Sony HDR AS300 ve Sony AS300R Aksiyon Kamerası ile Full HD Çekim

0
2437

Kameralar konusunda oldukça başarılı işlere imza atan Sony firması, sony aksiyon kamerası modellerinden Sony HDR AS300 ve Sony AS300R ile farklılık yaratıyor. Hemen söyleyelim iki model arasında teknik farklılıklar bulunmuyor. Sadece HDR AS300R modeli, canlı ön izleme yapabilen kumanda ile birlikte satılarak, aksiyon heyecanına ayrıcalık katıyor.


Kamerayı elinize alır almaz, aksiyon işleri için ne kadar uygun olduğunu hemen fark ediyorsunuz. Öyle ki Sony HDR AS300 ve Sony AS300R aksiyon kamerası, sadece 29.4X47X83 mm. ölçülere sahip olarak oldukça ergonomik yapıda. Bu ölçülerdeki darbelere dayanıklı, toz ve su geçirmez kasasıyla, kask kamerası olarak ideal bir kullanıma sahip.
Kask kamerası olarak kullanılabilen Sony HDR AS300 ve Sony AS300R, gelişmiş Balanced Optical SteadyShot teknolojisi sayesinde bisiklet ve motosiklet aktivitelerinizde kameranız sallansa dahi oldukça sabit ve net görüntüler almanızı sağlıyor. Ayrıca bu aktivitelerde kameranızı bisiklet kaskı aparatlarınıza bile kolayca monte ederek bir bisiklet kamerası gibi kullanabilirsiniz. Bu özelliği ile bir kafa kamerası olarak kullanabilmeniz yanında uyumlu aparatları edinerek motosiklet ve bisiklet gidonlarına da kolayca monte edebilirsiniz.

Aynı anda 5 kameraya bağlanabilen Sony aksiyon kamerası HDR AS300 ve AS300R, çeşitli çekim modlarına sahip kompakt bir aksiyon kamerası

Sony HDR AS300 ve Sony AS300R fonksiyonel yapısı ile kullanıcısına yokmuş hissi verecek şekilde kask kamerası olarak kullanım imkanı tanıyor. Bunun yanında sahip olduğu diğer özellikleri ile zengin renklere sahip, net, full HD görüntüler çekebiliyorsunuz. Size bu full HD netlikteki görüntüleri sağlayan özellikleri ise, Exmor R-CMOS Sensörü, ZEISS Tessar lensi, BIONZ X görüntü işlem motorudur. Aynı zamanda videolarınıza gürültüyü azaltan iki kanallı stereo dahili mikrofon ile konuşmalarınızı da ekleyerek, görüntülerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Kask Kamerası Olarak Sony Aksiyon Kamerası 


Sony HDR AS300 ve Sony AS300R, Ustream ile maceralarınızı canlı olarak yayınlayabileceğiniz gibi güvenliğiniz için sürüşünüzü kayıt edebileceğiniz, dahili GPS’i de olan bir motorcu kamerası olabiliyor. Ayrıca ultra geniş ZEISS Tessar lensi sayesinde size bulunduğunuz ortama göre geniş, orta ve dar gibi ayarlanabilir görüntü imkanı yanında zoom özgürlüğü de sunar.
İdeal bir kask kamerası görevi gören Sony HDR AS300R modeli ile beraber gelen esnek montaj özelliklerine sahip uzak kumanda ile canlı ön izleme yapabilirsiniz. Ayrıca uzaktan kumandanın wifi ve bluetooth özelliği, kamerayla kolayca senkronize olmasını sağlıyor. Böylece Sony HDR AS300R tüm işlevleri uzaktan kumandadan kontrol edilebilirken, kolay açma/kapama ile pil gücünden de tasarruf edebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.