Drone’la Kargo Hizmeti Başlıyor!

0
1676
Drone Delivery Canada
Drone Delivery Canada

Dünyada sayıları gün geçtikçe artan drone’lar, hobi amaçlı kullanımları dışında birçok alanda da kullanılarak insanlara fayda sağlıyorlar. Keşif, güvenlik, kontrol gibi birçok alanda kullanılan Drone’lar artık kargo taşıma görevi de görecekler. Daha önce Amazon’un duyurduğu ama hayata geçirmek için uzun bir test dönemi geçirdiği Drone’la kargo hizmeti Kanada’da hayata geçecek. Kanada’da faaliyet gösteren ve birçok alanda üretim ve satış yapan Wolseley firması ile drone’la taşımacılık sunan Drone Delivery Canada firması arasında yapılan anlaşma ile artık kargolar Drone’lara emanet!

Drone’lar Her Yerde!

İki firma arasında imzalanan ve 19 Ekim 2017 günü duyurulan anlaşmaya göre, Wolseley firmasını ürettiği ve teslimatını yaptığı ürünler artık Drone Delivery Canada firmasına emanet olacak. Wolseley’in üretimi yaptığı taşıma, ısıtma, havalandırma ünitelerini depodan depoya ya da depodan müşteriye ulaştırma işlerini artık Drone’lar gerçekleştirecek. Drone’la kargo iletimi konusunda sınırları zorlamayı ve kaliteyi en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen Drone Delivery Canada firması ile yaptıkları anlaşmayı “Drone’la taşıma yaygınlaştıkça kargoyu zamanında teslim etme oranının artacağını düşünüyoruz” şeklinde yorumlayan Wolseley firması yetkilileri anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Amazon Test Aşamasında!

Dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon’un 2013 yılında duyurduğu Amazon Prime Air, yaklaşık 4 senedir test aşamasındaydı. FAA’dan gerekli izinleri almak ve yasal düzenlemeler için uzun yıllardır bekleyen Amazon, yakın bir zamanda gerekli izinleri alıp test sürecine başlayabilmişti. Fakat Wolseley ve Drone Delivery Canada arasında imzalanan anlaşma ile Drone’la teslimat uygulaması böylece ilk olarak Kanada’da hayata geçmiş oldu. Amazon Prime Air şu an hala test aşamasında ve dünyada internet alışverişini kökten değiştirecekmiş gibi duruyor. Hem hızlı hem de ucuz taşımacılık yöntemi ile alışveriş siteleri cirolarını daha da arttıracakmış gibi duruyor.

Drone Delivery Canada firması ise Amazon’dan önce Drone’la taşımacılığı başlatmış oldu. Kanada sınırları dahilinde hizmet veren Drone Delivery Canada firması, hızlı, kolay ve ucuz taşımacılık sloganı ile yola çıkmış bir firma. Gönüllü bir ekiple yola çıkan firma bugün Drone’la taşımacılık noktasında ileri düzeye ulaşmış durumda. Yapılan anlaşma ile daha da büyüyecek firma şimdiden Drone’la taşımacılık için örnek noktasında duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.