Endüstriyel Alanlarda Kullanılabilen Dji Drone Modelleri

1
2258

Drone teknolojisi gelişmeye devam ettikçe drone’lar sadece hobi, fotoğraf ve video amaçlı olmaktan ziyade bambaşka işlerde de kullanılıyorlar. Artık iş hayatında yeni bir dönemin kapıları açıldı. İnsansız hava aracı (İHA) dönemi. Endürstriyel drone kavramı gün geçtikçe çok daha kompleks hale gelip çok büyük işler yapıyorlar. Özellikle harita mühendislerinin, arama kurtarma görevlilerinin, mimar ve mühendislerin kullandığı bu endüstriyel drone’lar aracılığıyla yüksek bütçeye gerek kalmadan birçok iş yerine getirilebiliyor. Multikopter ile özel programlar sayesinde haritalama yapmak, topoğrafik ölçümleme yapmak, zirai çalışmalar yapmak artık çok kolay. Şehir planlamada, zirai ilaçlamada, haritalamada kullanılan bu multikopter cihazlar hem kompleks sistemler olabiliyor hem de çok basit halde, düşük bütçelerde karşımıza çıkabiliyor. İHA‘lar nerde kullanılır, kullanım alanları nereler ve hangi Dji ürünleri ihtiyacımızı karşılar sorularına cevap bulan  bir dizi yazısı hazırladık. İlk yazımız da biz de, endüstriyel çalışmalarınızda kullanabileceğiniz, Dji Drone Modelleri neler sizlerle paylaşmak istedik.

Yüksek Performans: DJI Matrice 600 Pro

DJI’ın piyasaya sürdüğü en güçlü drone’lardan birisi olan Matrice 600 Pro, sınıfının önde gelen drone’larından birisi. Değiştirilebilir gimbal sistemi, birçok kameranın kullanılabilir olması, 6 pervanesi ve 6 batarya ile çalışması, 6 kg’a kadar kamera taşıma kapasitesi ile önplana çıkıyor. Matrice 600 Pro’yu kullanarak 5 km mesafeye kadar ortalama 30 dakika uçuş yapabilirsiniz. Haritalamada, arama kurtarmada, zirai amaçlarla, görüntülemede kullanabileceğiniz DJI Matrice 600 Pro ile yapabileceklerinizi tahmin bile edemeyeceksiniz. Yüksek kaliteli görüntü aktarması da cabası. Kullanacağınız özel programlarla birlikte hayallerinizin ötesinde çalışmalar ortaya koyabilirsiniz.

Her Şarta Uygun: Phantom 4 Pro ve Phantom 4 Advanced


Daha düşük bütçeli projelerinizde sizi üzmeyecek, harika bir iş arkadaşınız olsun istemez misiniz? DJI’ın ürettiği Phantom 4 serisi size çok büyük kolaylıklar sağlayacak. Üst düzey drone’lar kadar kaliteli işler çıkarabileceğiniz Phantom 4 serisi, her türlü çalışmalarda size yardımcı olacak. Özel olarak üretilmiş gimbal ve kamerası ile 7 km mesafeye kadar görüntü iletebilmesi, yaklaşık 30 dk. uçuş süresi ile dikkat çekiyor. Phantom 4 Pro ve Phantom 4 Advanced olarak iki farklı seçeneğiniz bulunuyor. Phantom 4 Pro, Advanced modeline göre daha gelişmiş görüntü sistemine sahip. Phantom 4 Advanced modeli ise sensörleri ve kullandığı sinyal gücü ile Pro modelinden daha düşük. Fakat, fiyat olarak Phantom 4 Advanced, Pro modelinden daha uygun durumda. Her türlü projelerinizde kullanabileceğiniz Phantom 4 serisi ile çalışmalarınızı en iyi şekilde yapabileceksiniz. Haritalama, zirai amaçlı, arama kurtarma, şehir planlama vb. gibi birçok konuda sizlere yardımcı olacak Phantom 4 serisi ile farkı yakalayacaksınız.

DJI tarafından üretilen bu drone’lar sayesinde en zor koşullarda görevlerinizi yerine getireceksiniz. Mühendislik, mimarlık, arama kurtarma, şehir planlama gibi birçok konuda bu drone’ları kullanarak, özel programlar ve sizin becerileriniz çerçevesinde harika işlere imza atacaksınız.Özel olarak üretilmiş aksesuarları ile çalışmalarınızı yarıda kalmayacak. DJI ürünleri için, yedek batarya, yedek pervane, şarj cihazları, taşıma çantaları ve depolama çözümleri ile kötü sürprizlerden uzak duracaksınız.

Endüstriyel drone çözümleri için web sitemiz üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Herigo olarak sizlere en kaliteli ürünü Türkiye distribütörü yetkisi ile sunuyoruz.

1 Yorum

  1. Güzel paylaşım çok yararlı olmuş. Tşk. Ayrıca bulduğum kadarıyla MR havacılık Teknoloji, Raven model özelleşmiş endüstriyel drone insansız hava araçları üretiyor. detaylı döküman bulamadım ama yerli olması servis açısından büyük artı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.