Su Altı Kamerası ile Dalış Yapılacak En Güzel Yerler

0
2720

 

Dalış yapmayı sevenler için vazgeçilmez olan  su altı dünyasının birbirinden güzel karelerini ölümsüzleştirmek için ihtiyacınız olan dalış ekipmanları ve  su altında kullanabileceğiniz bir su altı kamerası. Hazırsanız, hemen listeyi gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm markalara ait su altı kamerası modellerini bu bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

1) Kaş – Flying Fish

Listenin başında bulunan Türkiye’nin en güzel dalış noktalarından biri olan Flying Fish biraz tecrübeli dalgıçlar için uygun bir nokta. Amatör olanlar için akıntının sorun olabileceği bu bölgede kayıt altına almak isteyeceğiniz güzelliklerin bulunduğu bir gerçek. 30 metre derinliğe geldiğinizde Flying Fish’e ününü vermiş olan loğos ve orfoçalarla karşılaacaksınız. Bu noktadan sonra daha da derine gittiğinizde İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma bir İtalyan keşif uçağının enkazı sizi karşılayacak.

 

2) Kalkan Açıkları

Enkaz demişken batıkları akla getirmemek olmaz. Eğer batıklar sizin de ilginizi çekiyorsa Kalkan Açıkları’na dalmadan önce sadece kameranızı değil, mutlaka su altı kamerası ile uyumlu akisyon kamerası ekipmanlarını da yanınıza alın. Sakarya batığı ve İngiliz kargo gemisi batığı size görkemli bir manzara sunacak. Ayrıca yine bu batıklarda karşılacağınız çok sayıda balık türü ve sualtı bitkisi de doğal güzelliklerin sizi büyülemesine olanak tanıyacak.

3) Ayvalık – Deli Mehmet

Deniz tabanından yüzeye doğru baktığınızda doğanın estetği ve güzelliği aklınızı başınızdan alacak. Kırmızı mercanlarıyla ünlü olan Deli Mehmet dalış noktası türkiye’de dalış yapılacak en güzel noktalar arasında yer alıyor. Görebileceğiniz birçok deniz canlısının arasında ahtapotlar, orfozlar, gelincik balıkları, karagöz sürü de bulunuyor. Denizin büyülü dünyası içinde eşsiz manzaralara tanık olacağınız Kerbela ve Ezher Bey resfilerine yapacağınız dalışların her saniyesine değecek.

4) Saros – Bebek ve Minnoş Kayalıkları

Sualtının renklerle dolu dünyasından en güzel kareleri yakalayabileceğiniz duvarları Bebek ve Minnoş Kayalıkları’nda bulunuyor. İstanbul’a yakın olması sayesinde hafta sonlarında ufak kaçışlar yapmak isteyen dalgıçlar için de en ideal noktayı oluşturuyor. Aksiyon kamerası ile ne yapılır sorusuna hala alternatifler cevaplar bulmak isteyenler için Saros’ta bu sorunun cevabının gizli olduğunu söyleyebiliriz.

 

5) İstanbul – Sivriada

Yorucu ve yoğun iş temposundan çok az fırsat bulup da uzaklara gidebilenler için şehre yakın bir tavsiye daha var; Sivriada. Marmara Denizi ile ilgili haklı bir ön yargıya sahip olanları da şaşırtacak olan “67 Taşı” bölgesi en popüler dalış noktalarından biri. Suyun temiz ve akıntının dalışa uygun oluşu bu noktayı tercih edilir kılıyor. Ayrıca, güzel kareler yakalamak isteyenler için de 30’lu metrelerden sonrasında renkli bir dünya bulunuyor. Adanın güneydoğu kesiminde kalan “67 Taşı”na bir de siz dalmak istersiniz diye listeye eklemeden geçemedik.

Artık dalış takımlarınızı ve aksiyon kamerası ile ekipmanlarını alıp hemen dalmaya gidebilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.