Drone Yarışlarında DJI Goggles RE ile Öne Geçin

0
1673

DJI Goggles gözlükleri, daha estetik ve daha güçlü bir yapıya kavuşturularak, DJI Goggles Racing Edition adıyla yeniden tasarlandı. DJI Goggles RE, yüksek kaliteli kırmızı deri dolgusu, metalik mat siyah vizörü ile oldukça şık görünümüyle adeta göz kamaştırıyor. Kafa bandı ile beraber yaklaşık 1 kg. ağırlığında, boyutları ve ergonomik tasarımı ile kullanıcısını yormuyor. Tüm bu dış görünümüyle öncelikle multikopter yarışları için özel tasarlanmış oldukça şık bir drone gözlüğü.

DJI Goggles RE yüksek performanslı kamera modülüne ek ocusync video iletim modülü entegre edildiğinde, 7 km. Uzaklığa kadar sorunsuzca dijital sinyal iletimi yapabiliyor. Video gecikme süresi ise 50 ms ile oldukça düşük miktarlarda. Tüm bu üstün özellikleri ile temiz bir uçuş sunan drone gözlüğü, drone yarışları heyecanını daha önce hiç olmadığı kadar farklı kılıyor.

HD Görüntü Kalitesinde Daha Hızlı FPV Yarışları

DJI Goggles RE, FPV videolarını en yüksek hızda ve netlikte iletilmek üzere geliştirilmiş bir model. The ocusync Video iletim modülü kullanımında 2.4 ve 5.8 Ghz çift band dijital iletimi ile sorunsuz bir izleme olanağı tanıyor. Aynı zamanda 1280X960 yüksek çözünürlüğünde ve otomatik FHSS (Frequency-Hopping Spread Spectrum) modülleri gibi bir dizi güçlü özelliklere de sahip olan bir drone gözlüğü. DJI Goggles RE’de kullanılan bu modüller, bir çok çoklu pervaneli ve sabit kanatlı aircraft modelleri ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Gelişmiş teknolojisi ve harici modülleri ile benzersiz bir drone yarışı deneyimi sizi bekliyor.

12 Farklı İletişim Kanalı ile Parazitsiz Bir Yarış Keyfi

Drone yarışlarında başarılı olmanın en önemli etmenlerinden biri düşük parazitli iletişim kanalına sahip olmaktır. Bir çok multikopter modelinin aynı anda uçtuğu yarışlarda frekans karışmalarından dolayı iletişimde parazitlenmeler olabiliyor. DJI Goggles RE ile böyle bir sorun yaşamazsınız. Çünkü 12 ayrı iletim kanalından parazitsiz olanı seçip, yarışın keyfini sorunsuzca yaşarsınız. FHSS teknolojisinin otomatik olmasından dolayı, OcuSync modülü de kesintisiz iletişimi korumak adına 2.4 GHZ ile 5.8 Ghz kanalları arasında hızlı ve otomatik olarak geçiş yapabilir. Ek bir DJI Goggless ile drone’unuza izleyici pilot bağlanması özelliği ise aynı anda iki kişinin yarış heyecanını yaşaması sağlanıyor.

DJI Goggles RE ile kullanılabilen DJI Ocusync kamera, 1/3 inch görüntü sensörüne sahip. Bu özelliği ile piyasada bulunan bir çok analog FPV drone gözlüğünden daha yüksek çözünürlüklü video iletimi sağlıyor. Ayrıca kullandığı global deklanşör sayesinde yüksek frekanslı titreşimden kaynaklı döner deklanşör etkisi önemli ölçüde azaltılmışa benziyor. Gelişmiş kamera özellikleri, kullanıcıların uçuşu tam anlamıyla kontrol etmesine, analiz ve uçuş kaydını sorunsuz gerçekleştirmesine olanak tanıyor.

Benzersiz Bir Uçuş Kontorlü Sizi Bekliyor

Uçuş ayarları, gimbal kontrolü ve hassas uçuş verilerine erişim, etkili bir dron yarışı için olmazsa olmaz özelliklerdir. DJI Goggles RE ise bu özellikleri ve daha fazlasını sunan üstün özellikli bir drone gözlüğü. Bu özelliklerin detaylarından bahsetmek gerekirse; uçuş kontrolü özelliğinde, DJI Goggles RE, Bottom-up teknolojisine sahip olduğundan sinyal alma modülüne gerek duymaz. Böylece F3, F4, KISS, Naze ve diğer desteklenen üçüncü parti kontrol parçaları DJI Goggles RE’ye entegre edilerek de uçuş kontrolü gerçekleştirebilir.

DJI Goggles RE’nin aynı zamanda in head tracking gimbal özelliği var. Böylece drone pilotları, baş hareketleri ile gimbalı istedikleri gibi kontrol edebilirler. Drone gözlüğünde bulunan ekrandan iletim çözünürlüğü, dronun pil seviyesi ve sinyal kalitesi gibi temel uçuş bilgileri net bir şekilde görülebilir. HD dijital iletimi yanısıra Sma portuna sahip olan DJI Goggles RE, analog iletim de sunabilir. Aynı zamanda gözlük, farklı deneyimlerde kullanabilmek için 3 farklı anten seçeneği de sunuyor.

Drone Yarışları için Tasarlanmış Model, Farklı Kullanım Alanlarına da Sahip

Yarış pistleri ve sabit kanatlı aircraft modelleri için özelleştirilmiş DJI Goggles RE, farklı kullanım alanları ile de dikkat çekiyor. DJI Goggles RE, kargo taşımacılığı takibi, arama kurtarma çalışmaları yapı denetim bölgeleri gibi sektörlerde oldukça verimli şekilde kullanılabiliyor. Bu sektörlerde kullanılan araç, robot ve endüstriyel drone izlemeleri oldukça kolay yapılabiliyor. Bir önceki modelinden farklı olarak, DJI Goggles RE artık daha fazla model ile uyumlu. Desteklenen drone modelleri ise, Mavic Pro, Spark, Phantom 4 serileri ve Inspire 2. Rahat kullanım açısından geliştirilmiş özelliklere sahip model, tüm uçuşu kontrol edebilme, yüksek çözünürlüğe sahip ekranı, kafa takibi, optimize edilmiş yüz pedi ve kafa bandı ile daha konforlu bir izleme sunuyor.

Desteklediği video formatlarında da güncellemeye gidilmiş olan model, MP4, MOV, MKV gibi video formatlarını tanırken, kullanıcılara sürükleyici video deneyimleri için birden çok seçenek sunuyor. 6K kalitesinde 360 derece panoramalar da izlenebilen şık tasarıma sahip bu drone gözlüğü ile DJI, drone yarışçılarını oldukça tatmin edecek bir model ile yine farklılık yaratıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.