Daha Profesyonel Bir Video İçin:  DJI Osmo Mobile

0
2657
osmo-mobile-herigo

Bildiğiniz gibi video çekerken hareket ettiğimizde titreme sorunuyla karşı karşıya kalırız. Yürüyerek çekim yapıldığında ya da her türlü hareketli çekimde ve vlog çekimlerinde görüntü kalitesini yüksek tutmak epey güçtür. Ancak vloggerlar için tam bir hayat kurtarıcı olacak bir ürün var. O da DJI Osmo Mobile. DJI Osmo Mobile sinema kalitesinde video çekimi yapmak için tasarlanmış, çok fonksiyonlu bir görüntü sabitleme cihazı.

DJI Osmo Mobile’ı Nasıl Kullanırım?

DJI Osmo Mobile’ı OIS (optik görüntü sabitleyici) uyumlu 58- 84 mm uzunluk aralığındaki cep telefonunuzla gönlünüzce kullanabilirsiniz. Telefonunuzu bu cihaz ile sabitleyip yola koyulun ve telefonunuzla Bluetooth aracılığıyla bağlanan cihazın kolay kullanımlı tuşlarını kullanarak istediğiniz tarafa, sağa sola, yukarıya aşağıya çevirin, üç yönlü titreşim engelleme sisteminin güvencesiyle sıfır titremeyle muazzam videolar kaydedin ve paylaşın. Bu kadar kolay. 4 buçuk saatlik şarj ömrüyle siz neredeyseniz DJI Osmo da orada olacak.

DJI Osmo Mobile ile Sabitleme ve Daha Fazlası

DJI Osmo, DJI GO uygulamasıyla da kullanabiliyorsunuz. DJI GO uygulamasının içinde Osmo Mobile ile kullanabileceğiniz hareketli time lapse, konu takibi ve panaroma gibi farklı çekim özellikleri bulunuyor. Özellikle konu takibi tek başınıza çekim yaparken büyük bir kolaylık sağlıyor. Konu olarak kendinizi tanımlayıp çekime başlıyorsunuz ve telefonunuz siz nereye giderseniz oraya dönerek çekim yapmanızı sağlıyor. Bu arada DJI Osmo Mobile tripod ile de kullanılabiliyor, özellikle bu mod ile çekim yaparken işinize yarayacaktır.

DJI Osmo Mobile ergonomiktir, her türlü dış çekim için de çok uygundur. 500 gramlık ağırlığı ve ergonomik yapısıyla kesinlikle ağırlık yapmaz. Ayrıca askısı da daha uzun çekimlerinizde tam bir kurtarıcı olacaktır.

DJI Osmo telefonunuzla Bluetooth özelliği aracılığıyla bağlandığından bahsetmiştik, ayrıca bu cihazla canlı yayın da yapabileceğinizi de ekleyelim. Ek olarak normal ya da panaroma fotoğraf çekimi ve selfie’leriniz için de birkaç tuşa basıp modunu belirlemeniz yeterli olacaktır.Vloglarınız ve daha fazlası için DJI Osmo Mobile tam bir hayat kurtarıcı. Bir kere elinize aldığınızda onu bir uzvunuz gibi hissedecek ve bırakamayacaksınız. Videolarınızda normal çekimlerinizden daha fazlasını yapacak, sinema kalitesinde muhteşem videolar kaydedebileceksiniz.DJI Osmo Mobile hakkında daha fazla bilgi edinmek için herigo.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.