Vlog Ses Problemine Çözüm: Vlog Mikrofonu Boya BY WM8

0
1761

Vlog denilince ilk akla gelen birinci şey kamera, ikincisi de en az görüntü kadar önemli olan ve ses performansını belirleyen vlog mikrofonu. İstatistiklere göre bir vlogun izlenme oranını etkileyen en önemli faktörlerden biri ses kalitesi. Özellikle vloggerların dış mekan çekimlerinde rüzgar, uğultu, trafik ve insan sesinden ne anlatmak istedikleri çoğu kez anlaşılmıyor.Bu durum vlogu izlerken oldukça rahatsız edici boyutlara ulaşabiliyor ve tıpkı hız problemi yaşayan ağır bir web sitesinin yüklenmesini beklemeden çıkış yapan kullanıcılar gibi vlogu çoğu kez terk eden abonelerle karşılaşabiliyoruz. Vloggerların en çok sorun yaşadıkları vlog ses sorunu için çözüm anahtarını ve en uygun vlog mikrofonunu sizin için bu yazımızda ele aldık.

Boya BY WM8 Kablosuz Vlog Mikrofonu

Vlog mikrofonu dediğimizde akla ilk gelen mikrofon markalarından Boya’nın çift vericili ve kameraya iki ayrı noktadan ses iletmenizi sağlayan Boya WM8 kablosuz mikrofonu inceleyeceğiz. Özellikle YouTube’a video çekmek isteyenler için basit kuruluma sahip bu mikrofonun özelliklerine yakından bakalım.

Boya BY WM8 Özellikleri

Çift vericili kablosuz yaka mikrofon seti Boya WM8’i diğer kablosuz yaka mikrofonlarından farklı kılan tek alıcı ve çift vericili özellikte olması. 100 metre kapsama alanı sayesinde, iki farklı noktadan kameranıza ses kaydını çok rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kolay kurulum ve LCD ekran özelliği sayesinde YouTube’a video çekmek isteyen vloggerlar için oldukça ideal olan bu vlog mikrofonu iç ve dış mekanlarda nasıl performans sağlıyor birlikte izleyelim.

48 farklı UHF kanalı, 6 saatten fazla çalışma süresi ile karşımıza çıkan cihaz, seçilebilir stereo ve mono moduna sahip. Üzerindeki Mute tuşu sayesinde çekim sırasında dahi sesi kapatma olanağı sunan bu vlog mikrofonu, kolay okunabilen LCD ekranı ile de, farklı ayarların yapılması sırasında kullanıcılara zorluk çıkartmıyor. Verici cihazlarda mikrofon girişinin yanında line-in girişi, alıcı cihazda ise kulaklık çıkışının yanında line-out çıkışı bulunuyor. Toplamda 2 verici ve 1 alıcı ile karşımıza çıkan kablosuz yaka mikrofonu setini kendi çantası içinde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Boya By WM8’i Herigo üzerinden satın alabilirsiniz.

Kutu İçeriğinde Neler Var?

1 adet Verici cihaz

1 Adet Alıcı cihaz

2 adet Yaka mikrofonu (yaka klipsi ve süngeri ile birlikte)

1 Adet XLR çıkış kablosu

1 Adet 3.5mm Stereo aux kablosu

1 Adet Fotoğraf makinası üzeine bağlantı aparatı

1 Adet Taşıma çantası

1 Adet ingilizce kullanım kılavuzu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.