DJI’dan Yeni Drone: Mavic Pro Platinum

0
2116
mavic pro plantium - herigo

DJI’nın popüler drone’u Mavic Pro katlanabilir özelliği, kolay kullanımı ile dikkat çekmiş, drone tutkunlarından tam not almıştı. DJI’ın yeni drone’u da dört gözle bekleniyordu ve sonunda yeni ve daha da gelişmiş özellikleriyle yeni bir drone tanıtımı yapıldı: Mavic Pro Platinum!

Daha Sessiz ve Daha Uzun Bir Uçuş

Mavic Pro Platinum bir önceki model olan Mavic Pro’dan daha sessiz ve daha uzun bir uçuş vaat ediyor.

Evet önceki model olan Mavic Pro’ya kıyasla Mavic Pro Platinum ile daha uzun süren bir uçuş yapabiliyorsunuz. Mavic Pro Platinum 30 dakika uçuş süresiyle dikkat çekiyor. Mavic Pro’da bu süre en fazla 27 dakikaydı. Ayrıca Mavic Pro Platinum, Mavic Pro gibi 7 kilometrelik bir kontrol alanına sahip ve saatte 65 kilometre hız yapabiliyor. 5 ayrı sensörüyle de hem hızlı hem de güvenli bir uçuş sağlıyor.

DJI’ın üzerinde epey çalıştığı ve öne çıkardığı bir diğer özellik de Mavic Pro Platinum’un daha sessiz olması. Yapılan açıklamaya göre Mavic Pro Platinum %60 daha sessiz bir uçuş sağlıyor. Bu sessizliğini de yeni tasarım pervanelerine ve iç donanımına borçlu. Üstelik bu pervaneler Mavic Pro’yla da uyumlu.

Mavic Pro Platinum kamera çekim özellikleri ise Mavic Pro ile aynı: 4K video kaydedebiliyor, 1080 video çekebiliyor ve canlı yayın özelliği bulunuyor. Ayrıca Mavic Pro Platinum DJI GO ile hızlı edit ve paylaşım da sağlıyor. ActiveTrack, TapFly, Tripod modları da mevcut.

Mavic  Platinum’un gövdesi tıpkı Mavic Pro gibi katlanabilir ve yine katlanabilir kumandasıyla kontrol edilebiliyor. Bataryası ve pil ömrü de aynı ve iki drone’da da kullanılabiliyor.

Mavic Pro Platinum’un Mavic Pro’dan farklı özelliklerinden biri de görüntüsü. Daha parlak rengiyle daha havalı bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak Mavic  Platinum açıklanana göre Mavic Pro’dan biraz daha ucuz olacak. Tabii Türkiye’de henüz piyasaya çıkmadığı için bir fiyat söylemek için erken. Bunun için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Kısacası bu son eklenen uzun uçuş ve sessizlik özellikleriyle Mavic  Platinum DJI’ın en iyi portatif drone’u olarak öne çıkıyor. Ve portatif drone’ların daha da gelişeceğini ve yeni özelliklerle karşımıza çıkacağını da gösteriyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.