SJCAM’in Yeni Aksiyon Kameraları: SJ7 Star ve SJ6 Legend

0
3939
Sjcam Herigo

Son zamanlarda oldukça popüler olan aksiyon kameralar, satın alınırken en çelişkide kalınan konulardan biri fiyat performans konusu. Farklı alanlarda sporcuların, motorcuların ve sosyal medya kullanıcılarının rağbet ettiği bu kameralar siz aksiyon peşindeyken yanınızda ve birçoğu mobil uygulamalarıyla anında paylaşım yapmanızı sağlıyor. Birçok markanın birbirinden farklı özellikleri olan aksiyon kameraları var. Bunlar arasında SJCAM’in yeni nesil kameraları fiyat performans konusunda en önce çıkan aksiyon kameraları olarak göze çarpıyor. Bu yazımızda SJCAM SJ6 Legend ile SJCAM SJ7 Star aksiyon kameralarını karşılaştıracağız.

Dış görünüş

SJ6 Legend 0.082 Kg ve 5.90 x 4.10 x 2.11 cm iken, SJ7 Star: 0.0740 Kg 6.00 x 4.10 x 2.47 cm boyutlarında. Yani SJ7 Star çok az da olsa daha hafif. Bunun dışında alüminyum kasa tasarımıyla SJ7 Star’ın diğer aksiyon kameralarından farklı bir görünümü var. Ön tarafa geldiğimizde ise Sj6 Legend Modeline özgü olarak ön kısmında 1”  Osd ekranını görebiliyoruz bu ekran sayesinde çekim ile ilgili bilgileri ön kısımdan rahatlıkla görebiliyoruz. Sj7 Star modelinde ise ön kısımda iki adet bildirim led’i ayarlar için bir buton ve cihazı açıp kapatmak için bir güç butonu yer alıyorArka kısımına geldiğimizde ise her iki kamerada da bizi 2.0” dokunmatik ekran bizi karşılıyor.

Çekim Kalitesi

Öncelikle SJCAM SJ6 Legend ve SJCAM SJ7 Star aksiyon kameraları 4K çekim kaliteleriyle dikkat çekiyor. SJ6 Legend 4K Interpolated çekim özelliği, 2880 x 2160 lens, saniyede 24 kare (24fps) çekebilme özelliğine sahip.

SJ7 Star ise Native 4Kçekim yapma özelliği, 3840×2160 lens ve 30fps ile daha iyi bir çekim performansı için öne çıkıyor.

Her iki kameranın FOV değeri yani çekim açı genişliğiyse 166 derece ve maksimum fotoğraf çözünürlüğü 16 MP’dir.

Diğer özellikler

SJ7 Star’da sensör olarak 12MP Sony IMX117 kullanılmış. SJ6 Legend’de ise 16M Panasonic MN34120PA bulunuyor.

Yine her kamerada görüntülerde ki titreşimi dijital olarak en aza indirmeye yarayan Gyro Stabilizer özelliği bizi karşılıyor. Bu özellik çekimler hareketli çekimlerde daha iyi görüntü almamıza olanak tanıyor.

Bunlar dışında genel özellikleri benzer olan SJ6 Legend ve SJ7 aksiyon çekimleri için birbirinden nitelikli özellikleri ve özellikle uygun fiyatlarıyla dikkat çeken iki aksiyon kamerası.

İki kamerayla da kutu içeriğinden çıkan IP68 Sertifikalı orijinal housing kılıfıyla 30 metreye kadar su altında çekim yapabileceğiniz gibi harici mikrofon desteği sayesinde de mükemmel ses kalitesine sahip videolar kaydedebilirsiniz.

Ayrıca her iki kamerada da Micro SD kart kullanarak 64 GB’a kadar hafıza alanına sahip olabilirsiniz.

Her iki kamerada kutuya dahil zengin aksesuar ile kullanıcıların kullanımına sunuluyor.

Mobil Paylaşımlar

SJCAM SJ6 Legend ve SJCAM SJ7 Star aksiyon kameraları ile SJCAM Zone mobil uygulamasını kullanarak sosyal medya paylaşımı ve diğer işlemleriniz için kullanabilirsiniz. SJCAM Zone uygulamasını Android telefonlarınıza indirmek için buradaki, iPhone telefonlarınıza indirmek içinse buradaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.  

Bu özelliklerle sizi yine zorlu bir seçimle baş başa bıraktığımızın farkındayız. Ama bir kez daha hatırlatmak isteriz ki SJCAM uygun fiyatlı ürünler arasında en iyi performans alabileceğiniz kameralar olarak öne çıkıyor. Seçim sizin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.