DJI Ronin S Dünya’nın En Büyük Elektronik Fuarı CES 2018’de Tanıtıldı

0
1635

DJI firması, bu yıl 51.si düzenlenen CES 2018 elektronik fuarında, yeni gimbal modeli DJI Ronin S modelini teknoloji severlere tanıttı. Piyasada satışları artma eğiliminde olan dijital tek mercek yansımalı (DSLR) ve aynasız fotoğraf makinalarına uyumlu olarak üretilen DJI Ronin S gelişmiş özellikleri ile oldukça ilgi çekici bir model olacağa benziyor.

DSLR Ve Aynasız Özellikli Kameralar İçin Tasarlanan Gimbal

Aynasız ve DSLR özellikli profesyonel fotoğraf makinası markaları arasında bilinen ve piyasanın en çok satan modelleri olan, Panasonic GH ve Canon 5D başta olmak üzere bir çok profesyonel fotoğraf makinası ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. DJI Ronin S, gelişmiş dengelemesi, hassas kontrolü, manuel odak kontrol özelliklerini içinde barından tek el ile kontrol imkanı olan profesyonel bir gimbal olarak dikkat çekti.
DJI Ronin S’in tasarımını incelediğimizde yenilenen kasa tasarımı olduğunu görüyoruz. Üzerinde yükselen kamerayı sabit bir görüş açısından kurtarıp, her açıdan görüş alınmasını sağlayan hassas bir joysticke de sahip olduğu görülüyor. Ayrıca ergonomik tasarımı sayesinde istenmeyen sarsıntılarında önüne geçilmiş üstün özellikli bir modeldir. DJI tarafından smooth track olarak adlandırılan teknolojisi ile tek el ile rahat bir kullanım sağlanabiliyor. Ergonomik tuş tasarımı ile tek elinizle tüm ayarlamalarınızı rahatlıkla yapabildiğiniz DJI Ronin S modeline bir de daha hareketli durumlarda kaliteden ödün vermeden fotoğraf çekilebilmesini sağlayan spor modu eklendiği görülüyor.

Çok Yönlülük Özelliği

Üç eksenli sabitleme özelliğine de sahip olan DJI Ronin S, farklı koşullarda kullanım içinde çok yönlü bir gimbal olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin düşük açılı çekimler için bir RC Buggy’e kolayca monte edilebilirken, bir jib montajı ile sabit bir uzaktan kumanda görevi görebiliyor. Ayrıca çift el ile kullanılan çubuklara da monte edilebiliyor. Gimbal kontrolünden, odaklamadan ve kamera deklanşöründen ödün vermeden monte edilebilen Ronin S, bu özellikleri ile çok yönlü bir kullanım sunuyor. Profesyonel olarak yapılan çekimlerde gimbal haricinde başka ekipmanlar da kullanılır. Bunun bilincinde olan firma, DJI Ronin S’e mikrofon, led ışıklar ve kablosuz video verici ekipmanları entegrasyonu yapılabilmesine imkan tanımıştır. 2018 yılı yaz aylarına girmeden satışa çıkması beklenen DJI firmasının yeni gimbalı için bir fiyat açıklanmadı. Tanıtımda oldukça üstün özellikli ve diğer gimbal modellerinden farklılık gösteren bir yapıda olduğu görüldü.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.