Trekking Keyfi Kayıt Altında: Trekking Yapacağınız En Güzel 5 Yer

0
2247
Kaçkarlar - Trekking
Kaçkarlar - Trekking

Spor ayakkabılarınızı giyin, aksiyon kamerasını alın ve trekking yapmaya başlayın!

Trekking demek doğayı buram buram solumak, gezmek ve şehrin kaotik atmosferinden her adımda uzaklaşmak demek. Yorucu ve yoğun tempodaki yaşamların rutinini kırmak, bunu yaparken bir yandan da sağlığınıza iyi gelecek bir aktivitede bulunmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız listeye mutlaka göz atmalısınız.

1) Kaçkarlar

İstanbul’dan biraz daha uzaklaşıyoruz şimdi ve Kaçkarlar’da 1 hafta süreyle trekking yapmaya gidiyoruz. Bu kadar uzun bir yürüyüş için öncelikle iyi bir trekking ayakkabısı almanız şart. Bunun dışında trekking yapmak için gerekenler listenize bir aksiyon kamerası da eklemenizde fayda var. Bu kadar uzun bir yolculuk boyunca göreceğiniz birbirinden güzel mekanların hepsini kayıt altına almak için en ucuz aksiyon kamerası bile sizin için iyi bir ekipman olma niteliğinde.

2) Abant Gölü Milli Parkı

Yazın ayrı, kışın ayrı güzel olan Abant Gölü’nde yürüyüş yaparken gezmeye doyamayacaksınız. Kışın yer yer buz tutan gölün güzelliği doğadaki en güzel manzaralardan birini gözler önüne sererken bembeyaz dağların yamaçlarında yemyeşil parlayan ağaçlar da atmosfere ayrı bir güzellik katıyor. Yazları yeşilin her tonunu sunan Abant Gölü Milli Parkı’nda yapacağınız trekking keyfinden sonra bir de mangal keyfini deneyimleyebilirsiniz.

Abant- Trekking
Abant- Trekking

3) Polonezköy

Son zamanlarda adını sık sık duymaya başladığımız Polonezköy’ü listenin başına koyduk. Yeşillikler içinde ve bol oksijen ciğerlerinize dolarken yürüyüş yapmak sizin için muazzam bir keyif verecek. Şehrin içinde göremeyeceğiniz güzelliklerin içinde dolaşacağınız için de aksiyon kamerası tavsiye ettiğimiz ekipmanlarınız arasında yer alıyor. Bütün turu kayıt altına alırken selfie çekerken olduğu gibi durmak zorunda da kalmayacaksınız.

Polonezköy - Trekking
Polonezköy – Trekking

4) Likya Yolu

En çok yazın tadı çıkacak trekking parkurlarından biri olan Likya Yolu en çok turistler tarafından tercih ediliyor. Eli Köyü’nden başlayan trekking turu Yeşil Kamp’a kadar devam ediyor. Konaklamak isterseniz yanınıza çadırlarınızı da almanız gerekiyor. Ancak iyi yanlarından biri Yeşil Kamp’a kadar çadır malzemelerinizi kiralayabileceğiniz eşeklerle taşıyabilecek olmanız. Böylece daha az yük taşıyarak doğanın tadını daha çok çıkarabilirsiniz.

 

Likya -Trekking
Likya -Trekking

5) Köprülü Kanyon

Manavgat’ta bulunan bu harika vadide 14km’lik bir trekking macerası yaşayabilirsiniz. Gür sedir ormanları ile kaplı bu vadi aynı zamanda Türkiye’nin en büyük kanyonu olmak özelliği de taşıyor. Kapadokya’da bulunan Peri Bacaları’na benzer oluşumlar açısından yürüyüş yapılacak yerler arasında bulunuyor. Ayrıca nehir kenarına çadırınızı atıp kamp yapma şansına da sahipsiniz. Rafting için de seçenek sunan Bu yüzden Köprülü Kanyon’a giderken alacağınız aksiyon kamerası su geçirmez olursa da harika kayıtlar yakalayabilirsiniz.

Köprülü Kanyon
Köprülü Kanyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.