Canlı Yayın Yaparken Kullanabileceğiniz DJI Cihazları

0
4103

İnternetin ve teknolojinin gelişmesiyle günümüzde herkes artık bir medya merkezi haline geldi. Mobil internet, görüntü kayıt cihazları ve sosyal mecralar her türlü medya ortamını geliştiriyor. Bundan birkaç sene önce oldukça pahalı ve herkesin ulaşamayacağı kadar yüksek ücretli cihazlarla yapılan yayınlar artık basit bir telefonla bile gerçekleştirilebilir hale geldi. Özellikle 3G’nin yaygınlaşmasının ardından mobil veri aktarımının daha kolay hale gelmesiyle hem canlı yayın özellikli uygulamalar ortaya çıktı hem de sosyal mecralar canlı yayına imkan tanımaya başladılar. Birçok kişi amatör olarak canlı yayın gerçekleştiriyor ama profesyonel olarak gerçekleştirenler ise yayın için en iyi cihazı seçmek istiyorlar. Biz de, bu alanda yepyeni bir deneyim sunacak olan drone teknolojisi ve bunun üreticilerinden birisi olan DJI‘ın, canlı yayın yapan amatör veya profesyoneller için imkan tanıdığı teknoloji harikası ürünlerini sizler için derleyelim istedik. İşte canlı yayın yapabilen DJI cihazları.

Amatör veya Profesyoneller için: DJI Mavic Pro

Bir etkinliğin, herhangi bir yarışmanın, kutlamanın canlı yayınını yapmak istiyorsunuz diyelim. İster bu işi amatör olarak gerçekleştirin, isterseniz de profesyonel bir yayıncı olun, her ortamda sizin işinizi görecek harika bir drone bulunuyor: DJI Mavic Pro. Boyutu ve katlanabilir olması ile taşıması kolay olan Mavic Pro, bir batarya ile 30 dakikalık uçuş süresine sahip oluyor. Akıllı telefonunuza 7 km’lik mesafeye kadar veri gönderimi yapabilen Mavic Pro ile popüler sosyal medya platformlarından canlı yayınlar gerçekleştirebilirsiniz. 4K çözünürlükte video çekebilen Mavic Pro ile her türlü canlı yayınınızda harika işler ortaya koyabilirsiniz.

Profesyonel Yayıncılara Özel: DJI Inspire 2

Bir televizyon kanalı veya organizasyonda görevli bir profesyonelseniz, havadan canlı yayın için DJI tarafından üretilmiş harika bir drone bulunuyor: Inspire 2. Yaklaşık 30 dk.’lık uçuş süresine sahip Inspire 2, değiştirilebilir kamerası ile dikkat çekiyor. Zenmuse X5s veya Zenmuse X4S ile kullanabileceğiniz Inspire 2 sizlere bambaşka bir canlı yayın deneyimi yaşatacak. Üzerinde bulunan 4G desteği ile video aktarımında size zorluk çıkarmayacak. Akıllı modları, 360 derece dönebilen gimbal‘ı ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeken Inspire 2 ile üst düzey kalitede görüntüler alacaksınız.

DJI Osmo Mobile ile Canlı Yayın Yapın

Drone istemiyorum, bana telefonum yeter diyorsanız DJI Osmo Mobile tam size göre! Amatör olarak video çekiyor veya bir etkinliği canlı yayınlamak istiyorsunuz ama hareket halinde olduğunuz için iyi görüntüler elde edemiyor musunuz? O zaman DJI Osmo Mobile tam size göre. Akıllı telefonunuzu takıp görüntüyü sabit bir şekilde alabileceğiniz bu görüntü sabitleyici cihaz ile en hareketli halinizde bile görüntü asla sarsılmayacak. Bir konserde, bir etkinlikte, kutlamada veya bir merasimde en iyi görüntüleri alacak ve en iyi canlı yayını yapacaksınız.

Canlı Yayın Hiç Bitmesin!

Canlı yayın sırasında sürprizlerle karşılaşmamak için aldığınız DJI ürünlerini aksesuarları ile desteklemenizde de fayda var. Yedek bataryalar, şarj üniteleri, yedek pervaneler, pervane koruyucular, taşıma çantaları gibi aksesuarlar ile her türlü riske karşı önlemleriniz alın ve canlı yayınınız asla son bulmasın.

Tüm bu ürünleri web sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. DJI ürünlerini Herigo avantajıyla edinerek kaliteyi, güvenle alacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.