DRL, 2018 Allianz Dünya Şampiyonasını Duyurdu

0
1674
Drone Yarış Ligi
Drone Yarış Ligi

rone Racing League’in (DRL) merakla beklenen duyurusu geldi. Allianz’ın sponsorluğunu gerçekleştirdiği ve her sene düzenli olarak yapılan Drone Yarış Ligi’nin 2018 programı belli oldu. DRL ve Suudi Arabistan Spor Kurumu arasında yapılan anlaşma neticesinde, 2018 Allianz Drone Yarış Ligi Dünya Şampiyonası Suudi Arabistan’da düzenlenecek!

Hayran Kitlesini Arttıracak!

Suudi Arabistan Spor Kurumu ve Drone Racing League ( Drone Yarış Ligi )arasında yapılan anlaşma neticesinde, profesyonel Drone yarışları ilk defa Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek. DRL’nin kurucusu ve CEO’su Nicholas Horbaczewski Suudi Arabistan’da ve Ortadoğu’da hızla büyüyen bir hayran kitlesiyle, varlığımızı yerel olarak genişletmek için 2018’deki yarışmamızın başlamasının çok önemli olduğunu düşündük.” diyerek karardan memnuniyetini dile getirdi. Suudi Arabistan Spor Kurumu başkanının “Drone Racing League ile olan ortaklığımız ülkemiz sporunu geliştirme ve destekleme konusundaki kararlılığımızı göstermektedir.” sözleri ise bu organizasyona ne kadar değer verdiklerini gösterdi.
2018 Eylül’ünde Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek yarışlarda first person kameralara sahip saatte 144 km hız yapabilen dronelar yarışacak. Alanında uzman drone pilotlarının katılacağı yarışlar her sene gerçekleştiriliyor ve büyük kitleler tarafından takip ediliyor.

Dünya genelinde 87 yayıncı kuruluş tarafından yayınlanan yarışlar, ESPN, Sky Sports, Fox Sports ve Disney XD tarafından milyonlarca kişiye ulaştırılıyor. Drone Racing League’in (DRL) her sene düzenlediği Drone Dünya Şampiyonası geçtiğimiz aylarda Londra’da gerçekleştirilmişti. 16 profesyonel yarışçının katıldığı şampiyonada gülen taraf ABD’li Jet lakaplı Jordan Temkin olmuştu. 2017 Şubat’ında Allianz’ın isim sponsoru olduğu yarışmalar 50 milyon kişiye televizyonlar, 100 milyondan fazla kişiye de internet üzerinden ulaştırılıyor.

Ortadoğu’da drone ve drone yarışlarına olan merakı artırması umulan Drone Yarış Ligi şimdiden merakla bekleniyor.

Şimdi geçen sene yapılan Drone Racing League’in nasıl geçtiğine birlikte göz atalım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.