GoPro, Hero 6’yla Karşımızda

2
3942
gopro hero 6 herigo
gopro hero 6 herigo

GoPro, Hero 5 Black’in işlem gücünü ikiye katlayan ve diğer özelliklerinin yanında akıllı telefonlara görüntü sabitleme ve aktarım hızını geliştiren GoPro Hero 6 Black aksiyon kamerayı piyasaya sürdü.

GoPro Hero 6 özellikle GP1 özel işlemcisiyle öne çıkıyor, GoPro’nun sahibi Nick Woodman’ın da dediği gibi bu onu gerçekten en harika özelliği. GoPro Hero 6’da yüz tanıma teknolojisi ve GPS’le Quik Story bağlantısının geliştirilmesiyle de ses getirecek gibi.

 

GoPro Hero 6’ya Daha Yakından Bakalım

GoPro Hero 6, Hero 5’le aynı gövdeye sahip. Dokunmatik ekranı, ses kontrol özelliğiyle aksiyon kameraları arasındaki güçlü yerini aldığını söyleyebiliriz. GoPro Hero 6 ayrıca 10 metreye kadar suya dayanıklı, bu da aksiyon kamerası dünyasına suya dayanıklı yeni bir kamera daha eklendiğini bize gösteriyor. GoPro Hero 6’nın kamera çekim özelliklerine bakacak olursak 60fps’de 4K’ya ve 240 fps’de 1080p’ye kadar video çekebildiğini ve 12 MP çözünürlükte olduğunu görüyoruz, bildiğiniz gibi GoPro çekim kalitesi konusunda oldukça iddialı ve bu iddiasını sürdürecek gibi.

 

Hero 6, Hero 5’e Karşı

Yeni özellikleriyle GoPro’ya şöyle bir göz attık, şimdi de gelin kardeşi Hero 5’le özelliklerini karşılaştıralım:

 • Öncelikle iki aksiyon kamerası da dış görünüş olarak oldukça benziyor, gövde tasarımları ve ön arka ekranları aynı.
 • Her ikisi de 10 metreye kadar su geçirmez özelliklere sahip. Ve ikisi de 12 MP çözünürlükte.
 • İlk iki maddede aynı özelliklerinden bahsettik şimdi farklarına geçebiliriz. Hero 6 geliştirilmiş slow motion teknolojisiyle Hero 5’ten farklılık gösteriyor. Hero 6, 4K video çekimleri ve 1080p’de daha yüksek kare hızında çekim yapıyor ve yavaşlarken daha net ve yüksek çözünürlüklü görüntü çekebiliyor.
 • GoPro Hero 5 24, 25, 30 fps’de 4K videolar çekerken, Hero 6 Black aynı ayarlarda 50 ve 60 fps çekebiliyor.
 • Benzer şekilde Hero 6 çeşitli ayarlarda 1080p videoları 240 fps’de çekebiliyor. Hero 5 ise sadece 4K çekimlerde 120fps’ye kadar çekebiliyor.
 • Ve son olarak Hero 6 Black güçlü işlemcisiyle daha iyi bir görüntü sabitleme özelliğine sahip.
 • Tabii aralarındaki fiyat farkından da bahsedebiliriz, yeni olan Hero 6 beklendiği gibi Hero 5’ten daha pahalı. Henüz Türkiye’de satışa çıkmadığı için net fiyatları söylemek şu an için çok doğru değil. Fiyat bilgisi için biraz daha beklememiz gerekiyor.

GoPro Hero 6 aksiyon kameranın özellikleri ve Hero 5’ten ayrılan yönleri bunlar. GoPro Hero 6 yurtdışında piyasaya çıktı, şimdi Türkiye’de de satışa çıkması için gözümüz yollarda.  Beklemede kalın.

 

2 YORUMLAR

 1. Bilgi için teşekkür ederiz
  Benim iki sorum olacaktı bilginiz var ise
  Motorsiklet kaskı içi ses kayıt etme gopro 5 deki gibimi
  2.si intercomdan bağlı diğer motorsiklet arkadasımın sesinide eş zamanlı video kayıtta iken kayıt edebiliyormuyuz..?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.