Mavic Air Serisinin İkinci Nesil Drone’u: Dji Mavic Air2

0
1306
Dji Mavic Air 2 Drone

Drone dünyasının tartışmasız lideri DJI, drone’larına bir yenisini daha ekledi. Mavic serisinin yeni üyesi olan DJI Mavic Air2 geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Mavic Air’dan iki sene sonra çıkan bu yeni drone birçok özelliği ile drone severlerin merakını çekmeyi başardı. Başlangıç ve profesyonel kullanımı yavaştan farklılaştıran DJI, başlangıç seviyesi ve hobi amaçlı drone kategorisine Mavic Air 2’yi konumlandırmış durumda. Mavic Air 2, diğer tüm DJI drone’larından farklılaşan özellikleriyle dikkat çekiyor. Özellikle uçuş mesafesi ve uçuş süresinde ciddi değişmeler gösteren Mavic Air2, kamera özellikleriyle de dikkat çeken bir drone olmuş. Şimdi bu drone’u detaylı şekilde inceleyelim.


DJI Mavic Air 2 ile Daha Fazla Uçun


DJI Mavic Air 2, hem boyutu hem de teknik özellikleriyle hobi amaçlı ve başlangıç seviyesi kameralı drone’lar içerisinde en üst basamağa oturmuş durumda. Bu kategorideki diğer drone’lara göre daha uzun uçuş süresi ve mesafesi vaat eden Mavic Air2 kamera özellikleriyle de dikkat çekiyor. En başta söylemek gerekiyor ki, 34 dakikalık uçuş süresi yine yeterli olmasa da DJI marka drone’lar içerisinde en uzun uçuş sürelerinden birisi olarak gösterilebilir. DJI Mavic Air 2, 34 dakika boyunca havada kalabildiği gibi 10 km. mesafeye kadar da kontrol edilebiliyor. Yani bu özelliğiyle bulunduğunuz konumdan 10 km mesafeye kadar 1080p görüntü kalitesiyle uçuş izlenebilmektedir. Bu da daha uzağa gitmek, daha fazla mesafe kat etmek isteyenler için biçilmiş kaftan.


Geliştirilmiş Kamera ile Harika Görüntüler Elde Edin

Mavic Air 2, üstün kamera özellikleriy de dikkat çekmektedir. Kullanılan Sony marka kamera sistemi ile hem 12 megapiksel hem de 48 megapiksel fotoğraf çekilebiliyor. Bu çözünürlük DJI drone’ları içerisinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Diğer başlangıç seviyesi drone’larının aksine fotoğrafı RAW formatta vermesi de büyük avantaj. Ayrıca, 4K video çekimde 60fps’lik video hızı da önemli bir gelişme. Buna ek olarak 1080p çözünürlükte 240fps video hızı ile slow-motion videonun keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm bu video özelliklerine ek olarak HDR modu sayesinde 4K ve 1080p çözünürlüklerde harika renklere sahip videolar çekebilirsiniz. Bir de, DJI drone’larında ilk kez 8K çözünürlükte Hyperlapse video çekmek de artık mümkün.

Dji Mavic Air Drone

Drone Ağırlığı ve Kayıt Zorunluluğu


DJI Mavic Air2, tüm dünyada standart haline gelen 500 gr’lık drone sınırının üstünde bulunmaktadır. 570 gr.’lık ağırlığı ile birçok ülkede izinsiz uçuş sınırının üstünde bulunuyor. Fakat bu dezavantajını teknik özellikleriyle gidermiş gibi duruyor. Boyutunun sırt çantasına sığacak kadar olması, geliştirilmiş sensörleri, led ışığı ve çarpışmayı önleyici sistemi ile DJI Drone modellerinin yeni gözdesi.

Akıllı Kumanda ve Dji Fly Uygulaması

Yeni geliştirilmiş kumandası sayesinde çok daha rahat kullanılabilen Mavic Air 2, DJI Fly uygulaması ile kontrol edilebilmektedir.
Mavic Air2 için yeniden tasarlanan kumandanın telefon tutacağını anten olarak kullanabilirsiniz. Bu pratik kullanımın yanı sıra, yüksek kapasiteli bataryası sayesinde hem uzun süreli kullanıma hem de telefonu şarj etmeye imkan tanıyor.

Kutu İçeriği


DJI Mavic Air 2’yi satın aldığınızda kutusundan 6 adet pervane, kontrol kumandası, kumanda bağlantısı için usb type-c ve micro usb kablolar ve şarj aleti çıkmaktadır.
DJI Mavic Air2, profesyonel drone’lar sınıfına çok yakın, hobi drone’ları arasında en üstte bulunan bir drone olmuş. Bu özelliği sayesinde oldukça fazla tercih edileceğini düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.