Drone Uçuş Süresi: En Uzun Uçuş Süresine Sahip Dronelar Hangileri?

1
17684

Sivil havacılığın revaçta konulardan olan drone’lar, birçok kişinin ilgisini çekiyor ve birçok kişi bir drone sahibi olmak istiyor. Satın alma sürecinde birçok konuda araştırma yapan kişiler drone’ların özelliklerine bakıyorlar ve en uygun drone’u seçmek için uğraşıyorlar. Kamera özelliği, uçuş mesafesi, drone bataryası, kalite gibi birçok kriterin yanında uçuş süresinin de tercih yaparken dikkat edilen özelliklerden biri olduğunu biliyoruz. Bu yazımızda, 2018’in en uzun uçuş süresine sahip drone modellerini listeleyerek bu konuda bilgi almak isteyen kişilere yardımcı olmak istedik.

1- Blade Chroma Quadcopter

Blade markası altında üretilen Chroma Quadcopter Drone, güçlü pili sayesinde 30 dakikalık uçuş süresine sahip. 4K çekim yapabilen Chroma Quadcopter 2500 metre mesafeye kadar kontrol edilebiliyor.

2- DJI Phantom 4 Pro Advanced

DJI’ın amiral gemilerinden birisi olan Phantom 4 Pro modellerinden olan Phantom 4 Pro Advanced, 5870 mAh’lık bataryası ile 30 dakikaya yakın uçuş süresine sahiptir. 7 km’ye kadar uçuş menzili de bulunuyor.

3- DJI Phantom 4 Pro

DJI Phantom 4 Pro serilerinin ilki olan Phantom 4 Pro, Advanced modeli gibi 5870 mAh’lık batarya ile 7 km menzil içerisinde 30 dakikaya kadar uçuş gerçekleştirebilmektedir.

4- DJI Phantom 4 Pro V 2.0

Birkaç yeni özelliğiyle birlikte gelen Phantom 4 Pro V 2.0 modeli, diğer Phantom 4 Pro modelleri gibi 30 dakikalık uçuş süresine, 5870 mAh’lık bataryaya ve 7 km uçuş menziline sahiptir.

5- Sim Too Pro

Sim Too markasının drone’larından olan Sim Too Pro da 30 dakikalık uçuş süresine sahip. 4K çekim yapabilen kamerası bulunan bu drone 1 km mesafeye kadar gidebiliyor.

6- DJI Phantom 4

DJI’ın en bilinen modellerinden olan Phantom’un 4. nesil drone’larından olan Phantom 4 28 dakika havada kalma süresi ile dikkat çekiyor. 3500 metreye kadar kontrol edilebilen bu drone 4K çözünürlükte çekim yapabiliyor.

7- DJI Mavic Pro

Mavic serisinin ilk drone’u Mavic Pro, 27 dakikalık uçuş süresine sahip ve 4K çözünürlükte çekim yapabiliyor. 7 km mesafeye kadar kontrol edilebilen Mavic Pro en çok tercih edilen drone’lardan birisi.

8- DJI Inspire 2

Orta ve üst segment drone modellerinden olan Inspire 2, kalitesinin hakkını verirken uçuş süresi ile de dikkat çekiyor. 27 dakika havada kalma süresine sahip DJI Inspire 2, 80 km hıza ulaşabiliyor ve 7 km mesafeye kadar gidebiliyor.

9- Parrot Bebop 2

Parrot firmasının başlangıç seviyesine hitap eden drone’u Bebop 2, uzun uçuş süresi ile dikkatleri üzerine çekiyor. 25 dakika havada kalabilen bu drone 500 gr ağırlığında. Ayrıca 1080p çözünürlükte video çekebiliyor ve 3200 metreye kadar kontrol edilebiliyor.

10- DJI Phantom 3

DJI’ın Phantom serisinin 3. versiyonu olan Phantom 3, 25 dakikalık uçuş süresine sahip ve 1500 metreye kadar kontrol edilebiliyor. Ayrıca, DJI Phantom 3 2.7K çözünürlükte video çekim yapabilmektedir.

11- DJI Phantom 3 Pro

Phantom 3’ün Pro modeli 23 dakikalık uçuş süresine sahip ve 3 km mesafeye kadar kontrol edilebiliyor. 4K çözünürlükte video çekim yapabilen kameraya sahip Phantom 3 Pro tercih edilebilir bir drone olarak karşımıza çıkıyor.

12- 3DR Solo

Başlangıç seviyesi drone’lardan olan 3DR Solo, 22 dakika havada kalma ve 500 metreye kadar gidebilme özelliğine sahip.

13- Yuneec Q500+

Yuneec firmasının drone’larından olan Yuneec Q500+ 22 dakikalık uçuş süresine sahip, 2 km mesafeye kadar kontrol edilebiliyor ve 1080p çözünürlükte video çekebiliyor.

Eğer, batarya ömrü ve uçuş süresi sizin için öncelikli tercih ise bu listedeki drone’lar ilginizi çekebilir. Ama satın alırken başka özelliklerine de bakmayı ihmal etmeyin.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.