Kask Kamerası Denince: Sony Aksiyon Kamerası Modelleri ve Özellikleri

0
2491

Aksiyon kamerası modelleri piyasaya sürülmeye başlandığı andan itibaren tüm dünyada milyonlarca satış rakamlarına ulaştı. Bu sektörün geleceğini gören markalar hızlıca yeni aksiyon kameralar ürettiler ve insanlara sundular. Sonuç olarak birçok farklı marka ve modelde aksiyon kameralar bulunuyor. Sony de bu kervana katılan markalardan birisi. Tüm bilgi birikimini yönlendirerek bambaşka aksiyon kameralar üreten Sony, bugüne kadar birçok aksiyon kamerasını meraklılarıyla buluşturdu. Biz de bu modelleri kısa kısa sizlere anlatmak istedik. İşte karşınızda tüm Sony kask kamerası modelleri:

1- FDR X3000

İki farklı model olarak üretilen FDR X3000’ün bir modelinde harici izleme ve kontrol kumandası bulunurken diğerinde bulunmamaktadır. 4K video kaydı yapabilen FDR X3000 modeli Sony’nin en iyileri arasında. Titremeyi önleyen görüntü sabitleme teknolojisi, FDR X3000R modelinde yer alan harici izleme ve kontrol kumandası, 60 metreye kadar su altına inebileceğiniz koruyucu kılıfı ile dikkat çekiyor.

2- HDR-AS300- AS300R

Harici izleme ve kontrol kumandasına göre HDR-AS300 ve HDR-AS300R olarak iki farklı modeli bulunan bu aksiyon kamerası 1080p çözünürlükte 60fps hızda video çekimi yapabilmektedir. 2 saate yakın video kaydı yapabilmektedir. Koruyucu kılıfla 60 metreye kadar sualtında kullanılabilmektedir.

3- HDR-AS50

Yukarıda bahsettiğimiz diğer modeller gibi bu modelde de uzaktan izleme kumandalı bir model bulunuyor. HDR-AS50 ve HDR-AS50R modelleri, 11.1 megapiksellik 1/2.3″ arkadan aydınlatmalı CMOS sensöre sahipler. 60fps hızda 1080p çözünürlükte video çekim yapabiliyor ve sualtı koruyucu kılıfı ile 60 metre derinliğe kadar sualtında kullanılabiliyor. Tam dolu batarya ile 2.5 saate yakın video kayıt yapabiliyor.

4- FDR-X1000V

 

Yine iki farklı modelde karşımıza çıkan bu aksiyon kamerası Sony aksiyon kamerası modelleri arasında en iyilerden birisidir. Canlı izleme ve kontrol kumandası bulunan ve bulunmayan aksiyon kameralar 4K video çekim yapabilmektedir. 4K video çekimi 30fps hızda gerçekleştirmektedir. 170 derecelik geniş açı kamera sayesinde geniş bir görüntü elde edeceksiniz. 10 metre derinliğe kadar, uygun bir sualtı koruyucu kılıf ile çekim yapabilmektedir.

5- HDR-AS200V/ AS200VR

 

Harici izleme ve kontrol kumandalı HDR-AS200VR modeliyle birlikte iki farklı model olarak piyasaya sürülen bu aksiyon kamera, 60fps hızda 1080p video kaydı yapabilmektedir. 8.8 megapiksellik fotoğraflar çeken kamerası 170 derecelik açısıyla geniş bir alanı çekme imkanı tanıyor. Koruyucu kılıfla 5 metre derinliğe kadar sualtında kullanılabiliyor.

 

 

6- HDR-AS100V

Diğer Sony aksiyon kamerası modellerinde olduğu gibi bu modelde de harici izleme ve kontrol kumandalı farklı versiyon bulunmaktadır. 13.5 megapiksellik fotoğraflar çekmenize ve 1080p çözünürlükte videolar kaydetmenize imkan tanıyor. 170 derecelik kamera açısı ile geniş bir alanı kaydedebiliyorsunuz. 5 metre derinliğe kadar sualtı koruyucu kılıfı ile sualtında kullanabilirsiniz.

7- HDR-AZ1

Harici izleme ve kontrol kumandası modeli HDR-AZ1VR ile birlikte iki farklı model olarak karşımıza çıkan bu Sony aksiyon kamerası 11.9 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekmenize ve full HD videolar kaydetmenize olanak tanır. 170 derecelik kamera açısı ile de dikkat çekmektedir. 5 metre derinliğe kadar koruyucu özelliği bulunan sualtı koruyucu kılıfı ile sualtında kullanabilirsiniz.

8- HDR-AS20

Son olarak, HDR-AS20 modelini ele alalım. 60 fps 1080p video çekimi yapan ve 11.9 megapiksellik fotoğraf çeken HDR-AS20 modeli 170 derecelik geniş açısı ile dikkat çekiyor. 5 metre derinliğe kadar koruyucu özelliği bulunan sualtı kılıf ile sualtında da kullanmanıza olanak tanıyor.

Sony, geliştirdiği başarılı modellerle aksiyon kamerası piyasasında önemli bir noktada bulunuyor. Tüm Sony kask kamerası modellerini sitemiz üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.