Sen Nereye DJI Mavic Pro Oraya

0
2134
DJI Mavic Pro Herigo

En popüler drone üreticilerinden biri olan DJI’ın çıkardığı DJI Mavic Pro’yu katlanabilir özelliği sayesinde istediğiniz yere taşıyabilir, kullanım kolaylığıyla hobi ya da profesyonel amaçla istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. DJI Mavic Pro 4K Drone’a biraz daha yakından bakalım:

DJI Mavic Pro’yu farklı yapan özellikleri neler?

Öncelikle DJI Mavic Pro’nun eşsiz bir katlanabilme özelliği var. Drone’un ön kanatları gövdesine, yan kanatları da altına doğru katlanabiliyor ve bu haliyle o kadar küçülüyor ki sıradan bir sırt çantasına bile kolaylıkla sığabiliyor. Ayrıca DJI Mavic sadece 750 gram ağırlığında. Bu da onu çok kolay taşınabilir yapıyor.

Peki DJI Mavic Pro 4K Drone’un kamerasından ne haber?

“Evet DJI Mavic  4K Drone’u katlanabilir özelliği sayesinde çantamıza atıp çıkıyoruz, tatile giderken bavulumuza attık, deniz kenarında, ormanda ya da şehir içinde hatta bir binanın tepesinde çekim yapmaya başladık, ama çekim kalitesinden ne haber?” dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen anlatalım:

Öncelikle DJI Mavic Pro 4K Drone katlanabilir kumandasıyla kullanabileceğiniz gibi akıllı telefonlarla da eşleştirebilirsiniz. DJI Mavic Pro’nun kamerası 12 megapiksel ve 4K video kaydedebiliyor. Kamera saniyede 30 kare hızla 4K çekimi yapabiliyor 1080p videoları ise 96 kare hızında mükemmel bir şekilde çekiyor. Üstelik bu çözünürlükte canlı yayını da destekliyor. Üzerinde 28mm’lik odak uzunluğuna ve f2,2 diyafram açıklığına sahip bir lens bulunan DJI Mavic, farklı kare ve çözünürlük seçenekleriyle de öne çıkıyor. DJI Mavic Pro ile, Full HD ve HD çözünürlükte slowmotion kayıt bile yapabilirsiniz.

DJI Mavic Pro diğer özellikleri neler?

DJI Mavic Pro’nun uçuş menzili tam tamına 7 kilometre. Ayrıca ActiveTrack modunu kullanarak tek bir şeye odaklanarak çekim yapabilirsiniz. 27 dakika kesintisiz uçuş sağlayan DJI Mavic Pro ayrıca çarpmaları önleyen hassas sensörlere sahip, bu da çarpma endişesi olmadan yapılan rahat bir uçuş demek.

DJI Mavic Pro’nun kalibrasyonu nasıl yapılır?

Drone’ların etraftaki manyetik ve elektronik alanlardan etkilenmemesi için, kullanmadan önce kalibrasyon işlemi uygulamak gerekiyor. DJI Mavic için bu işlemi yapmak oldukça basit. Öncelikle DJI GO uygulamasını cihazınıza yüklemeli ve mavi kamera düğmesine basmalısınız, sonra sırasıyla Ana Kumanda Ayarları – Gelişmiş Ayarlar – Sensörler – Calibrate IMU sekmelerini kullanarak kolayca kalibrasyon işlemini tamamlayabilirsiniz.

DJI Mavic Pro 4K Drone kutusunda neler var?
  • 1 adet DJI Mavic Pro
  • 1 adet Kumanda
  • 1 adet Şarj Aleti
  • 1 adet Şarj Kablosu
  • 4 adet Pervane
  • 1 adet MicroSD Kart (16GB)
  • 1 adet Gimbal Kelepçesi
  • 1 adet Kullanma Kılavuzu

Profesyonel ya da kişisel her türlü çekim için uygun olan DJI Mavic ile yaptığınız çekim ve paylaşımlarınızda iyi eğlenceler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.