Havadan Görüntüleme DJI Zenmuse X7 İle Farklı Bir Boyuta Taşınıyor

0
1910
DJI Zenmuse X7- herigo

DJI şuan drone pazarında lider konumda olan bir üreticidir. Sadece hobi sahibi olan kişilerin değil profesyonellerin de bütün ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Önceki model olan Zenmuse X5 ile drone pazarında farklı bir ufuk açan DJI, şimdi ise karşımıza DJI Zenmuse X7 modeliyle çıkıyor.

DJI Zenmuse X7’ye Daha Yakından Bakalım

DJI Zenmuse X7 , Inspire 2 drone modeli için özel olarak hazırladı. Kamera sistemi Super 35mm bir sensör üzerine kurulmuş. 6K çözünürlükte olan Zenmuse X7, 5.2 K çözünürlükte Apple ProRes video kaydı veya CinemaDNG RAW kaydı yapabilme özelliğine sahip.
DJI Zenmuse X7’nin kare hızını saniyede 59.94 seviyesine çıkardığınız zaman 3.9K çözünürlüğe sahip Cinema DNG veya 2.7K PrRes video çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kamera modülü ise video yayını sırasında 24MP’lik RAW dahil şekilde fotoğraf çekimleri de yapabilmektedir.

Aynı zamanda kamera modülü büyük bir sensöre sahip olduğu için düşük ışıktayken daha az kumlamayı ve önceki modele göre daha iyi alan derinliğini sağlıyor. Modelin profesyonelleri tatmin düzeyine çıkaracak olan özelliği ise; renk kalitesin gerçekte üst seviyede tutulması.

DJI, Zenmuse X7 modeliyle “DL-Mounth” adındaki yeni lens bağlantı özelliğini de birlikte sunuyor. Burada DL Mounth önceki modellerde kullanılan Micro Four Thirds’in de yerini almış gibi duruyor. Bu teknoloji düşük flaş mesafesiyle daha iyi kompakt lenslerin tasarlanmasını sağlamaktadır. DJI bu doğrultuda 50mm F2.8, 35m F2.8, 24mm F2.8 ve 16mm F2.8 DL-Mounth lensleri de hazırladı. Film yapımcıları yüksek optik performansın sunulduğu bu alternatiflerle büyük bir çalışma esnekliğine sahip olacak gibi görünüyor. Bu lens ailesinin sahip olduğu karbon fiber gövdeleri oldukça sağlam olup içerisinde hareketli parçalar yer almadığı için 6K teknolojisinin de üzerine çıkarak 8K çözünürlüğe kadar destek sunabiliyor.

Kamera Modülü Ve Lens Fiyatları

DJI Zenmuse X7’yi incelediğimiz zaman ileri amatör veya profesyonel film yapımcılarını memnun edecek düzeyde bir kamera modülü olduğunu görebiliyoruz. Kamera modülünün satış fiyatı 2 bin 700 Dolar olurken, her bir lensinin satış fiyatı ise 1300 Dolar olarak belirlenmiştir. Kamera modülüne ait olan 4 lensi aynı anda satın almak istiyorsanız 4 bin 300 dolarlık bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. DJI Zenmuse X7, Kasım 2017’de raflardaki yerini almaya başlayacak.
Kamera modülü ve lensler birçok yeni teknolojiyi bir arada barındırarak farklı bir kullanım sunduğu için özellikle profesyonellere hitap etmeyi başarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.