Ev Yaşamını Kolaylaştıran Akıllı Ev Teknolojileri

0
1617

Teknoloji her geçen gün hayatımızı kolaylaştırmaya ve daha kaliteli bir yaşam sürmemize yardımcı oluyor. Nesnelerin interneti kavramı ile birlikte gelişen ve birbiriyle bağlantılı hale gelen birçok teknolojik cihaz evimizde bizlere çok daha kaliteli bir yaşam sunuyor. Bu gelişmeler ışığında üretilen akıllı ev teknolojileri ile evlerimiz artık daha konforlu bir hal alıyor. Akıllı güvenlik sistemleri, uzaktan kontrol edilebilen eşyalar, aydınlatmalar vb. derken artık daha çok akıllı teknolojiyle iç içe yaşıyoruz ve bunlar hayatımızı daha da kolaylaştırıyor.

Ev Ortamınızı Daha Konforlu Hale Getirecek Akıllı Ev Teknolojileri

Evinizden uzaktayken evinizdeki cihazları kontrol etmek daha düne kadar çok uzak bir hayaldi fakat teknolojik gelişmeler ve nesnelerin interneti yaklaşımı ile evimizdeki birçok şey akıllı hale geldi. Bunlardan birisi de aydınlatma ürünleri. Artık birçok aydınlatma fonksiyonunu uzaktan kontrol ile kullanmaya izin veren akıllı LED ampulleri bulabilirsiniz. Xiaomi YeeLight Akıllı Led Ampul bunlardan bir tanesi. Akıllı telefonlarınız ve tabletleriniz ile uzaktan kontrol edebileceğiniz Xiaomi YeeLight Akıllı LED ampullerin çeşitli özellikleri ise, ortamın ışık şiddetini, çalışma aralığını, açıp kapama işlemini bulunduğunuz yerden kontrol edebilmektir.

Aydınlatma haricinde farklı bir kategoride bulunan akıllı ev ürünü olan Xiaomi taşınabilir sivrisinek kovucu da oldukça işimize yarayacak gibi gözüküyor. Özellikle yaz aylarında bizi oldukça sıkıntıya sokan sivrisineklerin uzaklaştırılmasını sağlayan bu cihazlar çok büyük bir işlev görüyor. Kablosuz ve oldukça ufak boyutlarda tasarlanmış sivrisinek kovucular ile bulunduğunuz ortamdan sivrisinekleri uzaklaştırabilir ve ev ortamınızda, bahçenizde rahatça keyif sürebilirsiniz. Teknolojik sivrisinek kovucular usb ile şarj olur ve içlerine konulan tabletler ile çalışarak, klasik fişe takılan sivrisinek kovucuların yaptığı işi, mobil olarak yapar.

Eyvah! Ütüyü Prizde Unuttum Derdine Son!

Cihazlarınızı prizde unutma derdine son veren bir başka akıllı ev ürünü ise akıllı wifi prizlerdir. Xiaomi Mi Akıllı WiFi Priz özellikleri sayesinde internet ağına bağlanabiliyor. Böylece akıllı telefonlara veya tabletlere indirebileceğiniz akıllı ürün uygulaması kullanılarak prizin çalışması veya devre dışı bırakılması kolayca sağlanabiliyor. Ani akım ve ısınmalara karşı güvenli olan akıllı priz, adaptör çevirici ile birlikte kullanılıyor.

Akıllı Yangın Alarmı İle Önleminizi Alın

Evlerde meydana gelebilecek risklerden biri olan yangın birçok insanı endişelendiriyor. Fakat bu gibi durumlar için de akılı ev ürünleri bulunuyor. Akıllı yangın alarmı ürünleri yangın tehlikesini algıladığında ses ve ışık ile uyarı verirken, yine akıllı telefonlarınıza yükleyebileceğiniz uygulaması sayesinde size anında bildirim gönderiyor. Böylece yangın tehlikesine karşı anında müdahale etme şansınız oluyor. Xiaomi MiJia Smart Home yangın alarmını Herigo’nun akıllı ev teknolojileri kategorisnden inceleyebilirsiniz.

Tüm Akıllı Ekipmanları Kontrol Eden Akıllı Küp

Tek bir markadan satın alacağınız akıllı ev teknolojilerini telefon veya tablet kullanmadan akıllı küp olarak tabir edilen alet ile kontrol edebilmenize imkan tanıyor. Xiaomi Mi Smart Home Cube akıllı kontrol sistemi ile evinizdeki tüm akıllı ürünlere bağlanıp, onları kontrol edebilirsiniz. Basit kullanıma sahip akıllı küpler üzerinde bulunan çeşitli fonksiyonları sayesinde, size akıllı ev ürünleriniz için bir kumanda görevi görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.