Bugüne Kadar Üretilmiş Tüm DJI Drone Modelleri

0
2637

Dünyanın en büyük drone üreticilerinden olan DJI, son kullanıcıya yönelik ürettiği drone’larla dikkat çekiyor. En iyi drone modellerini bize sunan DJI’ın , bugüne kadar, çeşitli segmentlere göre üretmiş olduğu 39 drone modeli bulunuyor. Farklı türlerde farklı özelliklerde drone’ları bize sunan DJI drone’lar, dünya üzerinde birçok kişi tarafından tercih edilen drone’lardan. Dolayısıyla çoğu kişi bu drone’ları merak ediyor. Biz de bu yazımızda, tüm DJI drone modelleri için bir rehber oluşturmak istedik.

İşte karşınızda DJI tarafından bugüne kadar üretilmiş en iyi drone modelleri:

Phantom Drone Modelleri

DJI’ın orta segmente özel olarak geliştirdiği Phantom serisi, görüntü kalitesi olarak yüksek, uçuş süresi ve menzili olarak iyi derecededir. Phantom serisi şu an Phantom 4 ile devam ediyor. Bugüne kadar üretilmiş Phantom serisi DJI drone modelleri ise şöyle:

 • Phantom 1
 • Phantom FC40
 • Phantom 2
 • Phantom 2 Vision
 • Phantom 2 Vision+
 • Phantom 3 Standard
 • Phantom 3 Advanced
 • Phantom 3 Professional
 • Phantom 3 SE
 • Phantom 3 4K
 • Phantom 4
 • Phantom 4 Advanced
 • Phantom 4 Pro
 • Phantom 4 Pro Plus

Wind Serisi

Endüstriyel kullanımlar için tasarlanan bu seri, quadcopter olarak tabir edilen dört pervaneli, toz ve su geçirmez özellikli drone’lardır. Bu kategoride iki adet drone bulunuyor: DJI Wind 4 ve DJI Wind 8

Flame Wheel Serisi

Bu seride üç adet drone bulunuyor. F350, F450 ve F550. F550, 2012 yılında piyasa sürüldü. Sökülüp takılabilen bu drone modelleri daha çok hobi amaçlı kullanımlarda tercih ediliyor.

Mavic Drone Modelleri

DJI drone modelleri deyince akla gelen ilk seri tabii ki Mavic serisi. Katlanabilir pervaneleri ve 4K çözünürlüklü kamerası ile dikkat çeken Mavic serisinde üç adet drone bulunuyor: DJI Mavic Pro, DJI Mavic Pro Platinum ve DJI Mavic Air.

Inspire Serisi

Üst segment drone kullanıcıları tarafından tercih edilen Inspire serisi, yüksek çözünürlüklü ve değiştirilebilir kameraları, uzun uçuş süresi ve bunun gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Kaliteli işler için vazgeçilmez olan Inspire serisinde üç adet drone mevcut: DJI Inspire 1, DJI Inspire 1 Pro/Raw ve DJI Inspire 2.

Spark Serisi

DJI’ın tamamen hobi amaçlı uçuş yapacak kişiler için geliştirdiği DJI Spark, 300 gr ağırlığa sahip ve 1080p çözünürlüklü video çekebiliyor. DJI drone modelleri arasında mini drone olarak adlandırılan tek drone DJI Spark’tır.

Agras Serisi

Tarımda kullanılmak üzere tasarlanan bu seri, 8 adet pervaneye sahip drone’lardan oluşuyor. Tohumlama, ilaçlama gibi işlemlerde kullanılabilen Agras serisi, MG-1 ve MG-1S adlı iki drone’dan oluşuyor.

Matrice Serisi

En üst düzey DJI drone modellerini oluşturan Matrice Serisi, gimbal sistemi değiştirilebilir, dolayısıyla istenilen kamera ile kullanılabilen drone’lardan oluşuyor. DJI Matrice modelleri, 100, 200, 210, 210 RTK ve 600 olarak isimlendirilmiş. DJI Matrice 600 daha çok film yapımcıları için üretilmişken, diğer modeller endüstriyel amaçlı kullanılıyor.

Spreading Wind Serisi

Herhangi bir DSLR kameranın entegre edilebildiği bu seri, 2014’ten itibaren sunulmaya başlandı. Spreading Wind serisi şu modellerden oluşuyor: S800, S800 EVO, S900 ve S1000

Tüm bunların dışında sınırlı sayıda üretilen drone modelleri de mevcut. DJI drone modelleri arasında yer alan bu drone’lar DJI Phantom 4 Obsidian ve DJI Mavic Pro Alpine White’tır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.