DJI Osmo Aksesuarları ile Osmo Deneyiminizi Artırın!

0
1652

 

DJI’ın oldukça sevilen ve birçok kişi tarafından kullanılan gimbal sistemli kamerası DJI Osmo, aksesuarları ile bambaşka boyutlara ulaşıyor. DJI’ın Osmo kameralar için yeni çıkardığı Osmo aksesuarları ile yaratıcı çekimlere yeni boyutlar kazandırmak mümkün. Osmo yardımcı ekipmanları, hem güçlü hem de minimal düzeyde bir film yapım sistemi oluşturmaya destek oluyor. Osmo aksesuarlar, hem profesyonel çekimlerde hem de bireysel çekimlerde kullanılabilecek oldukça kaliteli ekipmanlar. Biz de bazılarını sizler için derledik. DJI Osmo kullanırken deneyiminizi kat kat arttıracak DJI Osmo aksesuarlarına birlikte göz atalım:

Osmo Aksesuarları İle Çekim Temanıza Uygun Film Kitleri Oluşturun

Profesyonel çekimlerde kullanılacak ekipmanlar arasında bulunan Osmo X5 adaptor, Zenmuse X5 ve X5R kameraların, Osmo tutacağı ile bağlantısını sağlıyor. X5 Adaptor, kolay montajı ve hareket imkanı sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermeden kameralarınızı kullanmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca X5 adaptor ile bağlantısı sayesinde Zenmuse X5 serisi kameralarda, hassas odak kontrolü yapan DJI  Focus Handwheel de kullanılabiliyor. Başka bir Osmo aksesuarı olan orijinal harici batarya ile de uzun süreli çekimler yapmak mümkün hale geliyor. Osmo harici batarya, özellikle timelapse tarzı çekimlerde oldukça işe yarayacak bir aksesuar olarak duruyor.

Bu aksesuarlar haricinde yine profesyonel çekimlerde kullanılabilecek olan Osmo Base, kameranızı masa gibi düz yüzeylere sabitlemenizi sağlıyor. Osmo Pro/Raw kamera modelleri için kullanılabilen Wired video adaptor, çekim esnasındaki görüntülerinizi android uyumlu cihazlardan ve crystalsky monitörden izlemenizi sağlıyor.

Röportaj Çekimi Ve Profesyonel Vloglar İçin Yardımcı Osmo Aksesuarları

Profesyonel film çekimlerinde oldukça işe yarayan bu aksesuarlar yanında haber, röportaj tarzı çekimlerde kullanılacak Osmo aksesuarları da mevcut. Bunlardan en çok bilineni kameranın dikey yönlü hareketini sağlayan Z-axis aparatı. Hareketli ve yürüyerek yapılan çekimlerde sarsılmadan net görüntüler alınmasına imkan tanıyan bu aksesuar ile profesyonel çekimler yapabileceksiniz.

 

Çekim yapılan Osmo kameralarda mikrofon kullanmak isteyenlerin oldukça işine yarayacak olan, Osmo Quick Release 360° Mic Mount ise kamera tutacağına yada telefon tutacağına mikrofon entegre etmeye yarayan bir aparat. Kolay monte edilen, 360 derece kullanım imkanı tanıyan bu mikrofon kıskacına bağlayacağınız RODE Videomicro mikrofonu ile profesyonelce ses kaydı alabilirsiniz. Ayrıca ilave ışık gerektiren çekimler, portre ve fotoğraf çekimleri için düşünülmüş Manfrotto Lumie Art LED Light aksesuarı da çekim kiti çantanızda olması gereken mükemmel bir ürün.

Amatör Çekimleri, Profesyonel Görüntülere Çeviren Aksesualar

Tüm bu profesyonel çekim için yardımcı aksesuarların yanında, standart çekimlerde kullanılabilecek oldukça yararlı aksesuarlar da bulunuyor. Örneğin, vlog çekimlerinizde çok işinize yarayacak flexi mikrofon ile mükemmel görüntü kalitesi yanında pürüzsüz bir ses kaydı da alabilirsiniz. Farklı açılardan görüntü almak isteyenler için ise Osmo Extension Rod benzersiz bir yardımcı eleman olacaktır. Osmo kameranızı uzatıp tripodunuza ilave yükseklik katabileceğiniz oldukça kullanışlı bir aksesuar. Osmo kameranızı hemen hemen her yüzeyde sabitleme imkanı tanıyan Osmo tripod da oldukça işinize yarabilecek olan bir aksesuar olarak karşımıza çıkıyor.

 

Osmo aksesuaları ile araç çekimleri yapmak ise oldukça kolay. Araç üzerine monte edebilceğiniz, Triple Mount Suction Cup Base ve Osmo Articulating Locking Arm aksesuarları ile sürüş esnasında aracınızın üzerinden kaliteli görüntüler alabilirsiniz.

Kaliteli ve profesyonel çekimler yapabileceğiniz Osmo kameralar, yardımcı elemanları ile bambaşka bir görünüme kavuşuyor. Hem profesyonel çekimlerinizde hem de kişisel çekimlerinizde işinizi oldukça kolaylaştıracak Osmo aksesuarları ile kullanılan Osmo kameralar, donanımlı birer çekim kitine dönüşüyor.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.