Sony’nin İddialı Kamerası: FDR-X3000R

0
1859
sony fdrx-3000r herigo

Bütün yıl boyunca birbirinden farklı özelliklere sahip birçok aksiyon kamerasıyla zaman geçirdik. Sony markasının  aksiyon kamerası FDR-X3000R iddialı çıkışıyla ve yepyeni özellikleriyle kullanıcılar arasında yeni bir heyecan dalgası başlattı bile. Sony FDR-X3000R’ı farklı yapan özellikler neler hep birlikte bir göz atalım.

FDR-X3000R’ın Orijinal Özellikleri ve Öne Çıkanlar

Sony’nin  çıkardığı aksiyon kamerası FDR-X3000R, her türlü hareketli çekimde net bir görüntü elde edebileceğiniz konusunda oldukça iddialı. Tüm çözünürlüklerde ve kayıt modlarında çalışan  Balanced Optical SteadyShot özelliği ile her türlü aksiyon ortamında inanılmaz netlikte çekim yapabileceksiniz. Neredeyse yeni çıkan her aksiyon kamerasında bulabileceğiniz yüksek çözünürlüklü 4K özelliğini saymıyoruz bile.

Sony FDR-X3000R’nin bir diğer kendine özgü özelliği ise önizlemeli kumandasıyla özel aksesuarları birleştirerek kişiye özel kullanım konforu elde edebilmeniz. Bunun için örneğin parmağınıza takıp kullanabileceğiniz aparat olan Parmak Tutma Yeri (AKA-FGP1)’ni kullanarak kolayca çekim açınızı ayarlayabilir ve benzersiz çekimleri istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ve bunu zengin aparat seçenekleriyle birleştirerek dilediğinizce kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca önizlemeli kumanda çekimleri kolayca takip etmenizi sağlıyor, bu kumandayı diğer aparatların yanı sıra kolunuza takarak da kameranızı yönlendirip çektiğiniz görüntüleri izleyebiliyorsunuz. Bu açıdan Sony’nin, aksiyon kameraları kullanımına yeni bir boyut getirdiğini söyleyebiliriz.

Kışa Hazır Mısınız? FDR-X3000R Hazır!

Pek çok kullanıcı için dayanıklılığın da çok önemli olduğunu biliyoruz. FDR-X3000R her türlü zorlu koşul için donanımlı olduğunu söyleyebiliriz. Aksiyon kamerasının gövdesi Su Altı Muhafazası ise toza, su sıçramalarına, darbelere ve 60 m derinliğe kadar suya dayanıklı. Buna ek olarak FDR-X3000R kış çekimleri için donmaya karşı da dayanıklı. Bu da akla kış sporları ve kış mevsiminde yapacağınız her türü aktivitenin eğlenceli bir deneyime dönüşeceği anlamına geliyor.

FDR-X3000R Teknik Özellikleri Neler?

Sony FDR-X3000R, Zeiss Tessar geniş açılı lens ve BIONZ X işlemci barındırıyor. X3000R,  Full HD’de 60 kare, 4K’da ise 30 kare kayıt yapabiliyor. Ayrıca 120 kare ağır çekim, time lapse, seri çekim, sualtı veya normal kayıt gibi seçenekleri de mevcut. Dayanıklılığına ek olarak bu çekim modları ve kamera özellikleriyle Sony FDR-X3000R, kaliteli ve net kayıtları garantilemiş gibi. Peki ne kadar süreyle çekim yapabiliriz diye soracak olursanız X3000R’ın 4K kalitede 40 dakika süreyle kayıt yapabileceğiniz bataryası bir bataryası bulunuyor.

 

Video Düzenleme ve Paylaşım

4K Zaman Atlamalı Çekim özelliğiyle belirli aralıklarla hareketsiz görüntüler çekebilir, bunları Action Cam Movie Creator ile düzenleyerek zaman atlamalı 4K video oluşturabilirsiniz. Ayrıca Play Memories uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyerek kameranızı kontrol edebilir, kolayca paylaşım yapabilirsiniz. Tabii bunun yerine önizlemeli uzaktan kumandayı da kullanabileceğinizi belirtelim. Sony FDR-X3000R ile WI-FI bağlantısı kullanarak canlı yayın yapabileceğinizi söylemiş miydik? Bu açıdan canlı yayın yapabilen aksiyon kameralarına bir yenisinin daha eklendiğini söyleyelim. Sony FDR-X3000R pek çok farklı kullanıcının tercih edebileceği bir aksiyon kamerası ve daha çok konuşulacağa benziyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.