Sony’nin Sonbahar Sürprizi: RX0

0
1766
sony rx0 herigo

GoPro, hareketli kameralar söz konusu olduğunda en iyi seçenek olarak yerinden oynatılmak üzere olabilir mi? Sony, sağlam ve kompakt bir gövde ile büyük bir 1,0 inçlik sensörle evlenen RX0 aksiyon kamerası ürününü duyurdu.

1.0 inç 15.6MP yığılmış görüntü sensörü, çok daha büyük fiziksel boyutu sayesinde (diğer çoğu eylem kamera, GoPro Hero5 Black gibi çok daha küçük 1 / 2.3 inç çip gibi) rakip aksiyon kameralarına üstün görüntü kalitesi sunmalıdır.

Sony’nin BIONZ X görüntü işlemcisi ve geniş açılı bir ZEISS marka Tessar T * 24mm f / 4 sabit lens de var; RX0 ise hem ham hem de JPEG formatında hareketsiz görüntüler çekiyor. RX0 aynı zamanda 1 / 32,000 sn kadar hızlı çekim yapabilen, 16fps’e kadar çekim kapasitesine sahip bir Çarpışma Önleme Deklanşörü ile donatılmıştır.

RX0 aksiyon kamerası, video için olduğu gibi, harici bir kaydediciye temiz HDMI çıkışı ile 4K’da görüntü çekimi yapabilirken (yine de, kare hızlarında herhangi bir bilgi görmedik), RX0 aynı zamanda 960 fps’de süper yavaş çekim özellikli ve Resim Profili seçenekleri ve S-Log2 sunar.

Sert Kimlik Bilgileri

RX0 aksiyon kamerası su geçirmezlikle kendi başına 10m’ye  kadar derinliklere kadar uzanır ve yeni MPK-HSR1 Muhafaza ile korunurken 100m’ye  kadar kullanılabilir. Beklediğiniz gibi, RX0 ayrıca 2m’ye  kadar düşürüldüğünde darbelere karşı dayanıklıdır ve 200kg  / 2000N’ye kadar ezilebilirliktir.

Sadece 110g  ağırlığında ve yaklaşık 60 x 41 x 30mm ölçülerinde Sony’nin tekniği oldukça küçük bir gövdeye sıkıştırdığı görülüyor.

Birden fazla RX0, çeşitli şekillerde birbirine bağlanabilirken, Sony’nin FA-WRC1M kablosuz radyo kumandanı, aynı anda 15 RX0’a kadar tetiklemek için kullanılabilir. Sony’nin PlayMemories Mobile uygulaması, eşleştirilmiş herhangi bir cihazdan beş taneye kadar RX0 modelinin kablosuz olarak bağlanmasını ve kontrol edilmesini sağlar.

Aksesuarlar

RX0 aksiyon kamerası, arttırılmış sistem esnekliği için VCT-CGR1 Kafesi, MPK-HSR1 Muhafaza, CPT-R1 Kablo Koruyucu, VF-SPR1 Yedek Lens Koruyucu, VFA-305R1 Filtre Adaptörü Kiti dahil olmak üzere çeşitli isteğe bağlı aksesuarlar tarafından desteklenmektedir. Filtre adaptörü, objektif kapağı ve MC koruyucusu, ayrıca NP-BJ1 Şarj Edilebilir Pil Paketi ve ACC-TRDCJ Aksesuar Kiti.

Sony RX0 aksiyon kamerası, Ekim ayında piyasaya çıkacak ve yaklaşık 700 ABD doları fiyatla satışa sunulacak. Avustralya, Sony, 1,049 AU $ fiyat etiketi teyit etti ve hala İngiltere fiyatını bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.