Kayak Yaparken Yanınıza Almanız Gereken Gopro Aksesuarları

0
3424
GoPro Kayak
GoPro Kayak

 

Kış aylarının vazgeçilmez spor ve eğlence aktivitelerinden biri olan kayak, bir çok insan için bir tutkudur. Bu heyecanlı kayak aktivitelerini daha eğlenceli ve daha konforlu hale getirmek, anı olarak kaydetmek, GoPro kayak aksesuarları ile mümkün oluyor. GoPro’nun kayak sporu ile ilgilenenlere için özel ürettiği, çoğu gereklilik arz eden aksesuarları kullanarak kayak yapmak, hem daha emniyetli hem de daha zevkli hale geliyor.   Bu yazımızda kayak yapılırken, olmazsa olmaz olan GoPro aksesuarlarını sizler için listeledik.

Kask Ön + Yan Bağlantı Aparatı

GoPro Kask Aparatı
GoPro Kask Aparatı

GoPro kullanan kış aktiviteleri tutkunları, özellikle kayak yaparlarken, aksiyon kamerası kullanmayı çokça tercih ederler. Aksiyon kamerasının ise sürüşü etkilemeyecek ve daha iyi görüntü alınabilecek konumlardan biri ise, kask üzeri takılmasıdır. GoPro kask bağlantısı ile ister kaskın ön veya üst bölümüne ister yan tarafına aksiyon kamerası sabitlemesi oldukça kolay ve sağlam bir şekilde yapılabiliyor.

The Strap – Vücut Bandı

GoPro Strap
GoPro Strap

Kayak yapılırken, her ne kadar kask takmak hayati öneme sahip olsa da kask kullanmak istemeyip, kayak faaliyetlerini kaydetmek isteyen veya kasklı kullanıcıların aksiyon kameralarını farklı bölgelerinde kullanmak isteyenlerde düşünülerek, GoPro Strap (vücut Bandı) geliştirilmiştir. GoPro Vücut bandı ile aksiyon kameraları, el, kol, bilek veya bacak bölgelerine takıp kullanmak mümkün hale geliyor. Bu ürün ile GoPro, aksiyon kameralarına daha iyi hakim olmak ve farklı açılardan görüntü almak isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarına da cevap vermiş oluyor.

Göğüs Askısı Aparatı

GoPro Gogus Askisi
GoPro Gogus Askisi

Kayak yaparken, görüntü almanın diğer bir alternatifi ise aksiyon kameralarının göğüs bölgesine sabitlenmesidir. Böylelikle tercihe göre daha farklı açılardan, daha sabit ve kontrollü videolar çekmek mümkün hale gelebiliyor. GoPro bu ihtiyacı da düşünerek tasarladığı GoPro Chesty (GoPro göğüs aparatı) ile göğüs bölgenize sabitleyeceğiniz aksiyon kamerası ile oldukça güzel görüntüler çekebilirsiniz.

Seeker: Sırt Çantası & Casey Çanta

Kayak sporu ile ilgilenen sporcular veya bu aktiviteyi eğlence olarak yapan kişiler, genelde kişisel eşyalarını veya su ihtiyaçları için mataralarını yanlarında bulundurmak isterler. Bu durumlarda ihtiyaçları olabilecek eşyaları koyacak ve kayak yaparken rahatsız etmeyecek bir sırt çantasına ihtiyaç duyarlar. GoPro seeker ise işte tam bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde gerekli eşyalarınızı koyabileceğiniz sağlam, dayanıklı, su geçirmez ve 16 litre iç hacmi ile oldukça şık tasarlanmış bir sırt çantasıdır. Ayrıca GoPro aksiyon kamerası ve  GoPro kayak aksesuarları için GoPro casey çanta kullanabilirsiniz. Edineceğiniz GoPro Seeker sırt çantası, hem kişisel ihtiyaçlar için hem de  GoPro kameralarınızı muhafaza edeceğiniz GoPro casey çantanızı koyabilmeniz için özel haznelere sahiptir.

Dual Battery Charger + Battery (İkili Şarj Cihazı+Batarya)

Kış sporları ile ilgilenenler arasında özellikle kayak yapan kişiler, aksiyonlarını görüntüye aldıkları kameraları için en önemli ihtiyaçlarından biri bataryaların yeterli sürede çekim yapmasına imkan tanımasıdır. Aksiyon kameralarında batarya kullanım süresinin gerekli uzunlukta olmamasından dolayı çoğu zaman tek batarya kullanımı yeterli olmayabilir.  Bu ihtiyacı karşılamak için ise GoPro Dual Battery Charger( ikili şarj cihazı) ve yedek Gopro batarya kullanmak oldukça ideal olacaktır. Edineceğiniz GoPro yedek bataryalarınızı, aynı anda iki bataryayı hızlı bir şekilde şarj edebilme özelliği olan GoPro ikili şarj cihazı ile doldurabilirsiniz. Böylelikle aksiyon kameralarınız için ihtiyaç duyacağınız enerji sorununu ortadan kaldırmış olursunuz.

GoPro Kayak Aksesuarları
GoPro Kayak Aksesuarları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.