DJI Osmo Mobile 3 |Eklenen Özellikler Neler?

0
2399

Akıllı telefonlarda kullanılan teknolojiler gün geçtikçe gelişiyor ve bundan kameralar da nasibini alıyor. Artık akıllı telefon kameraları profesyonel kameralarla boy ölçüşecek noktalara gelmeye başladılar. Bu da akıllı telefonların vlog kamerasına dönüşmesine neden oldu. Özellikle sosyal medyada görsel içeriklerin daha fazla kullanılması bunun bir yansıması. Fotoğraf ve video içerik üretiminin katlanarak arttığı günümüzde akıllı telefonları vlog kamerası olarak kullanmamızı sağlayan yardımcı cihazların üretimi de artmaya başladı. Bu konuda başı çeken firmalardan birisi olan DJI, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlara özel ürettiği gimbal serisi Osmo Mobile’a yeni bir cihaz daha ekledi. DJI Osmo Mobile 3, yepyeni özellikleri, geliştirilmiş kontrol mekanizması ve bataryası ile dikkat çekiyor.

DJI Osmo Mobile 3: Bir Gimbal’dan Beklenen Her Şey

Telefonu vlog kamerası olarak kullanmak bir çok açıdan avantajlı fakay, sinematik ve titreşimsiz görüntüler elde etmek için yeterl değil. Kameraya bütçe ayırmadan video çeken, vloggerların işini kolaylaştıracak harika bir yardımcı olan Osmo Mobile serisi, DJI Osmo Mobile 3 ile yenilendi. Önceki serilerde yer alan özellikleri geliştirilmiş, yeni özellikler eklenmiş, daha etkili kullanım için ergonomik olarak tasarlanmış ve katlanabilir özelliğiyle kolay bir şekilde taşınmaya imkan tanımış durumda. Ergonomiye verilen özenle dikkat çeken Osmo Mobile 3, kullanımı en kolay gimbal’lardan birisi olmuş. 15 derecelik bir tutuş açısı ile elde kullanımda eli yormayan şekli, herhangi bir başka harekete ihtiyaç duymadan tek parmak hareketiyle kontrol edilebilen özellikleri, tam tur dönebilen başlığı ile video çekimlerde oldukça etkili bir şekilde kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Osmo Mobile serisi gimbal’ların kullanılmadığı durumlarda ortaya çıkan taşıma problemi de katlanabilir özelliğiyle giderilmiş. Başlık kısmının tek bir hareketle katlanabildiği Osmo Mobile 3, mobil yaşamı benimsemiş her kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Pazarlama alanında daha yenilikçi bir yaklaşımıyla hem Web Site Tasarımı ve Sosyal Medya Yönetimi ile firmanıza yeni değerler kazandıracak. Google Ads ile daha fazla müşteri çekebilir ve Satışlarınızı arttırabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO

DJI Mimo ile Sınırları Zorlayın

DJI Osmo Mobile 3, DJI’ın özel uygulaması Mimo ile en etkili şekilde kullanılabiliyor. DJI Mimo’ya bağlanan akıllı telefon, Osmo Mobile 3 ile birçok özelliğe kavuşuyor. Bu özellikler sayesinde bir sinema yönetmeni edasıyla harika videolar çekebilirsiniz. Osmo Mobile 3’de yer alan ActiveTrack 3.0, önceki Osmo Mobile sürümlerine göre oldukça geliştirilmiş. Seçilen kişiyi daha geniş bir alanda algılayan ve hareket halinde çok daha iyi bir şekilde takip eden Osmo Mobile 3, bu konuda Osmo Mobile 2’yi geride bırakmış. Yapılan karşılaştırmalarda Osmo Mobile 2’nin takibi bıraktığı nesne Osmo Mobile 3 ile oldukça kolay takip edilebiliyor. Bu da özellikle hareketli videolar çeken, aksiyon anını yakalamak isteyenlere oldukça fayda sağlıyor. Hareket algılayıcı Gesture Control modu ile bir el hareketiyle fotoğraf veya video çekimi yapabilirsiniz. Bu konuda da oldukça başarılı olan Osmo Mobile 3, grup halinde yapılan çekimlerde veya selfie çekimlerinde kullanıcısına büyük kolaylık sunuyor. Hyperlapse modu da DJI’ın birçok ürününde yer aldığı gibi Osmo Mobile 3’te de yer alıyor. ActiveTrack 3.0 ile birleştirerek harika hyperlapse videolar çekebiliyorsunuz. Bu konuda DJI Mimo’nun sınırlarını zorlayarak çok farklı videolar elde edebilirsiniz. Yine panorama modu, timelapse modu ve slowmotion modunu kullanarak yaratıcı görüntüler elde etmek mümkün. Tüm bu özellikleri DJI Mimo ile kullanabilir ve hem çekim hem de düzenleme yaparak görüntüleri anında sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Bir de Sport Mode bulunuyor. Bu modu kullanarak nesnenin çok hızlı hareket ettiği durumlarda nesneyi daha iyi bir şekilde takip edebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi spor görüntüleri çekmek istiyorsanız bu hızlı modu kullanabilirsiniz.

Tasarım Özellikleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi DJI Osmo Mobile 3 ergonomik bir tasarıma sahip. Osmo Mobile 3, tek elle kullanımda kullanıcısına en rahat kullanımı sunuyor. Ön kısımda yer alan butonlarıyla video çekimine anında başlayabilir, joystick ile menüde ve çekim modları arasında geçiş yapabilir, M butonuna basarak Osmo Mobile 3’ü ister yatay ister dikey pozisyona getirebilir ve bu pozisyonlarda video çekebilirsiniz. Sağ kısımda yer alan zum kontrol butonları ile görüntüye yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapabiliyorsunuz. Yani bunu kullanarak Dolly Effect’i deneyebilir ve Hitchcock’un efsanevi sinema deneyimini yaşayabilirsiniz. Arka kısımda yer alan tetikleyici ise çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Arka kısımda ise bir tetikleyici bulunuyor. Bu butonu bir kere kullandığınızda ActiveTrack 3.0 özelliği devreye giriyor, iki kere kullandığınızda gimbal’ı ortalayabiliyor, üç kere kullandığınızda kameralar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Osmo Mobile 3’te bir adet USB Type-C girişi, bir adet de USB çıkışı bulunuyor. USB çıkışını kullanarak, Osmo Mobile 3’ün bataryası ile telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Önceki Osmo Mobile serilerine göre telefon tutacağı kısmı daha farklı bir şekilde tasarlanmış. USB girişi ve mikrofon kısmını engellemeyen bu tasarımda ufak bir problem de yer alıyor. Ne olursa olsun, telefon tutacağına telefonunuzu, kamera işaretli kısma gelecek şekilde yerleştirmek gerekiyor. Bu da acil kullanım durumlarında bir probleme sebep olabilir zira ters takma durumunda gimbal dengeye gelemiyor.

Batarya

DJI Osmo Mobile 3, 2450 mAh’lik bir bataryaya sahip. Bu da, ideal gimbal pozisyonunda 15 saate yakın kullanım anlamına geliyor. Ayrıca bu batarya 2.5 saatte şarj olabiliyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi USB çıkışı sayesinde telefonunuzu da şarj edebiliyorsunuz.

Gimbal

Osmo Mobile 3, üç eksenli mekanik gimbala sahiptir. 360 dereceye yakın bir kendi etrafında dönme (pan), yine 360 dereceye yakın sağa ve sola dönme (roll) ve benzer oranda yukarı aşağı hareket (tilt) yapabilmektedir. Fakat bu 360 derecelik hareketleri verimli bir şekilde kullanabiliyoruz anlamına gelmiyor. Özellikle sağa sola dönme hareketi bir yerden sonra kamerayı engelleyebiliyor.

Bağlantı

Osmo Mobile 3’te, cihazın şarj edilmesini sağlayan bir adet USB Type-C giriş, bir adet takılı telefonu şarj eden USB çıkışı bulunuyor. Ayrıca, akıllı telefona da bluetooth ile bağlantı yapılıyor. Detaylı olarak size tanıttığımız Osmo Mobile 3, yepyeni özellikleriyle birçok vlogger’da heyecan uyandırdı. Bu ürünü en uygun fiyatlarla satın almak için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.