DJI Osmo Pro ve Osmo RAW İncelemesi – Youtuber ve Vloggerlar için Gereken Kameralar

0
2550

Profesyonel çekimlerde en önemli şey görüntünün olabildiğince sarsıntısız ve açının olabildiğince iyi olmasıdır. Verilmek istenen duygu, anlatılan olay yanlış bir harekete kurban gitmemelidir. Yüksek bütçeli çekimlerde bunun için kullanılan özel sistemler mevcutken, düşük bütçeli çekimlerde bunu sağlayacak imkanlar birkaç sene öncesine kadar zorla sağlanabiliyordu. Ama artık bunun önüne geçen bir çare var. Elde taşınan gimbal sistemleri ile artık youtube, vlog çekimleri ve sosyal medya paylaşımları yapmak çok daha kolay. Tabii ki gimbal deyince akla gelen firmalardan birisi de DJI oluyor. DJI, Osmo modeli ile daha önce elde taşınan gimbal sistemlerini hayatımıza yerleştirmişti. Bunun daha profesyonel modeli de üreten DJI, DJI Osmo Pro ve DJI Osmo RAW kameralarını piyasa sürmüştü. Youtube kanalım için kaliteli video nasıl çekerim veya vlog için en uygun kamera hangisi diye soruyorsanız, DJI Osmo Pro ve DJI Osmo RAW , sahip olduğu özellikler ile daha kısa sürelerde kaliteli çekim yapmalarını sağlıyor. Ayrıca eskiden bir çok ekipman kullanılarak çekilen aksiyon sahneleri ve dar alan çekimleri de bugün sadece DJI Osmo Pro ve Osmo RAW kameraları kullanılarak rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Biz de bu iki kamerayı sizlere tanıtmak istedik.

Osmo Pro/RAW Kameralar ile Youtube Kanalınız Daha Profesyonel 

Profesyonel bir çekimde en önemli şey görüntü kalitesidir. DJI Osmo Pro ile 4K formatında (4096×2160/25fps ve 3840×2160/30fps) video çekim yapılabilirken, slow motion olarak bilinen yavaş çekimler ise 1080p HD (1920×1080/60fps) kalitesinde gerçekleştirilebiliyor. Bu kaliteye ek olarak ise DJI Osmo RAW modeli, sinematik DBG ve RAW formatında kayıpsız 4K videolar çekebiliyor. Yani DJI Osmo RAW ile her kareyi RAW formatta kaydedip üzerinde kayıpsız oynama yapabiliyorsunuz. Ayrıca her iki kamerada 16 mp’lik fotoğraf çekimi yapılabiliyor.

Değiştirilebilir Lens Özelliğine Sahip Modeller

Osmo Pro ve Osmo RAW kameraların düşük kumlama ve kaliteli renk üretimi için optimize edilmiş yüksek performanslı Micro Four Thirds sensörü ile donatıldığını görüyoruz. Osmo Pro ve Osmo RAW kameralarının sensör alanı Zenmuse X3’de kullanılan 1/2.3 inch sensörden sekiz kat daha büyük. Ayrıca kameralar 100 ila 25600 arasında bir ISO hassasiyetine sahipler.
Aynasız sensör sistemi olarak bilinen “micro four thirds” kullanımını sağlayan kameralarda, odak uzaklığı 24 mm.’den 90 mm.’ye kadar lens aralığına sahip sensörler kullanılabiliyor. Bu özellik ise kullanıcısına çekimlerde daha fazla özgürlük ve projeler üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor. Ayrıca, değiştirilebilir lensleri sayesinde de daha kaliteli görüntüler elde etmek mümkün. Osmo Pro ve Osmo Raw’ın uyumlu olan bazı lensler şöyle: Dji Mft, Panasonic Lumix, Olympus M.Ed.

DJI Focus Handwheel ile Hassas Odak Kontrolü Yapın

Osmo Pro ve RAW için özel tasarlanmış bir aksesuar olan Dji Focus Handwheel, hızlı ve hassas odak kontrolüne imkan tanıyor. Küçük ve hafif bir ekipman olan DJI Focus Handwheel, Osmo Pro ve Osmo RAW modeline oldukça kolay monte edilebiliyor. Bu aparatı kullanarak yapılan odak ayarı ise öylesine hassas ki lensi el ile ayarlıyormuş hissini alabiliyorsunuz. Bu sayede çekim tarzınıza göre keskin ve net görüntüler almanız oldukça kolaylaşıyor.

Titreşimsiz ve Net Video Çekimleri İçin Biçilmiş Kaftan

DJI Osmo Pro ve Osmo RAW, sahip olduğu 3 eksenli gimbalı ile son derece hareketli videoların dahi titreşimsiz ve net bir şekilde çekilmesini sağlıyor. DJI firmasının bu kameraları sayesinde çekilmesi oldukça zor olan araç içi gibi dar alanlarda video ve fotoğraf çekimleri ve dış ortam çekimleri kolaylıkla yapılabiliyor.
Yüksek çözünürlüklü çekim kalitesi, üstün özelliklere sahip 3 eksenli gimbalı ve 1225 mAh olan yüksek kapasiteli akıllı bataryaları ile profesyonel çekimleriniz için kullanabileceğiniz oldukça kaliteli bu kameraları web sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Herigo güvencesi ile satın alacağınız bu ürünler ile kaliteyi sonuna kadar yaşayacaksınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.