Google, Yeni Giyilebilir Kamerası Google Clips’i Tanıttı

0
1495
Google Clips Kamera
Google Clips Kamera

Aksiyon kameralar, özellikleriyle gün geçtikçe daha fazla kişiye ulaşıyor. Haliyle aksiyon kamera üreticileri de ihtiyaca göre ürünler geliştirmeye başladılar. GoPro’nun yakın zamanda duyurduğu 360 derece kamera da buna güzel bir örnek. Bu küçük ama etkili kameraları üreten firmalara bir yenisi daha eklendi. Tamamen günlük kullanım için geliştirilmiş kamerasıyla Google da bu sektöre giriş yaptı. Google, bir aksiyon kamera görevi de gören, yapay zekaya sahip ürünü Google Clips’i geçtiğimiz günlerde tanıttı. Google Clips adını verdiği yeni ürünü ile aksiyon kamera sektöründe yeni bir başlık açılacakmış gibi duruyor.

Google Clips Nedir?

Google’ın, Glass’tan sonra çıkardığı giyilebilir teknolojik ürünü olan Google Clips, ufak ama çok büyük işler yapan bir kamera. Yazılımındaki yapay zeka özelliği ile mutlu anlarınızı, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan kayıt etmesi ve fotoğraflaması en büyük özelliği. Yakanıza veya giysinize iliştirebildiğiniz bu kamera ile başka herhangi bir işleme gerek kalmadan görüntü kaydı alabilirsiniz.

12 MP’lik sensörü ve dahili 16 gb’lık hafızası ile dikkat çeken Google Clips 130 derecelik kameraya sahip. Bu sayede geniş bir açıdan fotoğraf ve video çekebiliyor. 15 fps’lik görüntü çekme kapasitesine sahip olan Clips, Android 7.0 ve üstü cihazlarla bluetooth ve wi-fi üzerinden veri aktarımı yapabiliyor. 60 gramlık ağırlığı ile yokmuş gibi hissedeceğiniz bu kamerada bir deklanşör tuşu dışında herhangi bir tuş bulunmuyor. Yapay zeka özelliği sayesinde en mutlu anlarınızı kayıt altına alabildiğiniz Clips, sizin yerinize kendi başına çalışabilme özelliği ile rakiplerine meydan okudu. İçerisindeki özel yazılımı, siz herhangi bir şey yapmadan sizin yerinize görüntü kaydı yapabilecek.

Google Clips Camera
Google Clips Camera

Video, GIF ya da Görüntü Kaydedebilirsiniz

Kendi kendine çekim yapabilmekle beraber kullanıcının da görüntü kaydı alabildiği Clips, boyutlarıyla dikkat çekiyor. 60 gram ağırlığı ile dikkat çeken Clips sadece 49 mm, yani yaklaşık 5 cm. Çalıştığı anlarda, yapay zeka özelliği ile en mutlu anlarınızı görüntüleyen bu kamera, sizin deklanşöre basmanızla da görüntü kaydı alabiliyor. Dahili 16 gb hafızasından görüntüleri gif, jpg ya da video formatlarında alabiliyorsunuz. Büyük heyecan uyandıran Google Clips çok yakında ABD’de satışa başlayacak. ABD’de 249 dolara satılacak Google Clips’in Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı veya Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şu an belli değil.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.