GoPro’nun, 2018’de Piyasaya Süreceği Yeni GoPro Kamerası Hakkında Bilgiler

1
2250
Gopro Hero 5 Session & Hero 5 Black
Gopro Hero 5 Session & Hero 5 Black

Dünyanın en büyük aksiyon kamera üreticilerinden GoPro’nun, 2018 yılında piyasaya süreceği yeni GoPro aksiyon kamerası hakkında yeni bilgiler düşmeye başladı. GoPro’nun, 2018’de, giriş seviye kameralarından olan Hero5 Session’ın yerini alacak bir kamera üzerinde çalıştığı tahmin ediliyor. Alınan duyumlara göre şirketin yeni ürünü için oldukça heyecanlı olduğu ifade ediliyor. Heyecanın sebebi de yeni çıkacak ürünün fiyat olarak daha iyi bir konumda olacak olması.

GoPro Giriş Seviyesini Hedefliyor!

Hero5 Session ile giriş seviye pazarına da hitap etmeye başlayan GoPro, yeni kamerası ile ürün skalasını genişletmeyi ve bu pazarda daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor. Hero5 Session için “Beklenenden daha fazla talep gördü, bu da beklenenden daha kısa sürede tükenmesine sebep oldu” açıklamasında bulunan GoPro CEO’su Nick Woodman, bu pazara neden daha fazla önem verdiklerini bu sözüyle açıklığa kavuşturdu.

Yeni GoPro ürünü için özellikler henüz netleşmiş değil fakat yapılan yorumlara göre Google Clips’teki gibi bir yapay zeka entegrasyonunun olması beklenmiyor. Woodman’ın açıklamalarına göre GoPro, yazılımında yapay zeka unsurları içeren ürünler için şu an çekingen davranıyor. Çünkü Clips’te olduğu gibi bir yapay zeka içeren GoPro, hedefledikleri pazara şu an uygun değil. GoPro, konseptini bozmadan, hem giriş seviyesi hem de üst seviyeler için ürünlerini üretmeye devam etmeyi planlıyor.

Yeni GoPro için şimdilik bilgiler duyum düzeyinde olsa da sızmalardan edinilen bilgilere göre GoPro giriş seviyesine daha fazla yönelmek istiyor. Şimdilik duyum düzeyinde olan bu bilgilerin doğruluğu CES 2018’de ortaya çıkacak. Ocak 2018’de gerçekleştirilecek CES 2018’de yeni ürünlerini tanıtması beklenen GoPro bakalım tahmin ve duyumları doğru çıkaracak mı?

Google Clips için “ürünlerimizle bir benzerliği yok. Tamamen farklı kitlelere hitap ediyoruz” açıklamalarında bulunan Woodman, aslında yeni ürününün ne olacağını değil ne olmayacağını açıkca ifade etmişe benziyor. Duyumların doğru çıkması halinde yeni GoPro’nun, Hero5 Session’ın fiyatı civarında bir fiyata sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bilgiler daha da netleşecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.