3,2,1 – Motor: Motocross’ta Kask Kamerası: Motosiklet Kamerası

0
1784

Motocross sporunun nefes kesici anlarını kayıt altına almak için helmet cam’de denilen kask kamerası vazgeçilmez aksesuarlar arasında! Şehirlerdeki büyüme ve nüfus artışı trafik yoğunluğunu da beraberinde getiriyor. Trafikte dikkatsiz olan sürücülerin de azımsanamayacak olması motosiklet kullanıcıları açısından daha büyük tehdit oluşturuyor. Üstlerindeki koruyucu ekipmanlar dışında bir emniyetleri olmayan motosiklet sürücüleri de motosiklet kamerası kullanmakta oldukça titiz davranıyorlar.

Bunun dışında günümüzde özellikle outdoor sporlarda da çok fazla tercih edilen aksiyon kamerası, yani bilinen adıyla “helmet cam” motocross tutkunlarının da vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaya başladı. Engebeli ve zor parkurlarda motosiklet ile birlikte yol alırken çekilen görüntüler internette birçok kullanıcı tarafından beğeniyle izleniyor. Peki motocross’ta aksiyon kamerasının faydaları nelerdir? Bu konuyu sizin için biraz detaylandırmak istedik.

Motosiklette Güvenlik Birinci Şart

Motocross zor, yorucu ve kazaları göze almanız gereken bir spordur. Bu yüzden motocross yapmadan önce tam teçhizatla güvenliğinizi sağlamak zorundasınız. Kasktan monta, dizlikten eldivenlere kadar full ekipmanla motora binmelisiniz. Aksiyon kamerası aparatı ile kaska takılı olduğunda ise sürüş deneyiminizi kayıt altına alabilir ve düşüşlerde yaptığınız hataları, ortaya çıkan sorunları daha sonra değerlendirmek üzere izleyebilirsiniz.

Adrenalinin Her Anı Kayıtta

Motocross tutkunlarının en sevdiği şeylerden biri de motor üstünde geçirdikleri anın her dakikasını kaydetmek ve daha sonra bu heyecan dolu videoları izlemek. Sosyal medyada da oldukça sık paylaşılan görüntüleri kaydeden aksiyon kameraları sadece sürüş anının daha iyi değerlendirilebilmesini sağlıyor.

Motor Kamerası ile Her Şeyi Olduğu Gibi Görmek

Kask kamerası bütün sürüşü kullanıcının gözünden de yansıttığı için deneyimin daha iyi tanıtılmasını sağlıyor. Sürücünün motocross yaptığı parkuru, engelleri, karşılaşılabilecek sorunların hepsini sürücünün gözünden görmek neredeyse kendiniz deneyimlemişsiniz hissini yaşatıyor. Özellikle yeni başlayacak olanlar için referans niteliğinde olan bu görüntülerin hepsine motosiklet kamerası sayesinde ulaşmak mümkün oluyor.

Gerek normal motor kullanıcıları gerekse motocross yapanlar için aksiyon kamerasının faydaları elbette bununla sınırlı kalmıyor. Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı kullanım alanları da bulabileceğiniz kask kamerası parkurlarda da trafikte de hem güvenli hem de bilinçli bir sürüş deneyimi için size yardımcı oluyor. Aparatları sayesinde kolayca kaskınıza monte edebileceğiniz aksiyon kamerasından bir tane edinirek hemen bu kayıt altındaki sürüş deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.