Motosiklet Kullanırken Yanınızda Olması Gereken GoPro Aksesuarları

0
2909
Gopro Aksesuarı
Gopro Aksesuarı

Aksiyon kameraları hayatımızın her anına adapte ediyoruz. Sadece ekstrem sporlarda değil, bambaşka alanlarda da aksiyon kameraları kullanabiliyoruz. Bunlardan birisi de motosiklet kullanımı. Özellikle, şehiriçi trafikte herhangi bir olumsuz durum başına gelme ihtimali olan motosiklet kullanıcıları GoPro gibi aksiyon kameralar edinerek sürüşlerini kayıt altına alıyorlar. Sadece olumsuz bir durumda değil, seyahatlerini de ölümsüzleştirmek için kullandıkları bu küçük yardımcılar için tabii ki standart aksesuarlar yetmeyebiliyor. Haliyle yeni aksesuar edinmek gerekiyor. Bu yazımızda, motosiklet kullanırken GoPro’nuzu daha iyi kullanabileceğiniz ve yanınızda olması gereken GoPro aksesuarları neler sizler için listeledik.

1- Kask Bağlantı Aparatı

Gopro Aksesuarı
Gopro Aksesuarı

GoPro kullanıcıları , motosiklet kullanırken aksiyon kameralarını en çok kasklarına takmayı tercih ediyorlar. Bunun için de ekstra aksesuarlara ihtiyaç duyuyorlar. Trafikte iken istenilen taraftan video kayıt yapabilmek için çok yönlü bir kask aparatı bu ihtiyacı giderecek türden. İster kaskın üstüne veya önüne, ister yan tarafına takarak GoPro ile görüntü kaydı yapılabilecek bu aparat ile yolculuklar artık kayıt altında olacak.

2- Göğüs Askısı Aparatı

Gopro Aksesuarı
Gopro Aksesuarı

Seyahatlerinizde veya şehiriçi trafikte aksiyon kamerası kullanırken kamerayı daha rahat kontrol edebilmek, daha güzel görüntüler almak isterseniz bunun için kamerayı göğüs hizanızda tutmanız gerekebilir. Bunun için de bir göğüs askısı aparatına ihtiyacınız olacak. İstediğiniz anda kameranızı kontrol edebilmenize imkan tanıyan, en güzel açılardan görüntü almanızı sağlayan bu aparatı edinip kullanabilirsiniz.

3- GoPro Sele Borusu/ Gidon/ Direk Bağlantı Parçası

Gopro Aksesuarı
Gopro Aksesuarı

Trafikte değil de bir seyahatteyseniz, vlogger’lık yapıyorsanız ve görüntü kaydını en güzel açılardan almak için yapıyorsanız, GoPro’nuzu motosikletinizin en uygun kısmına yerleştirip kullanmak için bir parçaya ihtiyacınız olacak. GoPro’nuzu bu aparata yerleştirerek istediğiniz yöne döndürebilir ve kaydınızı en güzel şekilde yapabilirsiniz. Bu aparat sayesinde kameranızı yerleştirip 360 derece döndürebilir ve istediğiniz yönden kayıt yapabilirsiniz.

4- Mikrofon Adaptörü

Eğer bir seyahat vlogger’ı iseniz, GoPro’nuzu vlog’unuz için kullanabilirsiniz fakat dahili mikrofon istediğiniz sonucu veremeyebilir. Bunun için de ekstra bir mikrofona ihtiyacınız bulunuyor fakat kameranızda mikrofon girişi bulunmayabiliyor. Bunun için GoPro’ya özel bir mikrofon adaptörü edinmeniz ve kaliteli bir mikrofonla kayıt yapmanız sizin için en iyisi olacaktır. Mikrofon adaptörünü GoPro’nuzun giriş kısmına yerleştirip, adaptöre takacağınız mikrofon sayesinde kaliteli ses kayıtları alabilirsiniz. Bu arada motosikletinizde seyahat ederken anlatım yapabilir veya doğanın sesini kaydedebilirsiniz.

Gopro Aksesuarı
Gopro Aksesuarı

5- GoPro Remo Sesle Kontrol Kumandası

GoPro’nuzu seyahat anında kullanabilmeniz, kayıt almanız, fotoğraf çekmeniz için sürekli butona basmak, sürüş güvenliğinizi düşürebilir. Bunun önüne nasıl geçebilirsiniz? Tabii ki sesle kontrol ile. GoPro’nuz için edineceğiniz GoPro Remo Sesle Kontrol Kumandası sayesinde istediğiniz anda GoPro’nuz ile kayıt başlatabilirsiniz. 13 adet İngilizce komutu algılayan ve 10 metreye kadar mesafesi bulunan bu cihaz sayesinde sürüş güvenliğinizi düşürmeden kayıt başlatabilir ve istediğiniz anda cihazınızı kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.