Heyacan Yaratan Teknoloji: DJI Goggles

0
1839
DJI Goggles- herigo
DJI Goggles- herigo

DJI firması DJI Goggles müjdesini verdiğinde teknoloji severler ve drone tutkunları arasında büyük heyecan yaratmıştı. Peki nedir bu DJI Goggles? Hemen açıklayalım.

DJI Goggles nedir?

DJI Goggles DJI markasının FPV (First-Person View – Birinci Kişi Görüşü)  drone uçuşları için tasarladığı rahat gözlüklerdir. Goggles büyük ultra yüksek kaliteli, dokunmatik ekran, uzun menzilli kablosuz bağlantı,  fotoğraf ve video özellikleriyle size muazzam bir drone deneyimi sunmak için özel olarak tasarlanmıştır. Uçuş sırasında  Goggles gözlüğü kullanarak drone’un çektiği her şeyi görür ve drone’nunuzu kontrol edebilirsiniz. DJI Goggles; ActiveTrack, TapFly, Terrain Follow, Cinematic Mode ve Tripod modu gibi akıllı uçuş modlarıyla drone uçuşlarına yepyeni bir boyut getiriyor.

DJI Goggles’la akıllı uçuş

Mavic Pro, Phantom 4 serisi ve Inspire serisini destekleyen ve bazı işlevlerinin farklı DJI ürünleri için uyarlanması beklenen Goggles gözlüklerin Head Tracking Flight modu sayesinde kamerayı istediğiniz yönde hareket ettirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sadece başınızı istediğiniz yönde, sağa ya da sola oynatmak! DJI Goggles, DJI’nin yeni Akıllı Uçuş Modu ile de uyumludur.  

Sabit Kanat Modu’nda  drone sola veya sağa dönmez bunun yerine gerçekçi uçuş simülasyonu için yeterli bir dönme hareketiyle sadece ileri doğru gider. Takip Modu ile ise başınızı kullanarak Mavic Pro’yla uçuş deneyiminizi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca benzersiz kafa bandı tasarımı DJI gözlüklerin ağırlığını başın etrafında dengeli yayılmasını sağlar. Bu sayede de gözlüğünüzü saatlerce rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

DJI Goggles’ın teknik özellikleri neler?

DJI Goggles 110 ms’lik düşük gecikme süresi sunuyor. 720p’de 60 fps, 1080p’de 30 fps yakın görüntüleme özellikleri de mevcut. DJI ‘nın ocusync kablosuz iletim sistemi sayesinde, DJI Mavic Pro‘yla aynı anda dört cihaz bağlayabilirsiniz.

Ayrıca kafa bandına yerleştirilen antenler 360° kapsamlı, güvenilir bağlantı kurmanızı sağlar. Goggles kesintisiz olarak en fazla 6 saat kullanılabiliyor. Bu da DJI Mavic Pro yedek bataryalarla kullanılarak saatlerce kesintisiz uçuş demek! DJI Goggles’ın en büyülü özelliklerinden biri kesinlikle bu.

DJI Goggles içindeki tipik “2K” ekranlar her göz için iki kesite ayrılabiliyor. DJI Goggles’ın, ışın ayırıcı ve görüntülerin üst üste gelmesini önlemek için polarizasyon özelliği var. Böylece bu gözlükler büyük diyaframlı asferik lensle birlikte kullanıldığında maksimum daldırma için her göze 85° görüş alanı oluşturarak gerçek bir Full HD 1920×1080 çözünürlük sağlıyor. Büyülü demiş miydik?

Tüm bunlara ek olarak çektiğiniz görüntüleri Phantom 4 serisi ürünlerden veya Inspire dronelardan izleyebilirsiniz. Ayrıca video oynatıcınızı film izlemek ve ya oyun oynamak için kullanabilirsiniz. Daha ne olsun?

DJI Goggles kutusunda neler var?

DJI Goggles’ı satın aldığınızda kutuda DJI Gözlük Gövdesi, kafa bandı, mikro USB kablosu, HDMI kablosu, tel klipsi, temizlik bezi, şarj cihazı bulacaksınız.

Şimdiden bu benzersiz uçuş deneyiminizde iyi eğlenceler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.