Drone Fotoğrafçılığı Trendine Farklı Bir Bakış

0
1607

Drone sektörünün gelişmesiyle birlikte son kullanıcı da oldukça uygun koşullarda drone’lar edinebiliyor. Kimisi hobi amaçlı, kimisi de profesyonel amaçlı olarak edindiği drone ile çalışmalar gerçekleştiriyor. Drone fotoğrafçılığı bunlardan en yeni olanı. Son kullanıcıya hitap eden drone’ların kameraların gün geçtikçe daha kaliteli hale gelmesi ve profesyonel ekipmanlarla arasındaki farkı kapatması, birçok kişiye yeni ilhamlar da sunuyor.  Bunlardan birisi de Kolombiyalı fotoğraf sanatçısı Camilo Monzón Navas. Navas, drone kullanarak Kolombiya’nın başkenti Bogota’nın havadan görüntülerini bambaşka boyutlara taşımış.

Bogota’ya Sanatsal Dokunuş!

Navas, Kolombiyalı bir fotoğraf sanatçısı. Çektiği fotoğraflar ve yaptığı düzenlemeler ile sanatının hakkını veriyor. Portfolyosu oldukça beğeni toplayan Navas, edinmiş olduğu DJI Mavic Pro ile Bogota’nın önemli noktalarının havadan fotoğraflarını çekmiş. Drone fotoğrafçılığı trendini başka bir boyuta taşıyan Navas, Bu fotoğraflara uyguladığı renk tonları ve düzenlemeler ile de Bogota’ya farklı bir hava katmış. Hem orijinal görüntü hem de farklı stiller deneyerek düzenlediği fotoğrafları portfolyo sitesi Behance’da oldukça beğeni toplamış durumda.

“Zirveden bakışlarımızda kentin önemli yapıları, parklar, çatılar, binalar ve sokaklar bize oldukça farklı gözüküyor. Çünkü hep zeminden bakıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulunan Navas, yapmış olduğu çalışmayı da şöyle açıklıyor: “Şehrin önemli yapılarının şekilleri ve çizgileri, bizim günlük yaşantımız arasında kaybolup gidiyor. Şehrin bize sunduklarını düşünmeyi bırakmamamız lazım. Çoğu zaman Bogota’nın yağışlı havası beni zorluyor. Aynı gün içinde farklı yerlerden fotoğraf almak zorunda kalabiliyorum” dedi.

Sadece havadan görüntüleri değil, yerden ve havadan görüntüleri Photoshop’ta düzenleyerek elde ettiği görüntüleri de portfolyosunda kullanan Navas, farklı açılardan harika görüntüleri bize sunmuş durumda.

Şehrin hızından kaybettiklerimizi farklı açılardan bize sunmaya çalışan Navas, fotoğrafları ile birçok kullanıcının beğenisini kazanmış. Ülkemizde de benzer çalışmaların yapıldığını düşündüğümüzde, bir drone sahibi olarak neler yapabileceğiniz sizin yaratıcılığınıza kalmış oluyor.

Navas’ın “Aerial Facades” albümünü incelemek için portfolyosuna bakabilirsiniz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.