Okan Üniversitesi Robot Klübü Öğrencilerinden Drone Yarışması

0
1756

Gelecekte dünyamızı paylaşmak zorunda kalacağımız robotlar şimdiden dünyamızda yerini almaya hazırlanıyor. Adım adım robotlarla yaşayacağımız dünyaya hazırlanırken birçok ülke robotları ekonomik planlarına dahil etmiş ve bu konuda Ar-Ge çalışmalarına destek için özel bütçeler ayırmış durumda. Fütüristlerin öngörülerine göre gelecekte robotların iş dünyasına dahil olması ile birlikte her beş çalışandan biri işsiz kalacak. Hal böyle olunca ülkemizde de lise ve üniversitelerde Ar-Ge çalışmaları hızla artmakta. Bunlardan biri olan Okan Üniversitesi bu konuda yaptığı çalışmaların yanı sıra ödüllü müsabakalar düzenleyerek ilerlemesi yönünde büyük katkılar sağlıyor.

Okan Üniversitesi Mekatronik Bölümü öğrencileri tarafından 2012 yılında kurulan Robot Klübü çalışmalarını aktif bir şekilde devam ettirmekte. Drone teknolojisinden, yarış arabalarına varana kadar birçok dalda çalışmalarda bulunan klüp, son yıllarda robot yarışmalarına ev sahipliği yapmakta.

ROBOKAN’18 Gümbür Gümbür Geliyor!

Robotik alanda çalışmalar yapan öğrencileri bir araya getirmeyi hedefleyen organizasyon, yarışmalar ve seminerler ile robotik dünyasındaki gelişmeleri sorgulayarak bu alanda fark yaratmakta. Üstelik oldukça motive edici ödüllerle birlikte! Kısaca biraz size yarışmadan ve ödüllerden bahsedelim.

Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin ve meraklıların katılabileceği uluslararası bir robot yarışması olan ROBOKAN’ın bu yıl üçüncüsü düzenlenecek. 20-21-22 Nisanda Okan Mekatronik Kulübü tarafından üçüncüsü düzenlenecek olan ROBOKAN’18, 7 kategorisi, toplam 23.000 TL para ödülü, %100’e varan burs avantajları, çekilişler ve sürpriz ödüllerle gümbür gümbür geliyor. Çizgi izleyen, Sumo, Drone yarışı gibi 7 kategoriden oluşan yarışmanın en dikkat çeken kategorisi ise yarışmacıların kendi yaptıkları drone’larla katıldıkları drone kategorisi. Ayrıca tüm  ödüllerin yanı sıra Sumo kategorisi 1.si Japonya All Japan Robot-Sumo Tournament yarışmasına katılma hakkı kazanıyor. Robokan’18e katılmak için App Store ve Google Play Store üzerinden Okan Mekatronik uygulamasını indirip, yarışmaya kaydolabilirsiniz. Ayrıca ödüller ve katılım şartıyla ilgili tüm bilgileri kendi siteleri üzerinden www.okanmekatronik.com‘dan takip edebilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.