Film Yapımcıları ve Sinemaseverler için DJI Ürün Tavsiyeleri

0
2203

Drone kullanım alanları yazı dizimize bugün de film yapımcılarının ihtiyacı olan drone ve profesyonel görüntüleme sistemlerini araştırarak devam ediyoruz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size rehber olacak bu yazımız da DJI ürünlerini tanımış olacağız. Ayrıca  film çekimleri için hangi drone’u almalıyım veya hangi DJI ürünlerini kullanmalıyım sorularınıza yanıt vereceğiz.

Profesyonel olarak film veya dizi çeken, bunun yapımcılığını yapan, kısa film, belgesel, klip çekiminde farklı arayışlar içerisinde olanlar için sektör artık çok daha iyi ürünler üretiyor. Harika açılar alabileceğiniz, basit, kullanımı kolay yeni havadan görüntüleme sistemleri  ile yapacağınız profesyonel çekimlerde en iyi görüntüleri yakalayabilirsiniz. Dünyanın en büyük drone üreticilerinden olan DJI tarafından piyasaya sürülen birçok ürün profesyonel film yapımcıları için harika çözümler sunuyor. Biz de sizler için bu ürünleri listeledik. DJI tarafından üretilen bu ürünler bakalım sizler için neleri yapabiliyorlar.

Her Türlü Kamera ile uyumlu Görüntü Sabitleyici: Ronin-M ve Ronin-MX

Film çekimi sırasında en önemli şey açının kaybolmaması, kameranın sarsılmaması, daha doğrusu görüntünün en iyi şekilde elde edilmesidir. Çekim sırasında sabit bir görüntü elde etmek isteyen yönetmenler kameramanları oldukça zorlayabilmekteler. Setlerde çok daha gelişmiş sabitleyici sistemleri bulunurken, DJI tarafından üretilen görüntü sabitleyici (gimbal) sistemleri bu işi oldukça basite indirmiş durumda.

Ronin-M ve Ronin-MX olarak adlandırılan bu gimbal’lar, 3 eksenli görüntü sabitlemesi yapabiliyorlar. Her türlü kameranız ile uyumlu olan bu gimbal’ları bir kişinin taşıması yeterli oluyor. Görüntü takibi yaparken, hareketli açılarda vb. kullanabileceğiniz Ronin-M ve Ronin-MX ile harika görüntüler elde edebilirsiniz. İki gimbal da setlerde oldukça işinizi görecek. Ronin-MX, Ronin-M‘e göre daha gelişmiş özelliklere sahip ama temelde ikisi de aynı işlevi görmektedir ve çok az teknik farklılıkları bulunmaktadır. Sizin için en uygunu hangisi ise onu tercih edebilirsiniz.

Düşük Bütçeli Projeleriniz İçin: Osmo Raw Combo

Kısa film, belgesel, klip vb. gibi çekimler yapıyor, profesyonel veya yarı profesyonel işler ortaya çıkarıyor ve yüksek bütçeli değil de daha kendi halinize göre bir gimbal sistemi arıyorsanız DJI Osmo Raw Combo paketi tam size göre. İçerisinde DJI Osmo ve Zenmuse X5R bulunan bu paket, sizin bütün ihtiyacını karşılayacak kapasitede. Aksesuar paketiyle birlikte gelen Osmo Raw Combo tüm ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılıyor. Gelişmiş görüntü teknolojisi ile Zenmuse X5R, tek elinizle kullanabileceğiniz DJI Osmo, kötü sürprizlere hazırlıklı olmanız için tüm aksesuarlar bu pakette yer alıyor. Her türlü ortamda en iyi görüntüleri, en iyi açıları yakalayabileceğiniz bu gimbal sistemi ile düşük bütçeli projelerinizde harika işler ortaya koyabilirsiniz.

Gözünüz Yükseklerde Olacak: Inspire 2

Günümüzde film, klip, belgesel ve kısa film çekerken havadan görüntü almak artık o kadar kolay hale geldi ki. Eskiden birkaç saniyelik görüntüler için helikopter kaldırmak gerekiyorken bugün helikopterler küçülüp multikopter veya quadcopter de dediğimiz drone’lara dönüşmüş durumda. Özellikle film çekerken kullanabileceğiniz harika drone’lar bulunuyor ve DJI bu işin her zamanki gibi öncülerinden birisi. Özellikle, profesyonellerin tercihi olan DJI Inspire 2 ile havadan en iyi görüntüleri elde edeceksiniz. Bataryaları tam doluyken 30 dakika uçuş yapabilen bu drone ile gökyüzünden harika görüntüler elde edecek ve seyircilere harika görüntüler sunacaksınız. 4K çekim yapabilen, 7 km menzili bulunan Inspire 2, profesyonel çekimlerde sizin en büyük destekçiniz olacak. DJI Inspire 2 ile her türlü film, klip, belgesel, kısa film çekimlerinizde havadan görüntüler alabilirsiniz.

Yarı Yolda Kalmayın!

Tüm bu ürünlere ek olarak, her türlü aksiliğe karşı önlem almanız için bu ürünlerin aksesuarlarını da sizlere tavsiye ediyoruz. Yedek bataryalar, tutacaklar, hard diskler, yedek pervaneler vb. gibi aksesuarlar ile kötü sürprizlere hazırlıklı olacaksınız. Yapım sırasında her türlü aksiliğe karşı önlem alarak çekimlerinizi yarıda bırakmayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.