Başlangıç için Vlog Seti: Herigo HG-Vlg5

0
1503
Herigo YouTuber Set
Herigo YouTuber Set

YouTuber ve Vlogger olmaya karar verdiyseniz ya da hobi olarak vlog çekmeyi düşünüyorsanız öncelikle kamera arkasını ayarlamanız gerekiyor. Bizler başlangıç için düşük bütçeli ama vlog için gerekli olan ekipmanların bir arada bulunduğu bir setle başlamanızı öneririz. Herigo HG- Vlg5 vlogger kiti vlog çekmeye başlarken, içinde gerekli ekipmanları bulabileceğiniz bir set. Bu kitin içersinde neler var, vlog için neye ihtiyacınız var, satın alacağınız YouTuber setin teknik özellikleri beklentilerinizi karşılıyor mu? Bütün sorularınızı teknoloji ekibimiz sizin için yanıtladı. Bizlere YouTuber olmanın en kolay yolunu sunan bu kitin özelliklerine ve kutu içeriğine tüm detaylarıyla birlikte bakalım.

Vlog İçin Gereken Ekipmanlar

İster vlog çekmeye yeni başlamış olun isterseniz uzun zamandır bu işi yapıyor olun. Vlog için her zaman bir mikrofona, ışığa ve tripoda ihtiyacınız vardır. Bir çoğunuz bu listeye neden vlog kamerasını dahil etmediğimizi sorabilir. Vlog kamerası gelişen akıllı telefonlarla birlikte kamera ihtiyacımızı neredeyse ortadan kaldırmış görünüyor. Hele ki başlangıç aşamasındaysanız vlog kamerası satın almak erken bir karar olabilir. Bunun için size tavsiyemiz telefonunuzun kamerasını kullanmanız.

Herigo Vlog Seti
Herigo YouTuber Set

Vlog Mikrofonu

YouTube kanalınız veya sosyal medya hesaplarınız için çekilen vlogların en önemli sorunu düşük kaliteli ses problemi. Maalesef akıllı telefonlar henüz bu proplemi çözmek için yeterli teknik özelliklere ve donanıma sahip değil. Başlangıç düzeyinde bir vlogger iseniz Herigo HG-Vlg5 kiti içerisindeki mikrofon tam size göre. Vlog setinin içinden çıkan shotgun mikrofon ile takipçilerinize daha kaliteli bir şekilde sesinizi duyurabilirsiniz. Bu mikrofonun en önemli özelliği doğrultulduğu yöndeki sese odaklanması. Böylelikle sizin dışınızdaki sesler arka planda kalarak, içeriğiniz kitlenize daha iyi bir ses performansıyla aktarılacaktır.

Tripod

Mikrofondan sonraki en önemli ekipman ise kameranızı ve mikrofonunuzu sabitleyebileceğiniz tripottur. Kitin içinde yer alan bu 3 ayaklı tripoda cep telefonunuzu veya aksiyon kameranızı bağlayarak sabit bir görüş açısı yakalayabilirsiniz. Herigo tripod 7 inçe kadar olan akıllı telefonlarla uyumludur.

Led Işık

Işık

Kamerada nasıl göründüğümüz hem kendimiz hem de bizi izleyenler için önemlidir. Işığı doğru açıyla yakalamak, ortamın yeteri kadar aydınlık olması veya parlama olmadan görüntüyü aktarabilmek oldukça zordur. Bu kitin içinde bulunan 50 adet led ışığına sahip ve 3 farklı renkten oluşan filtreli ışık ile bu zorlukları aşmak çok kolay.

Herigo Youtuber Set

Aşağıdaki inceleme videosundan canlı yapılmış testlerle birlikte tüm detaylara izleyebilirsiniz. ürünü satın almak veya incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.