Su Altı Aksiyon Kamerası Keyfini Shoot Dome Port ile İkiye Katla

0
3659

Aksiyon kameraların en önemli özellikleri en ekstrem şartlarda yanımızda bulunması ve en güzel çekimleri yapmamıza imkan tanımasıdır. Dağda, gökyüzünde, ormanda, bisikletle gezerken çekimler yapabiliyoruz fakat bunların bir özelliği de su altında da çalışabilmeleri oluyor. Yani elinizdeki aksiyon kamerasının bir diğer adıda su altı aksiyon kamerası. Su altı aksiyon kamerası su altında harika çekimler yapabiliyoruz. Fakat bu da bize yetmeyebiliyor. Kimi fotoğrafçıların yarısı havada yarısı suda çekilmiş fotoğrafları ve videoları birçok kişiyi cezbediyor. Fakat elimizdeki standart housing’ler bu tip görüntüleri tam olarak bize sağlayamıyor. İşte bunun için geliştirilmiş özel aparatlar mevcut. Biz de bu yazımızda size bu aparatlardan birisini tanıtacağız. YI su altı aksiyon kameraları için geliştirilmiş bu özel aparat sayesinde YI Aksiyon Kamerası ile harika görüntüler elde edebilirsiniz. Shoot Dome Port sayesinde yarısı su altında yarısı su üstünde harika görüntüler alacak ve en güzel anlarınıza değer katacaksınız.

YI Shoot Dome Port ile En Güzel Su Altı Çekimini Yapın

Shoot Dome Port, çok basit bir düzenekten oluşuyor. Klasik koruyucu kılıflar (housing) ile alamayacağımız görüntüleri almamıza imkan tanıyan bu düzenekte, kubbe biçiminde bir koruyucu kısım bulunmaktadır. Bu kısmın içi ise hava dolu. Yani çekim yapmak için uygun ortamı bu sayede elde ediyoruz. Arka kısmında ise koruyucu kılıfı yerleştirebileceğimiz kısım bulunuyor. YI 4K, YI 4K + veya YI Lite aksiyon kameramızı koruyucu kılıfına yerleştiriyor ve arkadaki bu kısma sabitleyerek aparatımızı kullanabiliyoruz. Su altı aksiyon kamerası ile yerleştirdiğimiz arka kısımda, kubbe biçimindeki ön kısmı koruyan ekstra bir silikon tabaka bulunuyor. Burada önemli olan bu kısma toz bulaştırmamak. Görüntülerimizin en iyi şekilde elde edilmesi için bu çok önemli.

Bundan sonra tutacak kısmı ile su altında Shoot Dome Port’umuzu tutarak kullanmaya başlayabiliriz. İstersek, tutacak kısmını kullanmayıp ekstra selfie çubuğu da ekleyebiliyoruz. Bu da daha uzun mesafelerde aksiyon kameramız ile çekim yapmamıza olanak sağlıyor. Örneğin suya giremeyecek veya kameramızı uzaktan kontrol edeceksek bu yöntemi kullanabiliriz.

Sadece yarısı yüzeyde yarısı su altında çekimlere değil, su altında da harika çekimlere imkan tanıyan bu aparat ile en güzel çekimleri yaparak aksiyon kameranızı en iyi şekilde kullanabilirsiniz.
Tüm YI Aksiyon kamera modelleri ile uyumlu olan bu aparatı websitemizden temin edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.