanımlarında ise, taşınabilir olması veya sabit kullanılacaksa  duvar veya farklı yerlere kolaylıkla monte edilebilir olması önemli. Farklı mekanlar için birden fazla IP Kamera kurmayı planlıyorsanız birbiriyle uyumlu olmasına ve ortak bir mobil uygulamadan kontrol ediliyor olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. IP Kamera mobil uygulamasını nasıl indireceğinizi ve kameradan görüntüleri nasıl izleyeceğiniz konusunda destek almanız gerekebilir. Ayrıca görüntü depolama da güvenlik kameraları için önemli bir faktördür. Buna göre çoğu güvenlik kamera içine entegre edilen dahili hafızalar daha kısa sürelerde görüntü kaydedebilme kapasitesine sahipken, görüntü kayıt etmek için güvenli bir bulut depolama özelliği olan markaların tercih edilmesi daha faydalı olacaktır.

Xiaomi YI mi? YI Teknoloji mi? Hangisi Doğru

YI Teknoloji,  geliştirilmiş bir çok IP kamera modeli ile kamera sektöründe kilit rol üstlenmiş durumda. Özellikle Yi Home 1080p Gece Görüşlü IP Kamera ve Yi Home 720p Gece Görüşlü IP Kamera alanında oldukça başarılı iki model. Firmanın Xiaomi firmasıyla yollarını ayırmış olması ve bu kameraların önceden Xiaomi Yi Home diye anılması kafalarda bir takım karışıklıklar doğursa da firma YI Teknoloji olan resmi internet sitesinde bu konuya açıklık getirmiş durumda. Bizler de buradan YI Teknoloji’nin Türkiye’deki tek temsilcisi ve Türkiye ofisi  olan Herigo olarak bu konuyu sizlerle paylaşmak istedik. İhtiyaç duyduğunuz özellikleri karşılayan kaliteli ve indirimli IP kamera modellerini Herigo’da bulabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.