DJI Mimo Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
4400

DJI, sadece drone dünyasında değil birçok alanda da başarılı çalışmalar ortaya koyuyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan DJI Osmo Pocket, boyutu, özellikleri ve hafifliği ile dikkatleri üzerine çekmişti. Osmo Pocket ile aynı anda duyurulan ve Osmo Pocket’ı akıllı telefonlarınızdan kullanmaya imkan tanıyan DJI Mimo da getirdiği özellikler ile heyecan uyandırdı. Sadece Osmo Pocket’ı kullanmak için değil, video düzenleme ve paylaşım yapmakta da kullanılacak bu uygulamaya hep beraber göz atalım.

DJI Mimo Nedir?

DJI Mimo, Osmo Pocket’ı çalıştıran tek uygulamadır. Osmo Pocket’ın bütün özelliklerine bu uygulamayı kullanarak erişebilirsiniz. Telefonunuzu Osmo Pocket’a ister direkt bağlayarak isterseniz de alacağınız wireless adaptörü ile kablosuz olarak bağlayabilir ve cihazınızı kullanabilirsiniz. DJI Mimo’yu kullanarak Osmo Pocket’ı kontrol edebilirsiniz. Akıllı özellikler, gimbal kontrolü, kamera takip özellikleri, video ve fotoğraf çekim özellikler, çekim modları, çektiğiniz fotoğraf ve videolara erişim gibi her şeyi bu uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Osmo Pocket’ın üzerinde yer alan dokunmatik ekranda yer alan tüm özelliklere DJI Mimo ile de erişebilirsiniz. Hatta, o ekranda göremediğiniz birçok şeye de Mimo üzerinden erişmek mümkün. Ayrıca, uygulama sayesinde videolarınızı düzenleme ve özel efektler uygulama gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

DJI Mimo Nasıl Kullanılır?

Osmo Pocket’ı satın alıp kullanmaya başlamadan önce akıllı telefonunuza indirip DJI hesabınızla DJI Mimo’ya giriş yapıyorsunuz. Ürünü etkinleştirdikten sonra da akıllı telefonunuzu kullanarak Osmo Pocket’ı kullanabilirsiniz. Telefonunuzu usb girişiyle Osmo Pocket’a bağlayıp anında uygulamaya geçiş yapabiliyorsunuz. Açılan ekranda sizi birçok ayar ve görüntünün gösterildiği ekran karşılıyor. Bu ayarlarda, gimbal ayarlarını değiştirebilir, hızlı veya yavaş takibi seçebilir, gimbal sabitleme yapabilirsiniz. Ya da kamera ayarlarını kullanarak otomatik veya manuel ayarlara geçiş yapabilir ve kameranızı ister otomatik modda, isterseniz beyaz dengesi, enstantane ve ISO ayarlarını kendiniz yapacağınız manuel modda kullanabilirsiniz. Yine ayarlar kısmından video ve fotoğraf kalitesini değiştirebilir, çözünürlük ve fps ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz. Ekranda size gösterilen verilerden Osmo Pocket’ı kontrol edebilirsiniz. Şarj durumu, hafıza doluluğu, gimbal için joystick gibi birçok özelliğe ekrandan erişebilirsiniz. Aynı zamanda çekim modlarını da bu ekrandan değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda, hazır video şablonları ve video editörü kullanarak sosyal medyada paylaşım yaparken en iyi videoyu hazırlayıp paylaşmanız da mümkün. DJI, Mimo ile sadece bir kontrol uygulaması değil belki ileriki bir zamanda bir sosyal medya platformunun temellerini atmıştır diyebiliriz. Özellikle, yakın bir zamanda gelecek Story modu ile çok farklı bir video dünyası Osmo Pocket kullanıcılarını bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.