Mavic 2 Pro Drone’u Nasıl Uçururum? Drone Eğitim Videosu

0
3325

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz ve eşsiz havadan görüntüler yakalamak için iple çektiğiniz drone’nunuz şimdi avuçlarınızın içinde! Şimdi geriye kalan tek şey bu drone’u nasıl uçuracağınız. Sizin için  DJI tarafından yapılmış olan profesyonel ve tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren eğitim videosunu yetkili distribütör olarak Türkçe altyazılı haliyle yayınladık. Aklınıza takılan her türlü soru ve görüşleriniz için uzman teknik ekibimiz her zaman sorularınıza cevap vermek için hazır.

Şimdi gelin adım adım Mavic 2 Pro  ilk drone uçuşumu nasıl yapacağım beraber göz atalım. Drone eğitim videosu ile bu yazımızın hayatında ilk kez drone uçuracak tüm okurlarımıza rehber olacağına inanıyoruz.

Mavic 2 Pro ile Uçuş Deneyimi – Drone Eğitim Videosu

Öncelikle App Store veya Google Play’den DJI GO 4 uygulamasını  telefonunuza indirin.Kutu içeriğinde bulunan drone’nun uzaktan kumandasının mandalını açın ve kumanda çubuğunu takın. Uzaktan kumandanın antenini çıkarın. Kumandanın solunda bulunan kabloyla telefonu kumandaya bağlayabilirsiniz. Kumanda cihaza bağlandıktan sonra, telefonu uzaktan kumandaya yerleştirin ve drone’un ayaklarını çıkarın. Uzaktan kumandayı ve drone’u çalıştırmak için güç butonuna iki saniye basılı tutun. Telefonunuza indirdiğiniz DJI GO 4 uygulamasını açın ve  ana ekrandan “Mavic 2” yi seçin. Üstte yer alan uçuş durum göstergesi drone’un ve sensörlerin durumunu gösterir. Uygulamada “Hazır” ibaresi görüldüğünde motoru çalıştırmak için iki çubuğu da aşağı doğru köşelere itin. Ardından, kalkış için sol çubuğu ileri itin. Uygulamanın solundaki “Otomatik İniş” seçeneğine basarak iniş yapabilirsiniz. Örnek olarak ikinci duruma bakalım. Sol çubuk drone’un irtifasını ve yönünü kontrol ederken sağ çubuk ise ileri, geri, sola ve sağa hareketi sağlar. Kumanda menüsüne girip, çubuk modunu değiştirmek için uygulamanın sağ üstte bulunan simgesine tıklayın. Drone çok uzağa giderse, sol altta bulunan haritadan drone’un mevcut konumunu görebilirsiniz. Acil fren ve süzülme gereken durumlarda “Uçuşu Durdur” simgesine basabilirsiniz. Menünün sol köşesinde bulunan “Akıllı Uçuş Menüsü” kısmında uçuş sırasında kullanımı kolaylaştıracak birçok özellik bulunmakta. IPYS modu ileri ve geri uçuşlarda otomatik olarak engellerden kurtulur ve uçuş güvenliğini muazzam derecede arttırır. Drone’u kalkış noktasına geri döndürmek için kumandada bulunan “Geri Dönüş” tuşuna basın veya “Akıllı GD” tuşuna basılı tutun.

Uygulamanın sağ tarafında Mevcut Kamera Parametreleri

Işık modu gibi çekim ayarları için Ayarlar Menüsü, ayrıca gimbalın eğimini gösteren Sürgü Göstergesi ve Yeniden Oynat butonu bulunmakta. Uçuşunuzu kaydedebilir ve kumandada bulunan kısayol tuşlarıyla muazzam kareler çekebilirsiniz. Örneğin, gimbal yönlendirici kameranın eğimini kontrol ediyor. Fotoğraf çekmek için deklanşör tuşuna basın. Video kaydını başlatmak ve durdurmak için kayıt tuşuna basın. Drone’u indirmek için sol çubuğu cihaz zemine değene kadar aşağı çekin. Dilerseniz, uygulamada bulunan “Otomatik İniş” tuşuna da basabilirsiniz gerisini drone’a bırakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.