Hericam H4 Pro mu Sjcam Sj4000 mi?

0
2597
HHericam H4 Pro- Sj4000 Wifi
Hericam H4 Pro- Sj4000 Wifi

Aksiyon kameraların gitgide yaygınlaşmasıyla birçok farklı aksiyon kamera bizlere sunuldu. Haliyle her birinin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor ve bu da bizi daha çok araştırmaya sevk ediyor. Fiyat performans bakımından üst düzeyde bulunan iki adet aksiyon kamerayı da sizler için karşılaştıralım istedik. Birbirine yakın özellikleri bulunan bu iki aksiyon kamerayı farklı kılan özellikleri de mevcut. Biz bu yazımızda belirli özellikleri ele alarak bu iki kamerayı karşılaştıracağız. Kameralar Hericam H4 Pro ve Sjcam Sj4000. Şimdi bu iki kameraya detaylarıyla bakalım.

Kamera Kalitesi ve Çözünürlük

Aksiyon kameralar daha çok video çekmek için kullanılıyor. Bu da çözünürlüklerine önem verilmesini gerektiriyor. Her iki kamera da 12 mp’lik kamera çözünürlüğüne sahip. Fakat, Hericam H4 Pro 4K çözünürlükte video çekebiliyorken Sjcam Sj4000 1080p yani Full HD video çekim yapabiliyor. Youtube yayıncılığı yapıyor ya da detaylı görüntü ihtiyacı hissediyorsanız Hericam H4 Pro’yu tercih etmelisiniz. Aynı zamanda renklerin canlılığı ve kameranın görüntü kalitesi de önemli. Kontrast ve görüntü kalitesi olarak Hericam yine Sj4000’in üzerine yer alıyor.

Kamera Açısı

Aksiyon kameralarda en önemli özellik kameranın görüş açısıdır. Kameraların görüş açısı ne kadar geniş olursa görüntüler de o kadar fazla alan gösterilir. Her iki aksiyon kamera da 170 derecelik kamera görüş açısına sahip. Bu da oldukça iyi bir sonuç veriyor.

Ekran

Her iki kamera da üzerinde dahili bir LCD ekrana sahip. Hericam H4 Pro’da 2 inç, Sjcam Sj4000’de de 2 inç’lik dahili ekran bulunuyor. Bu ekranlarda çekilen fotoğrafları ve videoları görüntüleyebilirsiniz. Anlık görüntü izleme ihtiyacınızda Hericam H4 Pro daha avantajlı durumda.

Batarya

Teknolojik aletlerde son dönemlerde en önemli parça tabii ki bataryalar. Dahili veya harici batarya olması, kapasitesinin yüksek olması bile önemli özellikler oluyor. Hericam H4 Pro’da çıkarılabilir 1050 mAh’lık batarya bulunuyor. Sjcam Sj4000’de ise 900 mAh’lık batarya mevcut. Uzun süreli kullanımda Hericam H4 Pro daha avantajlı gözüküyor.

Harici Kontrol

Her iki aksiyon kamera da mobil uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Yani her ikisi de wi-fi özellikli. Fakat akıllı telefonu her zaman veya her yerde kullanamayabiliyoruz. Bu da ekstra bir kontrole ihtiyaç duymamıza sebep oluyor. Hericam H4 Pro’da ayrıca harici kumanda da mevcut. Bu da su altında ya da akıllı telefonu kullanamadığımız yerlerde aksiyon kamerayı kullanmaya imkan tanıyor.

Aksesuar Zenginliği

Her iki aksiyon kamera da zengin aksesuarları ile dikkat çekiyor. Su geçirmez kılıf (housing), tutacaklar, askılar, batarya, lens temizleyici, kablo gibi zengin aksesuarları ile iki kamera da tercih edilebilir.

Su altı Çekim Özgürlüğü

Her iki kamera da su geçirmez kılıfları ile 30 metre derinliğe kadar su altında çekim yapmaya imkan tanıyorlar. Bu da su altında harika görüntüler çekmek demek.

Ses Kayıt

Genelde sesler aksiyon videolarda pek dikkate alınmaz hatta videonun üstüne müzikler eklenir. Fakat ses kalitesi eğer dikkat ettiğiniz bir şeyse Hericam H4 Pro’nun Sjcam Sj4000’den daha iyi ses kaydettiğini söyleyebiliriz.

Fiyat

Her iki kamera da fiyat olarak birbirlerine yakın durumdalar. Fakat özelliklerini dikkate aldığımızda Hericam H4 Pro’nun fiyat performans olarak daha iyi bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.

En çok dikkat edilen özelliklere göre iki aksiyon kamerayı da sizler için karşılaştırdık. Satın alma noktasında karar sizin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.