Bir Motosiklet Tutkununun Aksiyon Kamerası Edinmesi İçin 4 Büyük Neden

0
3949
motorsiklet herigo

Aksiyon kameralarının popülerliği her geçen gün artıyor. Bu kameralarının yeni yeni sahneye çıktığı ilk günlerden beri de en çok da motosiklet kullanıcıları aksiyon kameralarına ilgi gösteriyor. Peki bir motosiklet tutkunu neden bir aksiyon kamerası edinmeli. Açıklıyoruz.

1.Daha Güvenli Bir Sürüş

Türkiye’de araç kullanmak dünyanın en çok trafik kazası yapılan ülkesi olarak hepimiz için dert. Ama motosiklet kullanıcıları için ayrıca bir sorun. Çünkü onlara trafikte gereken özen gösterilmediğinden her daim büyük risk altındalar. Bir aksiyon kamerası kullanmak trafikte başınıza gelebilecek her türlü kaza ya da uygunsuz durumu kayıt altına alıp hakkınızı aramanız için büyük avantaj sağlayacaktır. Kaza yaptığınızda veya olumsuz bir durumla karşılaştığınızda elinizde bunu kaydeden bir kanıtınız olduğunda şikâyette bulunmanız ve hakkınızı aramanız kolaylaşacaktır. Laf aramızda aksiyon kameralarının varlığı bile bazı sürücülerin olası kötü davranışlarını engelleyebiliyormuş. Özellikle motor kullanan kuryeler için de ayrıca çok gerekli bir seçenek.

2. Sürüş Keyfini İki Katına Çıkar

Tatsız olaylardan bahsederek başladık ama işin güzel yanını anlatarak devam ediyoruz. Aksiyon kameralarıyla yaptığınız video çekimler sürüşlerinizi kayıt altına almanızı sağlayacaktır. Bu videoları kendi özel sürüş arşivleriniz ya da sosyal medya paylaşımlarınız için saklayabilirsiniz. Aksiyon kameraları keyif ve macera dolu yol hikâyelerinizi hatırlamak, tekrar izlemek, saklayıp paylaşmak için yüksek kaliteli videolar çekmenize olanak sağlar.

3. Maceranı Paylaş

Peki motosiklet gezilerinizi, çıktığınız maceraları, sürüş keyfinizi sosyal medya takipçilerinizle paylaşmak istemez misiniz? İster sadece arkadaşlarınız, aileniz ve çevrenizle; isterse de daha büyük kitlelere sosyal medya paylaşımlarınız aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Pek çok aksiyon kamerası hem canlı yayın yapabilme özellikleriyle hem de anlık paylaşım platformlarıyla yaptığınız çekimleri kolayca paylaşmanıza imkân veriyor. Şehir dışında, orman yolları, araziler ya da deniz kenarında yahut şehir içinde keyifli sürüşlerinizi kaydederken kullanacağınız bir aksiyon kamerası yüksek çekim kalitesiyle paylaşmaya değer olacaktır. Belki de maceranızı daha geniş kitlelere ulaştırmak için açacağınız bir YouTube kanalı aynı zevki paylaştığınız insanlara da hemen erişmenizi sağlar, kim bilir?

4. Uygun fiyatlar

İyi hoş da bu aksiyon kameraları dediğiniz pahalı bir şey nasıl alayım, diyorsanız bir yanlışınız var. Evet GoPro gibi pahalı aksiyon kameraları piyasada mevcut, ancak en az onun kadar kaliteli çekim yapan ve çekimleriniz paylaşmanız için işinizi kolaylaştıran birçok aksiyon kamerası var. Sony, Hericam, SJCAM veya YI’nin birbirinden teknolojik ve kolay kullanımlı onlarca aksiyon kamerası modeli var. Ve pek çoğu da uygun fiyatlı. Kısacası artık her bütçeye göre bir aksiyon kamerası bulunabiliyor, hem de çekim kalitesinden ödün vermeden. Bunun için http://www.herigo.com adresini ziyaret edip farklı modellere bir göz atmanızı önerebiliriz.

İyi yolculuklar ve bol maceralar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.