Drone’un Uçuş Süresi Nasıl Uzatılır?

0
7847

Drone kullanan kişilerin en büyük derdi drone’un uçuş süresi. Birçok drone modeli, batarya kapasitesinden dolayı yarım saatten fazla uçuşa imkan tanımıyor. Haliyle kullanıcılar ekstra batarya taşımak, şarj cihazı bulundurmak gibi seçeneklere başvuruyor. Her ne kadar tedbirli kişiler için bu sorun olmasa da, başlangıç seviyesindeki veya hobi amaçlı drone kullanıcıları için bu tip durumlar problem olabiliyor. Biz de bu yazımızda drone’un uçuş süresini uzatmanın yollarını anlatalım istedik. Bir drone’unuz varsa tek seferde uçuş süresini uzatmak için şu yolları deneyebilirsiniz:

1- Kamerayı kapatmak

Drone uçurmanın amaçlarından biri görüntü almaktır. Ama hobi amaçlı uçuş yapıyor veya sadece belirli bölgelerde görüntü almak istiyorsanız bu süre içerisinde drone’unuzun kamerasını kapatmayı deneyebilirsiniz. Buna imkan tanıyan drone’larda bu işlemi yapmak uçuş süresini arttıracaktır. Ayrıca, tamamen sökülebilen kameraya sahip bir drone’unuz varsa bu yolu da tercih edebilirsiniz.

2- Ekstra veya Büyük Kapasiteli Batarya Kullanmak

Ekstra batarya tercih ederek uçuş süresini ekstra batarya sayısı oranında arttırabilirsiniz. Ama bunu tercih etmek istemiyorsanız, drone’unuz için farklı batarya modelleri bulunuyorsa, daha büyük kapasiteli bataryaları tercih edebilirsiniz.

3- Dolu Batarya Kullanımı

Bataryanın daha önceden tüketilmiş olması tabii ki uçuş sürenizi düşürecektir. Uzun bir uçuş süresi istiyorsanız uçuştan önce bataryanızı yüzde yüz doluluğa getirmenizde fayda var.

4- Uygun Hava Koşullarında Uçuş Yapmak

Birçok drone üreticisi, ürettiği drone için belirli bir hava durumu koşulu belirtmiştir. Örneğin rüzgarlı bir havada drone’lar sabit kalabilmek ve rüzgarda sürüklenmemek için ekstra çaba sarf eder. Bu da bataryanın daha erken tükenmesi anlamına gelir. Uzun bir uçuş süresi istiyorsanız uygun hava koşullarında uçmaya çalışın.

5- Daha Düşük Hız ve Düşük Mesafede Uçun

Drone’un yüksek hız ve yüksek mesafede uçuş yapması havada kalması için tükettiği gücü arttırır. Bu sebeple ortalama bir hız ve düşük mesafelerde uçuş yapmayı tercih edin.

6- Ekstra Ağırlıklardan Kurtulun

Drone’unuz müsaade ediyorsa, uçuş sırasında ihtiyacınız olmayan parçaları çıkararak ağırlığı düşürebilir ve batarya tüketimini azaltabilirsiniz. Örneğin kamerayı sökmek, pervane koruyucularını çıkarmakla bu işe başlayabilirsiniz.

7- Daha İyi Bir Drone Satın Almak

Ya da tüm bu tavsiyeler işinize gelmiyorsa daha iyi bir drone alabilirsiniz. Böylelikle daha uzun uçuş süresine sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.