Kolay Kullanımlı Mini Drone: DJI Spark

0
1960
DJI Spark Drone herigo

DJI firmasının yeni çıkardığı Spark drone diğer modellerden oldukça küçük olan boyutu, bu konuda hiçbir bilgisi olmayan yeni kullanıcıların bile hemen adapte olabileceği kolay, pratik kullanımı ve hafifliğiyle dikkat çekiyor. DJI Spark drone farklı renk seçenekleri de sunarak bildiğimiz drone’lardan ayrılıp dinamik, eğlenceli ve yeni nesil bir bakış açısı getiriyor. Bu yepyeni özellikleriyle DJI Spark drone daha geniş kitlelerin de dikkatini çekeceğe benziyor.

DJI Spark Drone’la Özgür Uçuşun Keyfini Çıkarın

DJI Spark Drone diğer büyük boyutlu ve kullanımı nispeten zor olan drone’ların aksine 300 gr ağırlığında ve sivil havacılık sistemine kayıt için belirlenmiş sınırın altında. Dolayısıyla herhangi bir yasal prosedüre takılmadan gökyüzünde özgürce süzülüp kullanıcılar için benzersiz bir deneyim sunmak için biçilmiş kaftan. 143 x 143 x 55 mm ebatlarında olan DJI Spark’ın katlanabilme özelliği yok, çünkü bu şekliyle kolaylıkla istenilen her yere özgürce, çantada bile taşınabiliyor.

Yüksek Çözünürlük ve Elle Kontrol

Boyutuna göre oldukça iyi bir görüntü kalitesi sunan DJI Spark’ın,  30p’de Full HD video, 3,968 x 2,976 çözünürlükle fotoğraf çekme imkân veren 12 MP 1/2.3″ CMOS sensörü buluyor. 25 mm odaklı lensi ve 81.9 derece açısıyla yüksek çözünürlüklü ve kaliteli selfie çekmek için de ideal özellikler sunuyor.

DJI Spark’ın bir diğer yenilikçi özelliği ise PalmControl özelliği sayesinde elle kontrol edilebilmesi. Bu, gelecekteki modeller için de umut vaat eden özellik sayesinde, drone’u kullanıp kontrol etmek için herhangi bir kumandaya ihtiyaç duyulmuyor. Tabii drone’a üç metre uzaklıktaysınız! Bu mesafeden drone’u hareket ettirmek, yön vermek, video ve fotoğraf çekmek için bazı el hareketleri yapmanız yeterli oluyor. Daha uzak mesafelerdeyse DJI GO uygulamasını telefonunuza indirerek drone’u kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Bu uygulama ayrıca video düzenleme ve sosyal medya paylaşımları için de kullanılabiliyor!

Akıllı Sensör ve Daha Fazlası

Selfie ve video çekimleri için dört ayrı çekim modu olan DJI Spark’un ayrıca çarpmaları önlemek amacıyla yapılmış bir sensörü buluyor. Böylelikle yaklaşık 50 km/h hızla uçurabileceğiniz drone’un herhangi bir yere çarpıp tuzla buz olma ihtimali de ortadan kalmış oluyor. DJI Spark drone 16 dakikalık kesintisiz uçuş yapabiliyor, rüzgârlı havada ise bu süre 15 dakika. Tüm bu özelliklerinin yanında diğer drone modellerine kıyasla DJI Spark’ın fiyatı da oldukça düşük.

Kolay kullanımı, üstün teknik özellikleri, yeni görünüşü ve küçük olmasıyla daha çıkmadan oldukça dikkat çeken DJI Spark daha geniş kitlelere de ulaşacak ve daha çok konuşulacak gibi görünüyor.

Siz ne dersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.