GoPro Hero 7 Büyük Yeniliklerle Geldi – Hero7 İncelemesi

0
10700

Aksiyon kamerası dünyasının lider ismi GoPro heyecan yaratan yeni modelini geçtiğimiz günlerde duyurdu. GoPro Hero 7, büyük yenilikler ve iddialı özellikleriyle teknoloji severler arasında heyecana sebep oldu. Özellikle, görüntü sabitleme özelliği Hypersmooth için çok dikkat çekici açıklamalar yapıldı. Sadece Hypersmooth ile değil, diğer yeni özellikleri ve geliştirilmiş yapısı ile GoPro Hero 7 merakla beklenen bir aksiyon kamerası olmuş. 3 farklı modelle piyasaya sürülen bu aksiyon kamerasının şimdi özelliklerine bir bakalım.

GoPro Hero 7 Özellikleri

3 Farklı Renk

GoPro Hero 7 üç farklı modelle karşımızda. GoPro Hero7 Black, en gelimiş Hero7 modeli. Hero7 Black 12 mp’lik SuperPhoto olarak adlandırılan HDR modu ile fotoğraf çekmeye imkan tanıyor. Aynı zamanda 4K çözünürlükte 60 fps video çekim özelliği bulunuyor. 2.7K çözünürlükte ise 120 fps video çekimi mümkünken 1440p çözünürlükte 240 fps video çekimi yapılabiliyor. Böylelikle slow motion videolar daha detaylı çıkıyor.

Hero 7 Silver ve Hero 7 White ise 10 mp fotoğraf çekimi yapabiliyor. Hero 7 Silver 4K çözünürlükte 30 fps’lik videolar çekebiliyorken Hero 7 White 1080p çözünürlükte 60 fps video çekebiliyor.

Üç kamerada da timelapse özelliği mevcut. Hero7 Black 8x slow motion video çekimi yapabiliyorken Hero7 Silver ve Hero7 White 2x slow motion videolara imkan tanıyor.

SuperPhoto

Yukarıda da değindiğimiz SuperPhoto özelliği ile Hero7 Black aksiyon kamerasıyla harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Hem geniş açı olması hem de SuperPhoto olarak adlandırılan gelişmiş HDR modu ile fotoğraflarınızda seviye atlayacaksınız.

HyperSmooth

Sadece Hero 7 Black’te bulunan bu özellik Hero7’nin en önplanda tutulan özelliği. Kısaca şöyle adlandırıyorlar: Gimbal’a elveda! İddialı bir şekilde sunumu yapılan HyperSmooth, bir gimbala ihtiyaç duymadan sarsıntısız videolar çekmenize imkan tanıyor. İnceleme videoları ve çekilmiş görüntülerden de anlaşılacağı üzere gerçekten bir gimbal kullanıyormuş gibi video çekimler yapıldığını görebilirsiniz. Görüntü sabitleme özelliğinin geliştirilmiş olması sebebiyle sarsıntısız videoları çekip dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

TimeWarp

Yine, Hero 7 Black ile gelen yeni bir özellik olan TimeWarp ile, HyperSmooth kullanılarak time-lapse videolar çekilebiliyor. Adeta Matrix filmindeymiş gibi bir çekim imkanı sunan bu özellik sayesinde harika videolar çekebilirsiniz.

Diğer Özellikler

GoPro Hero 7 serisi dokunmatik 2 inçlik ekrana sahiptir. Buna ek olarak Hero 7 Black’te bilgilendirici bir ekran bulunmaktadır. Aynı zamanda üç kamerada da su altında çalışabilmeye imkan tanıyan suya dayanıklılık mevcut. 10 metre derinliğe kadar Hero 7 kameranızı kullanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak aksiyon kameralarda en çok merak edilenlerden birisi olan bataryaya değinelim. Hero7 Black modelinde 1220 mAh’lık değiştirilebilir batarya bulunurken diğer Hero7’lerde batarya değiştirilebilir değil. Ve, yaklaşık 1.5 saat video çekim yapabiliyorlar.

Hero7’lerde ayrıca sesle kontrol özelliği bulunmaktadır. Belirli komutlarınızı algılayan ve buna göre harekete geçen Hero7 serisi ile video çekimin zevkini yaşayabilirsiniz.

Hero7 Black aynı zamanda canlı yayına imkan tanıyan sosyal medya uygulamalarıyla da ortak çalışabiliyor. Yani Hero7 Black kameranızı Facebook’tan canlı yayın yapmak için kullanabilirsiniz.

Bazı aksiyon kameralarda bulunmayan mikrofonlar da Hero7’lerde unutulmamış. Daha iyi ses kalitesi için geliştirilmiş mikrofonlar kullanılmış. Özellikle Hero7 Black versiyonda bulunan 3 adet mikrofon sayesinde çok daha kaliteli ve derinlikle sesleri videolarınızla birlikte kaydedebilirsiniz.

Her üç kamera, USB type-c kablo girişi kullanmaktadır ve micro SD kart ile çalışmaktadır.

Son olarak bağlantı özelliklerine değinelim. Hero7 serisinde wi-fi bağlantı özelliği bulunuyor. Bu sayede aksiyon kameranızı telefonuza GoPro App ile bağlayabilir ve oradan da GoPro Hero7 aksiyon kameranızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, Hero7 Silver ve Hero7 Black’te bulunan GPS özelliğiyle de videolarınız ve fotoğraflarınıza konum ekleyebilirsiniz. Bir de, Hero7 Black’te bulunan mikro HDMI girişi sayesinde HDMI kablosu kullanarak görüntülerinizi daha büyük ekranlara da aktarabilirsiniz.

GoPro Hero 7 serisi iddialı bir giriş yaparak teknoloji dünyasında adını bir anda üst sıralara yazdırdı. Duyurulduğu günden beri merakla beklenen bu kamera bakalım kendinden sonrakilere nasıl bir yol açacak?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.