Okullar Aksiyon Kameralar ile Tanışıyor!

0
2622

Aksiyon kameralar birçok kişi tarafından çeşitli amaçlarla kullanılabiliyor. Ekstrem sporlarla uğraşanlar, bisikletçiler, motosiklet kullanıcıları, vlogger’lar derken birçok kişi bu cihazları kullanıyor ve videolar çekiyor. Ama son zamanlarda birçok okulun aksiyon kameraları tercih etmeye başlaması bu kameralara bambaşka görevler de sunmuş durumda. Aksiyon kameralar, üretilme amacının çok çok dışında kullanımlarla dikkat çekerken okulların bu kervana katılmasıyla da dikkatleri üzerine çekti. Peki, okullar neden aksiyon kameraları tercih ediyor veya bu kameralar okullarda ne işe yarıyor?

Aksiyon Kameralar Görev Başında!

Aksiyon kameralar, üretilme amaçları çerçevesinde küçük ve üstün özellikli olarak bizlere sunuluyor. Kameralarının görüntü kalitesi, depolama birimleri, şarjları ve kullanım kolaylıkları ile aksiyon kameralar belki de hiç akıllara gelmeyecek alanlarda kullanıldılar. Ama okulların aksiyon kamera tercih etmeleri bambaşka bir şey olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda birçok okul, sınav güvenliğini sağlamak adına aksiyon kameralar ediniyor ve sınıflara yerleştiriyor. Peki, okul yöneticileri neden aksiyon kameraları tercih ediyorlar?

Sınav Güvenliği için: Aksiyon Kamera

Okullarda sınav güvenliğini sağlamak günümüzde teknoloji yardımı ile oldukça kolaylaşmış durumda. Öğretmen ve gözetmeler her zaman kopya girişimlerini yakalayamayabiliyorlar. Bu da sınavın güvenliğini düşürüyor ve haksız başarılara sebep oluyor. Bunun önüne geçmek için tercih edilen kameralar ise tüm sınıfa hakim olamayabiliyor. İşte aksiyon kameralar burada devreye giriyor. Aksiyon kameraların 170 dereceye kadar geniş açılı video çekme kabiliyetleri, tüm sınıfın aynı anda kaydedilmesine imkan tanıyor. Aynı zamanda yüksek çözünürlük ve netlik de cabası. Şarjlarının uzun süreli olması, video kaydını sürekli yapabilmesi ile de oldukça faydalı.

Geçtiğimiz günlerde Edirne’de bulunan bir mesleki eğitim merkezi bunu deneyen ilk öğretim merkezi olarak kayıtlara geçti. Böylece aksiyon kameralarını outdoor ve spor aktivitelerinin dışında kullanan ve yeni kullanım alanı yaratan kurumu beraberinde bir çok okul izlemiş oldu.

Okul yöneticilerinin tercih ettiği aksiyon kameralar, kullanım alanlarına bir yenisini de böylelikle eklemiş oluyorlar. Giderek daha da yaygınlaşarak sınav güvenliği için etkili araçlardan birisi haline gelebilecek aksiyon kameraları web sitemiz üzerinden araştırabilir ve satın alabilirsiniz.

Bütçeye ve kullanım amacına göre istediğiniz özellikte aksiyon kameraları bulabileceğiniz Herigo ile kaliteyi edinin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.